wmaraci reklam

Ödenmeyen çekler hakkında bilgi

30 Mesajlar 2.210 Okunma
smmexpress

vuslatim vuslatim www.segemdersnotlari.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 141 / 140
  • Ticaret 0, (%0)
Bu çek olayından bu yasalarla daha çok kişinin dili yanar, kanun ülkemizde eksik işliyor, bizde bundan dolayı çek alırken 10.000 alacağımız varsa tek çek almıyoruz banka çek başına garantisi olan 1.500 TL olarak birkaç çek alıyoruz.
Sizin yapmanız gereken içra işlemi başlatmak eğer başlatmaz iseniz farklı şahıs veya şirketler sizden önce başlatırsa ayazda kalırsınız. İyi niyet olayı geçmişte kaldı. Şimdi tutun tuttuğunu soyuyor ülkenin geldiği nokta tam hırsızlığa göre on numara..

wmaraci
reklam

glockmae glockmae Hoop biraderim! Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Avare
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 0 / 207
  • Ticaret 8, (%100)

Mağara_Adamı adlı üyeden alıntı

dava açabiliyorsun. Ve kesinlikle açın. Yoksa aynı tezgah başkaları için hala devam edecek. başkalarının da canını yakmaya devam edebilirler.

Mahkeme lehinize sonuçlanırsa, ya parasını verir yada mallarını hacz edersiniz.

Ben hep nsöyulüyorum. Onlar hakkınızı vermemekten utanmıyorlarsa, siz hakkınızı söke söke almaktan utanmayın.

Tamamen katılıyorum abi bu söylediğine ama dava açmıycam tefeciye vericem. Biraz da onlar uğraşsın.

• Üyelik 25.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Avare
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 0 / 207
  • Ticaret 8, (%100)

vuslatim adlı üyeden alıntı

Bu çek olayından bu yasalarla daha çok kişinin dili yanar, kanun ülkemizde eksik işliyor, bizde bundan dolayı çek alırken 10.000 alacağımız varsa tek çek almıyoruz banka çek başına garantisi olan 1.500 TL olarak birkaç çek alıyoruz.
Sizin yapmanız gereken içra işlemi başlatmak eğer başlatmaz iseniz farklı şahıs veya şirketler sizden önce başlatırsa ayazda kalırsınız. İyi niyet olayı geçmişte kaldı. Şimdi tutun tuttuğunu soyuyor ülkenin geldiği nokta tam hırsızlığa göre on numara..

Çekler farklı kişilerden. Ve büyük çeklerde illa ki fiyat bölünüyor kimse kimseyi mahcup etmek istemiyor o yüzden ayları farklı oluyor günleri, ama böyle kahpe evladları da ödemiyor işte.

buzmavisi buzmavisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1451
  • Beğeniler 302 / 276
  • Ticaret 11, (%73)
Ceki protesto et . ceki kirdir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Avare
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 0 / 207
  • Ticaret 8, (%100)
buzmavisi Parayı hemen alabilecek miyim? Çeklerin tarihi 1 seneyi geçti çünkü?

buzmavisi buzmavisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1451
  • Beğeniler 302 / 276
  • Ticaret 11, (%73)
Internette arastir alirsin cek kirdirma diye. Ceki yazan firma battimi

• Üyelik 25.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Avare
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 0 / 207
  • Ticaret 8, (%100)
buzmavisi Çek kırdırma diye faktoringleri diyorsanız almazlar. Evet battıklarını söylüyorlarmış ama ben sanmıyorum.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Öncelikle, geçmiş olsun.

Ancak ben bir konuya değinmek isterim.

Tefeci asla çözüm değildir. Ve tefeciye çekleri vermekle suça iştirak etmiş olursunuz.
Bunlar yeni kanunlar çerçevesinde ortadadır.

Misal olarak 10 lira alacağınız var, en azından yarısını kurtarayım dersiniz ve bu şekilde düşünmekle haklısınız da. Ancak asla bir tefeci sizi düşünmez, sadece kendini düşünerek hareket eder ve mutlaka size zarar olarak yansır.

Bence bu konuyu hukuk çerçevesi içerisinde uzman bir avukata danışmalısınız.

Avukat gerekli araştırmaları yapar, size az da olsa umut var ise durumu bildirirse kanuni haklarınızı kullanırsınız.

Allah kolaylık versin.

• Üyelik 25.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Avare
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 401
  • Beğeniler 0 / 207
  • Ticaret 8, (%100)
yilmaz70 Yorumun için öncelikle teşekkür ederim Abi. Tefeciler illa ki kendi düşünecek sonuçta bu adam işini keyif için yapmıyor. Babamla konuştuktan sonra ya tefeci ya avukat ikisi de aynı şey aslında ama benim istediğim şey adamların bir şeylerine haciz konması falan değil ben paramı istiyorum. Beni zor durumda bırakıyorlar hacize gitmeleri bir şeyi çözmez adamın arabasını bağlatsam belki adam o arabayla işe gidip geliyor. Avukata verdik diyelim haciz koydu adamın arabasını bağladılar adam işe gidip gelemedikten sonra benim paramı nasıl versin zaten? Neyse, bir yolunu çaresini bulup hakkımız olanı alıcaz.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

glockmae adlı üyeden alıntı

yilmaz70 Yorumun için öncelikle teşekkür ederim Abi. Tefeciler illa ki kendi düşünecek sonuçta bu adam işini keyif için yapmıyor. Babamla konuştuktan sonra ya tefeci ya avukat ikisi de aynı şey aslında ama benim istediğim şey adamların bir şeylerine haciz konması falan değil ben paramı istiyorum. Beni zor durumda bırakıyorlar hacize gitmeleri bir şeyi çözmez adamın arabasını bağlatsam belki adam o arabayla işe gidip geliyor. Avukata verdik diyelim haciz koydu adamın arabasını bağladılar adam işe gidip gelemedikten sonra benim paramı nasıl versin zaten? Neyse, bir yolunu çaresini bulup hakkımız olanı alıcaz.

Tefeci ile avukat arasındaki fark, hukuki durumdur.
Avukat belirli bir oran alır, %20 - 30 gibi masraflar dahilinde olur, her şey şeffaf olur en azından ve hukuki anlamda başınız ağrımaz.

Haciz hoş bir şey değil ama ard niyetli kişiler için en azından caydırıcılığı olan bir yöntemdir. Bir şeylerini bağlarsanız, anlaşma yoluna gideceklerdir en azından.

Umarım hayırlısı olur.

Kolay gelsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al