Mektup yazmak kimine göre klişe olsada bana göre hala en samimi iletişim yöntemlerinden birisidir.
Mektup hayatımın bir çok anında yanımda olmuştur. Çocuk yaşlarımda rahmetli babam en az 2 sayfa mektup yazmam karşılığında bana para verirdi. Demek ki o zamanlardan yazarak para kazanmak kavramını kavramışım :)

Bugüzel blogumda böyle bir etkinlik başlatmak istedim. Blog okurlarımdan isteyen herkese mektuplar yazacağım.

Sadece benden mektup istemeniz yeterlidir.

Size Nasıl Mektup Yazıp, Göndereceğim!
Çok da karışık bir durumu yok aslında.

Mektup Kardeşliği Formu

Yukarıdaki mektup kardeşliği linkine tıklayıp formu doldurmanız yeterlidir. Adres kısmına ev - iş adresinizi yazabileceğiniz gibi, size en yakın ptt şubesini yada kargo şubesini yazabilirsiniz.

Gelen mektupları cevaplayıp cevaplamamak tamamen size kalmıştır.

Yazı yazmayı çok severim ancak mektup yazmak çok başka bir hazdır. çocukken, Atatürk'e, Peygamber Efendimize, Enver Paşa'ya, Atsız'a, Kazım Karabekir'e, Yaşar Kemal'e gıyabında mektuplar yazdım.

Hatta bir ara '' herkese mektuplar '' isimli bir kitap çıkarıp bu mektupları yayınlamak istedim ancak iş yoğunluğu nedeniyle bir türlü vakit ayıramadım.

Daha çocuğum olacağını bilmediğim zamanlarda Oğlum'a mektuplar serisi yazdım.

Dergilerde yayınlanan mektuplarım da oldu hani.

Kim bilir belki çok güzel bir mektup kardeşliğimiz olur ve uzaktan uzağa birbirimizin sevincini ve hüznünü paylaşırız.

Bazı mektupların içerisine küçük hediyelerde ekleyeceğim. Bu küçük hediyeler bir flash bellek olabilir, bir kitap olabilir, bir dergi olabilir, bir kulaklık olabilir, bir sinema bileti olabilir. Aklımda güzel hediye çeşitleri var yani.

Şimdiden Merhaba Sevgili Mektup Kardeşim. :)

İyi bloglamalar dilerim.
Profesyonel Blogger
Kaynak ;