wmaraci reklam
lidertakipci

Fikir / Düşünce / Öneri (İş Dünyası Hakkında)

7 Mesajlar 786 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

zekaigulin zekaigulin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bu yolun yolcusu
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 63 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar hocalarım , ustalarım aslında konuyu açmamın asıl amacı sizden fikir almak amacı ile açtım . Sizin fikirleniriz benim için önemli lütfen bana bu konuda yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim .

Hocalarım ben 23 yaşında bir gencim ve bir kaç işte kısa süreli çalıştım gazete tasarımı üzerine , sonrada kendi işimi açtım teknik servis üzerine 3 yıldır bu işi yapıyorum liseden sonra Bilgisayar programcılığını bitirdim ama içimde hep .net yazılımcısı olmak web üzerine bir firmada çalışmak var idi şimdi kendime bir hedef koydum ve bu işi tamamen ezilsem de büzülsem de işi öğrenesiye kadar katlanacağım .

Kendime şöyle bir yol geliştirdim .

1) iş bulmak (hosting firmalarında )
2) Kendimi orada belli bir süre geliştirmek
3) geliştirme süresinde 4 adet projemi hayata dökmek (domain ve hosting firmaların satışlarını arttırmak için )
4) proje yöneticili hakkında kurs ve sertifika alarak bu alanda yer edinmek

şuan işletme 3. sınıf öğrencisiyim ve amacım 30 yaşına kadar en geç ulaşmak .

bana lüften değerli fikirlerinizi paylaşmanız .

Teşekkür ederim .

wmaraci
reklam

• Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 63 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
lütfen ustalarım sizinde fikirlerinize ihtiyacım var .

Smokie Smokie WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek PHP Senior Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 0 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeşim öncelikle benim gibisin sende. Ben 13 sene bilgisayar teknik servislik yaptım. Sene 2004 lerde gördüm ki türk milleti her işin cıvkını çıkardığı gibi bu işinde cıvkını çıkarmaya başladı. Ana işimi yazılıma yönelttim sene 2007 de. Sonra php programlarken bundan 3-4 sene öncesine kadar baktım ki bu işinde cıvkını çıkartıyorlar. Bende kendi projelerime yöneldim ve büyük işlere koşmaya başladım. İnan yaşım kurtarsa başka meslek yaparım. Bu meslekler ayaklar altında. Kamera montajına kadar hepsini bilirim.

Şimdi şunu hesaplayarak git. Her sene üniversiteler 20.000 öğrenci çıkartıyor. Bilgisayar bölümleri üzerine. Kendi analizini kendin yap.

Dersenki abi ben bu işi illede yapıcam. O zaman tavsiyem al eline bir php kitabı. Önce oku. Sonra projeler yapmaya başla. Kimseye ezilmek zorunda değilsin ve ücretsiz dağıt bunları. Bu şekilde yaparsan hem eksiklerini insanlar sana söyler. Hem işi öğrenmeye başlarsın. 2-3 sene kod yazdıktan sonrada artık işi profesyonelleştirip nesne yönelimli programlamaya geçersin.

Şu hatayıda yapma bütün alanlarda uzman olamazsın. Tek bir yere yoğunlaş.
zekaigulin

kişi bu mesajı beğendi.

Allah iyidir tatlım.

• Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 63 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelik ile ilgi ve alakan için gercekten çok tesekkür ederim abi .

Evet bizim milletimiz ne el emegi karsılıgını biliyor nede anlıyor .

100 ile 200 tl arası teknik servis takip sitemsimi yapılır ya abi , hiç mi bilgine acımıyorsun el insaf diyorum , serbest piyasa diyor bana .

Aslında benim yonelmek istediğim alan şu sekilde dediğin gibi büyük işlere yönelmek mesala şuan 4 projem var .

kendi geliştirdiğim . 1 sosyal sorumluluk , 2 kendi çalışasını yetiştirme , 3 iş yerlerini buluşturma , 4 bu işlere yeni girmeye calısan insanlar için projeler .

Benim amacım kodlamadan ziyade (kod bilgiside gerekli ) firmaların , işletmlerin ziro ve müşterilerini insan cekme üzerine projler geliştrmek yani firmaları ayaklarındırma üzerine proje danışmanı olmak istiyorum bilişim fimrları için abi .

wmaraci
wmaraci

BilgeAdam BilgeAdam Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Telekomünikasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 337
  • Beğeniler 59 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Konu ile ne kadar alakalı olur bilmem ama ertem şener golbien adlı web sitesine stajyer elemanlar arıyordu, kısmet belkide bu sizden biridir, ve sevilirseniz ertem iyi biridir, ekmek kapısını sürekli olarak açar diye tahmin ediyorum. isterseniz facebook safasında paylaşılan linke bakarsınız.

Smokie Smokie WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek PHP Senior Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 0 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Bence onun yerine bu kadar uğraşmaktansa paran varsa melek yatırımcılık yapıp ortaklık alabilirsin.

Allah iyidir tatlım.

• Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 63 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
ah keşke olsa abi :) para ne gezer bende .

tabi ilerisini ne gösterir bilemem de abi mesela şuan geliştirdiğim . 2 bölgesel , 2 internet projem var bunları iş görüşmelrine saklıyorum ve firmadan sadece bana destek cıkmasını isitoyrum (manevi) zaten projelerim çok düşük maliyetli projeler

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al