cthax Kardeşim geçmiş olsun tekrarını yaşamaman dileğiyle konuyu baltamaya çalışan arkadaşlar oluyor ne yazıkki bilişim hukuku henüz ülkemizde çok yeni sizinde benimde örnek teşkil etmemiz gerekir son sözü söyleyecek olan merci her zaman adli yargıdır ben ve sizde dahil şimdi size söyle bir örneği özetleyeyim müsadeniz ile ;Bundan birkaç yıl önce Davalı olarak duruşmaya katılan bir karı koca nın davacı olduğu adam bayanı facebook üzerinden takibe almış rahatsız ediyor mesaj gönderiyor heryeri yapıyor hakim sorar davalı tarafa şikayetinizi tekrar anlatın bana bu adam mesaj gönderiyor her şeyimi beğeniyor beni dürtüyor diyince hakim bey senin utanmıyorsun elin karısını dürtmeye diyor hakimin anladığı kadına dokunduğu fiziksel olarak, ama facebook üzerinden bu dğrtmenin bir uyarı olduğunu bilmiyor ve zaten bilgisayar ve facebook bilgisi olmadığı için bu tavırla yaklaşıyor Sonuç olarak artık bir dvd televizyonları hatırlayın icat edildikten ne kadar zaman sonra bize gelirdi yıllar sonra haberimiz olurdu şimdi en basit örnek bir tema themeforestten yüklendiği anda haberimiz oluyor veya cep telefonu satışa çıktığında o günlerde bize gelmese bile türkiyeden birileri gidip tanıtımını yapıyorlar neredeyse dünya ile aynı hıza yetişiyoruz çinden beğendiğimiz bir şeyi alabiliyoruz boyutu fiyatı fark etmeksizin işte bu anlattıklarım vizyontele filminede konu olmuştur istanbulda olan bir haber bize gazeteler 2 gün sonra geliyor diyordu haberimiz olurdu diyorlar hatırlayanlar olursa mekanizmamız şuan çok iyi durumda yeni nesil fevkalade mükemmel artık türkiye gelişiyor talihsizlik ve şansızlığınız diyelim dilediğimiz herşey hepimizin gönlünce olaması dileğiyle mesela aynı konuda bir istanbulda bulduğunuz kararla izmirdeki farklı sonuçlanabiliyor ön göremiyorsunuz bilişim danışmanı sizi billendirir avukat olsun veya olmasın bilişim hukuku avukatlarımız sizi savunur bilişim suçlarımız vatanın gururu bilirkişilerimiz tecrübeli diğer adli mercilerde kanun maddelerinin yetersizliğinden şikayetçi olduklarınıda belirtmem gerekir sağlıcakla kalınız allaha emanet olun