wmaraci reklam

Başkanlık sistemine geçilmeli mi?

33 Mesajlar 3.850 Okunma
smmexpress

ufukozdemir ufukozdemir Biraz Vicdan Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** Ö**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 72 / 160
  • Ticaret 17, (%100)

Kingjames adlı üyeden alıntı

en basitinden - Batı hayır dediği için evet diyorum: daha net açıklayamam.

En basitinden , batının teknolojisini kullanıyor...
hsynterkr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

AhmetKarabulut AhmetKarabulut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1077
  • Beğeniler 361 / 361
  • Ticaret 33, (%100)

en basitinden - Batı'nın diliyle bir nickiniz var: daha net açıklayamam.

İnsanlar ne düşünüyor nasıl düşünebiliyor anlamak güç
oktayt Karikaturname Aleejhoan

kişi bu mesajı beğendi.

Kingjames Kingjames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Satış temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)

hasmer adlı üyeden alıntı

dursunyilmaz Atatürk'e verilmeyen yetkiler tek bir kişiye veriliyor, mesele Tayyip Erdoğan'ın seçilmesi değil mesele tüm gücün tek bir elde toplanması, yarın bir gün delinin birisi başa geçerse, sürekli savaş çığırtkanlığı yapıp kendi iç menfaatleri için ülkeyi savaşa sokarsa napacaksın? Vicdanın el veriyorsa evet ver...

Kingjames Başkalarının düşüncelerine göre hareket etmek ne zamandan beri geleneğimiz oldu?
başkası kim ne bilemem ben buyum! 1992 den beri böyleyim ben.. seçim gelenek ile olmuyor. ayrıca lütfen polomik istemiyorum....

GAMSIZ GAMSIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Bilgi işlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 201
  • Beğeniler 63 / 76
  • Ticaret 0, (%0)
Umarım evet çıkar ve 2019 da Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı seçilirde görürler günlerini evetçiler...
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)

IŞİD'de Allahu Ekber diyor, demeyecek misin?
AhmetKarabulut EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

Ozbitech Ozbitech WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Satınalma Personeli
  • Konum Rize
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 19 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

hasmer adlı üyeden alıntı

dursunyilmaz Atatürk'e verilmeyen yetkiler tek bir kişiye veriliyor, mesele Tayyip Erdoğan'ın seçilmesi değil mesele tüm gücün tek bir elde toplanması, yarın bir gün delinin birisi başa geçerse, sürekli savaş çığırtkanlığı yapıp kendi iç menfaatleri için ülkeyi savaşa sokarsa napacaksın? Vicdanın el veriyorsa evet ver...

Kingjames Başkalarının düşüncelerine göre hareket etmek ne zamandan beri geleneğimiz oldu?

Hocam Atatürk'e verilmeyen yetkiler tek kişiye veriliyor lafı tartışılır. Bu konuda konuşulacak yer değil benim yorum yazma nedenim şudur. Bu tarz konular pek açılır oldu yorumunuzda ki şu boşluğu doldurmak istedim. Hani diyorsunuz ya delinin biri başa geçerse diye. Heh işte o delinin biri eğer ki halktan yani bizden %50 üzerinde oy alırsa ve başa geçerse o zaman o deli sonuna kadar hak etmiştir başa geçmeyi. Ha sonradan o deli başta diye gidip o adamımı suçlayacağız hayır kendimizi suçlayacağız bu deliyi başa getirdik diye. O yüzden delinin biri başa gelirse nolucak diye bir şey yok. Devletin başını da, meclisi de hükümeti de biz seçeceğiz. Son 10-15 yıldır olduğu gibi.
ismail

kişi bu mesajı beğendi.

ismail ismail WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılım Geliştiricisi
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 582 / 325
  • Ticaret 3, (%100)

Twiart adlı üyeden alıntı

Hocam Atatürk'e verilmeyen yetkiler tek kişiye veriliyor lafı tartışılır. Bu konuda konuşulacak yer değil benim yorum yazma nedenim şudur. Bu tarz konular pek açılır oldu yorumunuzda ki şu boşluğu doldurmak istedim. Hani diyorsunuz ya delinin biri başa geçerse diye. Heh işte o delinin biri eğer ki halktan yani bizden %50 üzerinde oy alırsa ve başa geçerse o zaman o deli sonuna kadar hak etmiştir başa geçmeyi. Ha sonradan o deli başta diye gidip o adamımı suçlayacağız hayır kendimizi suçlayacağız bu deliyi başa getirdik diye. O yüzden delinin biri başa gelirse nolucak diye bir şey yok. Devletin başını da, meclisi de hükümeti de biz seçeceğiz. Son 10-15 yıldır olduğu gibi.

Bana göre Trump'ta deli :)

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Platin Üye
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 170, (%100)
Twiart toplumdaki cehalet oranını düşündükten sonra, ben bu tür yaklaşımı doğru bulmuyorum. Özellikle tüm ömrünü okumakla geçirmiş bir insanın oyuyla cehaletin önde gidenin birisinin oyu aynı olduktan sonra kuvvetler ayrılığı sağlam olmak zorundadır! Bir ülkenin geleceği tek kişiye devredilemez! Atatürk'e verilmeyen fesih yetkisi(meclisi kapatma/seçimi yenileme yetkisi) tek kişiye verilemez!

Ozbitech Ozbitech WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Satınalma Personeli
  • Konum Rize
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 19 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

İsmailKarslı adlı üyeden alıntı

Bana göre Trump'ta deli :)

Trump müslüman düşmanı olduğu için, trumptan iyi lider yok onlara göre :D Tam onların istediği cinsten. Adamı koydular başa yakında bize diklenmeye başlar :D

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Platin Üye
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 170, (%100)

Twiart adlı üyeden alıntı

Trump müslüman düşmanı olduğu için, trumptan iyi lider yok onlara göre :D Tam onların istediği cinsten. Adamı koydular başa yakında bize diklenmeye başlar :D

Bak sen kendin diyorsun :) Daha yeni oldu açıklama yapalı trump, esad rejimi çizgiyi açtı, her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazırım cinsinden. Yani bu adam tutup ta Suriye'ye savaş açsa? Hem ortadoğu hem ülkemiz bundan çok kötü etkilenecek. En kötüsü de Irak'ta 1 milyon sivilin öldüğü gibi Suriye'de de ölecek. Bunu mu istiyorsunuz? Yani oranın halkı onu seçti diye bu ona müstahak mı? Kuvvetler ayrılığı olsa kimse kafasına göre ülkeyi savaşa sokmaya çalışamaz. Bizim anlatmak istediğimiz nokta bu, yarın bir gün emparyalistlerin desteklediği birisi başa geçerse napacaksınız? Al sana BOP!

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al