wmaraci reklam
lidertakipci

Semrush Zararlı Backlink Analizi Hakkında Yardım

3 Mesajlar 864 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

coderfree coderfree WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 8 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar iyi kötü birçok backlink sorgulama sitesinden backlinkleri toplayıp Semrush üzerinden ücretsiz üyelikle sitemin analizini yapıyorum. Öncelikle Semrush Domain score ve trust score göstergeleri sizce güvenilir mi?

Örnek olması amacıyla, bir problemin çözümüyle ilgili (iyi niyetli bir paylaşım) benim sitedeki bir sayfaya bağlantı veren blog sitesinin semrush görüntüsü;

İlgili bağlantının Seomoz authority ekran görüntüsü;

İlgili sitenin google penalized cezası bulunmadığını da şuradan sorguluyorum.

Semrush, TrustScore/Domain Score oranı düşük olduğu gerekçesiyle tehlikeli olarak değerlendiriyor ve diğer potansiyel tehlikeli faktörleriyle birleşince Toksic score 50 çıkıyor. Bu analize göre sizce bu bağlantıyı engellemeli miyim?

Buna benzer şekilde Trust score 'u Domain Score 'dan düşük olan domainleri otomatik olarak engelleyeyim mi? Semrush bu konuda güvenilir mi?

İçerik şeklinde değil de sırf yönlendirme maksatlı ama domain otoritesi nispeten yüksek yabancı sitelerden link gelmiş (sitem ne kadar eder vb. tarzı), bu domainleri de engelleyeyim mi? Bu linkler elbette siteyle hiçbir alakası olmayan şeyler ama genelde whois sorgusu yapılmış veya redirect yapan backlinkler örneğin;" .....com/redirect.php?benim URL "gibi.

Google penalized cezası alanları gözünün yaşına bakmadan engelleyim mi?

Son olarak herhangi bir toksik göstergesi olmasa da sırf domain otoritesi, domain skoru, trust skoru düşük olanları engeleyeyim mi yoksa zararı olmaz diye düşünerek kalsın mı?

Bütün bunları engellersem geriye çok az link kalacak ama :) değerli yorumlarınızı bekliyorum.

wmaraci
reklam

coderfree coderfree WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 8 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara minnettar olurum :)

nokta nokta Kurumsal SEO Çözümleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web/Seo/ARGE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 2585
  • Beğeniler 758 / 758
  • Ticaret 15, (%93)
site adını verirsen aldığın yerin birde ben bakmak isterim

NEWS KAYITLI SOSYAL MEDYA SATIŞ SİTELERİNE ORGANİK KEYWORD ALAN ADINDAN TANITIM YAZISI
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al