Benim anlayamadığım, abd yi kotuleyip yan yana olan, israile kafa tutup israille arasini duzelten bütün müslüman katili ülkelerle yan yana gelen. Teror örgütü mensuplarini (barzani) ulkede bakan gibi karsilayan onlardan referandum icin medet uman ve en önemlisi düne bakarsaniz Fethullah gülen ile can ciger olup gel özledik diyip balkon konuşması yapan, her bakanının Fethullah gulene sayin hocamiz buyugumuz diyen ve bugün onlari vatan haini ilan edip kendi bakanlarini iceriye atamayan (melih gokcek en başlarda) ve Fethullah gulenin iade konusu gündemde bile olmazken siz bu insana ve ekibine bakanlarina nasıl guvenebilirsiniz? Hani gundemde Fethullah Gülen'in iadesi neden yokta başkanlık var bunu açıklayın? Halk neden dokulmuyor sokaga bu adami buraya getirin bizden size oy yok diye? Sizlere sorsak babaniza guvenmezsiniz ama bu adam canimiz diyorsunuz. Tarihte hangi millet gelecege gitmek yerine geçmişe dönmek ister bana söyleyin bunu. Tekbir getirerek rte diye bagiran bir toplum. Atasını, vatanini hice sayan insanlarin cirit attığı toplum olduk. Biri cikip yunanlilar isgal etseydi diye laf yapiyor ama kimse onu yaka paca dovmuyor musade serbest. Kurtulus savaşı günlerini konuşup bu sistem berbat diyen gerici bir topluma merhaba demisiz. Peki sorarım size yarın bu başa geçen her kimse seçimleri 10 yila çıkardım bakanlarj azalttim dese napacaksiniz? Halk diyorsunuzda halki susturanda onlar değil mi? Hadi çıkın onlara karşıt sözler soyleyip yürüyüş yapın bakalim halkmi dinleyecekler. Evet diyorlar ama maddeleri bilmiyorlar evet mitinginde aciklama yok hersey rte baskan icin diyor. Neden pankartlarda vatan yok halk yok. Bizi umursuyorlarmi saniyorsunuz. Hayır cevabi verenlere terörist diyen bir kisiye siz nasil guvenirsiniz yarin başka bir tercih hakki sorduklarinda boyle olmayacahi ne malum? Çıkıyor bakanın biri evet verirseniz terör biter diyor. Ya vicdani akli mantigi olan bu nasil bir cümledir söylesin. Madem teriru bitereceksiniz suan hersey elinizde size karsi cikan yokediliyor neden halki evete zorlayıp tehdit ediyorsunuz? Ya hicmi vicdan yoktur. Hayir derseniz bombalar devam mi yani? Yazık çok yazık. Ha birde yargı tarafsız olsun, demokrasi olsun vs sozler söyleniyor peki. Soruyorum size suan sizin yonettiginiz hukumetiniz bunların hepsinin var olduğunu söylüyor. Ne yani suan sizin elinizde olan yargı taraflimi yani kabul ediyormusunuz da boyle bir soylemde bulunuyorsunuz? Sizin yonettiginiz ulkede demokrasi özgürlük yok yani kabul ediyorsunuzda bunlar olsun diye evet diyorsunuz öylemi? Ee o zaman yillardir bu ülkede halk icin ne yaptınız bu yapi taşları yoksa yalanmiydi hepsi ? Hepinize hayırlı akşamlar dilerim