Kanuni yalnız bir konuyu 40 saatte açamadın :) gerçekten merakla bekliyorum.

örneğim güzel diyorsun. Peki, ben de sana örnek veriyim o zaman.

Osmanlı imparatorluğunda padişahların bile başbakanları, başbakanlarının da yardımcıları vardı. Şimdiki teklifte bakanlar kurulu kalkıyor ve başkan, seçimle gelmeyen birisini yardımcısı olarak atayabiliyor. Hem de istediği kadar atayabiliyor. En güzel örneği sana kudretli tarihimizden verdim.

Sen anca köprüymüş, tünelmiş gibi abuk subuk örnekler verebilirsin.

Yeni sistemde ise Osmanlı tarihinin de gerisine gidiyoruz. Demokrasiyi yerler altına alıyoruz.

Hani bana korkuyorsun demişsin ya,

EVET! insanların yarın bir gün seçilecek başkanın yüzünden boş yere ölmesine, boş yere işlerini kaybetmesine, boş yere hapse girmesinden endişeleniyorum, korkuyorum.

var mı?

Ama emin ol bu korku değil VİCDAN! VİCDAN! o sizde var mı bilmiyorum, eğer varsa

İNŞ sandık başında vicdanınızla oyunuzu verirsiniz.

Ülke 15 yıldır tek başına iktidar olmuş bir parti tarafından yönetiliyor.

Bugün bakanlar çıkmış, ülke istikrarsız diyorsa kendilerini istikrarsızlıklarını, başarısızlıklarını kabul etmiş demektir.

15 yıldır istedikleri kanun geçti, eğer istikrar olsaydı çoktan olurdu.

Hem tek başına iktidar olduk, istikrarı yakalayamadık diyorlar hem de tüm yetkiyi birisine verin istikrar gelsin diyorlar.

Hayırdır? Aklımız var çok şükür, adam akıllı evet'in maddelerini anlatın, eğer gerçekten bu maddeler

DEMOKRASİDEN ödün vermeden istikrarı getiriyorsa evet'i verelim. Ama açıklayamıyorsunuz ve emin ol sen de açıklayamayacaksın da, çünkü maddeleri incelediğinde ne kadar ucu açık maddeler olduğunu, gizli maddelerin olduğunu, tuzakların olduğunu fark edeceksin kardeşim.