wmaraci reklam
lidertakipci

Facebook Nimeti: Kazançta Sınır Yok

8 Mesajlar 1.670 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

tif tif Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 74 / 107
  • Ticaret 4, (%100)
Bu yazıda facebook'tan nasıl daha fazla kazanabilirsiniz onu anlatıyorum. Facebook'ta kazanmanın en iyi yolu binlerce beğenisi olan fan sayfaları ve çok arkadaşı olan profil sayfalarıdır. Kolay yoldan bunu nasıl yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

- Öncelikle Facebook'tan bir bayan profili açıyoruz. Daha dikkat çekici oluyor. Arama motorlarından bir bayan fotoğrafı bularak ekliyoruz. (Dikkat edin eklediğiniz bayan fotoları Türkler olmasın. Alexandralar, Jenniferlar var onları bulup ekleyin. Bu konuda ciddiyim.)

- Şimdi en güzel bölüme geldik. Kendinize bir E-posta Listesi buluyorsunuz. Bu listeleri satın alabilir ya da arkadaşlarınızdan kendi listelerini vermeyi rica edebilirsiniz. Hiç olmadı Google'dan "Facebook Email List" yazıp bulursunuz ama çoğu binlerce kez yüklendiğinden facebook spam algılaması yapabilir, dikkat edin.

- Ve E-posta listesini bulduğunuzu varsayarak devam ediyorum. Bu listeler genelde .txt olarak satılıyor veya dağıtılıyor. Eğer böyle değilde vCard tarzı formatlardaysa "E-Mail Liste Oluşturucu" programları yardımıyla bunu .txt formatına çevirin.

- Tablo programları (OpenOffice veya Excell olabilir) yardımıyla şu .csv dosyasını indirin ve sağ tıklayıp tablo formatında açın. Daha sonra resim 1'de ki gibi e-postaların tümünü kopyalayarak, resim 2'de ki gibi sağ tıklayıp yapıştırın. Sonrasında resim 3'deki gibi görünecek, kaydedin.

Resim 1

Resim 2

Resim 3

- facebook.com/invite.php sayfasına gidin. Sağ tarafta "e-posta adreslerini aktar" yazısına tıklayın. Açılan pencereden en altta olan "Diğer Araçlar" sekmesini tıklayın. Biraz aşağıda "Kişiler Dosyası: Dosya Seç" bölümünü göreceksiniz. Demin .csv formatında kaydettiğimiz e-posta listesini bu alandan yükleyin. Facebook sizi bir sayfaya yönlendirecek. Oradan davetleri onaylayın. Bunu daha fazla liste için uygulamanız mümkün. Ben genelde 500 kişi olarak ayırıyorum. Yüklemeyi o şekilde yapıyorum.

Kişilerin online durumlarına göre ve e-posta listenizin kalitesine göre arkadaşlık isteklerinizin şu an itibariyle kabul ediliyor olması lazım. Bu yazıyı hazırlarken bir tane daha profil sayfası açmıştım. 20 dk oldu yaklaşık 64 kişi isteğimi kabul etti. Facebook sosyal bir ağ olduğundan benim eklememe gerek bile kalmadan arkadaşlık istekleride gelmeye devam ediyor. (bkz: resim 4)

Facebook'ta bir profilin en fazla 5 bin arkadaşı olabiliyor. Bu rakama ulaştığınızda Migrate ile profilinizi sayfaya çevirebilirsiniz. Ya da benim gibi 5-6 tane daha arkadaş profili oluşturup sayfa yapmadan devam edersiniz.

$$$ Pekiii bunları yaptık.. Ee kazancımız ne olacak?
2. Kazanç yöntemi var.

1. olarak, profillerimizde ilgi çekici içerikler paylaşarak sitemize ziyaretçi çeker reklamlarımızın gösterimini sağlar para kazanırız.

2. olarak, aff.indirdik.com, aff.bitenekadar.com, affpanel.markmost.com gibi sitelerde sosyal medya aff linki alıp sitemiz olmasa bile satış yapmaya çalışabiliriz.

Ya da en güzeli, İngilizce profiller ekleyip; bu işi daha paralı seviyeye yükseltebilirsiniz. Yinede istediğiniz gibi takılın.

Şunlar ilginizi çekebilir:
http://wmaraci.com/forum/google-adsense/kolay-adsense-hesabi-kolay-kazanc-33412.html
http://wmaraci.com/forum/sosyal-aglar/twitter-nimeti-tweet-basina-125-kazan-33289.html
http://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/translate-nimetleri-ekstra-trafik-kazanc-33280.html

- Biraz hızlı yazdım. Harf hataları olabilir. Her zaman olduğu gibi forumda olduğum süre boyunca bu konularda yardım etmeye çalışırım. Ama yöntem basit zaten o kadar zor değil.

E-posta listesi bulamazsanız PM atın.

edit: artık e-posta listesi göndermiyorum, kendinizin bulması gerekecek.

wmaraci
reklam

fhuner fhuner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 2 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
İlginç :)
1- Facebookta bu dediğiniz şey geçiyyor ama sonucları nedir biliyormusunuz birincisi arkadaslk isteginiz engelleniyor hemen engellenmedi bir hafta sonra engelleniyor ama kesin egelleniyor kötü yanı ise su arada durduk yere bile engelleniyor böyle yapınca ben yaptım ara ara 7 günlük 14 günlük cezalar aldım üc dört defa
İkinicisi ise yakında gelecek olan sayfa üyelerini aboneye cevirmek işlevi bu dediğini öldürcektir.
ve son olarakta kısa sürede abone veya sayfa kasmanın en etkili yönleri yapanlar için söylüyorum profil çalmak,oto like kullanmak,büyük sayfaalrla karsılıklı kasma yapmadır.Bunun harici zor ben sayfa calma harici ikisini kullanıyordum ama artık facebook sıktı interneti keyfimin kahyası için kullanıyorum.:)

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)
İşin içinde ceza almak var.

Youtube: NovaMobi Teknoloji

hasanali317 hasanali317 hasanalicolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci, Web Tasarım
  • Konum Rize
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 82 / 46
  • Ticaret 13, (%100)
Bilinçli bir şekilde yapılırsa kazanç olabilir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 74 / 107
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşlar ceza durumu söz konusu değil. Yazıyı baştan sona okursanız herşey yazıyor. Burada tek tek arkadaş girişi yapmıyoruz. Manuel olarak arkadaş eklemenin cezası olduğunu biliyorum.

Bu yöntemle yaklaşık 500 kişiye davet gönderiyoruz. Sanki davet gönderdiğimiz kişiler kendi arkadaşlarımızmış gibi. Yani ABD'de herkesin bir e-mail listesi, adres defteri var. Bu şekilde yaklaşık 10 profil açtım. Bazı arkadaşlar belki bu işi kendileri yapmak istedikleri ve bilginin yayılmasını istemedikleri için balta vurabiliyor. Çünkü bu bilginin e-kitabı nı yapıp para kazanan adamlar biliyorum.

Herkesin kendi iradesi var. Ben bildiklerimi yazarım, yapar ve yapmazsınız size kalmış.

@fhuner
Dediklerini zamanı gelince düşünürüz.

fhuner fhuner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 2 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Bunun e-kitabını bede biliyorum bende diyoru ki dene gör ben dün yaptıgım işi söylemiyorum biliyorum ondan :) her foruma git *** turk hackteam webmastersitesi v.s oralardada var ama birde cevapları oku

CpanelX CpanelX Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Teknisyen
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
bunu yaparım da sayfaya nasıl aktarcam?

• Üyelik 08.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 74 / 107
  • Ticaret 4, (%100)

fhuner adlı üyeden alıntı

Bunun e-kitabını bede biliyorum bende diyoru ki dene gör ben dün yaptıgım işi söylemiyorum biliyorum ondan :) her foruma git *** turk hackteam webmastersitesi v.s oralardada var ama birde cevapları oku

:) fhuner, ilk yorumunda 'sonucları nedir biliyormusunuz' ikinci yorumunda ise 'dene gör' demişsin. Ben açtığım konuda en başından beri bu yöntemi denediğimi ve başarılı olduğumu söylüyorum. Neyin kafasındasın anlamadım. Yöntemi biliyor olabilirsin, başarısızlığın senin kabileyetsizliğindir.

Bu yazıyı yazdım. Kimlerden ne gibi bir çıkarım var?
Hiç bir çıkarım yok.

Zorla yaptırmaya mı çalışıyorum?
Hayır.

Olay buymuş: bildiklerini kendine sakla kimseye söyleme. Sen kazan. Kimse umrunda olmasın.

Tekrar güzel bir ders çıkardım sayende.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al