freelance iş ilanları

Opencart Kullananlar Öneriyor Mu? Yeterli midir?

30 Mesajlar 7.797 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

alemburda adlı üyeden alıntı

Opencart üzerinde en basitinden ödeme modülü bile adamlarda ödeme modülü, excel import/export içinde.

Ayrıca opencart güncelleme yapıyorsun acaba modüllerle hata verecek mi düşüncesi var.

Türk yapımı para verdiğiniz sistemler Türkiye'deki mevzuatlara göre düzenleme yapıyor ancak opencartta yine bir modül alıyorsunuz herşey modüller üzerine.
Tamam ücreti iyi ancak bu adamlar bir yapıyor ömürlük ondan sonra en kötü vereceğin lisans güncelleme/yükseltme ücreti. (oda yeni versiyonu çıkarsa). Birden fazla domain için lisans ücretine gelirsek emin ol sen işi büyüt almaya niyetlen bu adamlar bir indirim yapar.

Opencart güncelleme gerekliliği isteyen bir yazılım değildir.
İsteyen olursa sürüm yükseltir, o da gereksizdir 1.5 sürümleri haricinde.
Hala 1.5 sürümünde çalışan yüzlerce Opencart sitesi vardır üstelik.

Mevzuat diyorsunuz, Opencart zaten e-ticaret yazılımıdır.

Ben açık kod kaynaklı, ücretsiz olan bir sistemden bahsediyorum.
Bu sistemi ihtiyaca göre geliştirmek site sahibin elinde olan bir şeydir.
Hiç modül kullanmadan, hatta özel tema almadan sadece havale ödeme
seçeneği ile satış yapan siteler bile mevcuttur.
Alan adı ve hosting bedeli dışında bir giderleri yok bu sitelerin.

Daha fazla bahsettiğiniz sistemi bana anlatmanızın bir faydası yok.
Ciddi kazanç sağlayan çok Opencart sitesi mevcuttur ayrıca.

İyi forumlar.

wmaraci
reklam

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam bence uzun vadeli düşünen yada çok ciddi düşünen kesinlikle opencart ile başlamamalı bende kullanıyorum ancak hatalarından ve eksikliklerinden gına getiriyor.

Benim verdiğim sistemdede 1 kere para verip alsanız ihtiyacınız olanları sonrasında sizin söylediğiniz ile aynı giderler. Ancak sadece adamlar yeni versiyon için para istiyor ki bence bu şekilde yazılım gelişecekse ben razıyım. Adamlar güncellemeyide çok sık yapmıyorlar. Güvenlik güncellemesi zaten ücretsiz.

http://show.shopphp.net/index.php?temp=wshop

OmrAlgs OmrAlgs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Vhki
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 263
  • Beğeniler 80 / 95
  • Ticaret 11, (%100)
Kullandım tavsiye ederim şurdan platinum paket aldım herşey sorunsuz. ben sektör değiştirdiğim için e ticareti bırakdım eğer konusu uyarsa journal tema kurulu sitemi size devredebilirim

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

Hocam bence uzun vadeli düşünen yada çok ciddi düşünen kesinlikle opencart ile başlamamalı bende kullanıyorum ancak hatalarından ve eksikliklerinden gına getiriyor.

Benim verdiğim sistemdede 1 kere para verip alsanız ihtiyacınız olanları sonrasında sizin söylediğiniz ile aynı giderler. Ancak sadece adamlar yeni versiyon için para istiyor ki bence bu şekilde yazılım gelişecekse ben razıyım. Adamlar güncellemeyide çok sık yapmıyorlar. Güvenlik güncellemesi zaten ücretsiz.

http://show.shopphp.net/index.php?temp=wshop

Hata diyorsunuz, dikkat edilirse kullanıcı kaynaklıdır karşılaşılan hatalar.
Demek bir yerde bir hata yapılıyor ki hata veriyor sistem.
En yaygın hata smtp mail hatasıdır, hosting firmalarının yeterli desteği
olmamasından kaynaklanır.
Zaten hatalar ile ilgili çözümlere ait kaynaklar fazlası ile mevcut.

Bahsettiğiniz sistemi yapanlar, yarın bir gün kapadı gittiler ne olacak?
Var mı bir garantisi?

Ücretli satılan bir sistemi savunmak size ne kazandırıyor onu da anlamış değilim.
Konuyu uzattıkça uzatıyorsunuz.

Konu sahibi, Opencart kullanıyor, özel tema aldı ve gayet memnun.
Sadece acemilik nedeni ile takılabiliyor bazı yerlerde, herkeste olduğu gibi.
Takıldığı konularda kaynaklara ulaşıyor ve çözümünü buluyor.

Kendiniz bahsettiğiniz sisteme ait bir tanıtım konusu açarsınız, işine gelen alır gelmeyen almaz.

Tekrar iyi forumlar diliyorum.

wmaraci
wmaraci

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)

Opencart üzerinde en basitinden ödeme modülü bile adamlarda ödeme modülü, excel import/export içinde.

Ayrıca opencart güncelleme yapıyorsun acaba modüllerle hata verecek mi düşüncesi var.

Türk yapımı para verdiğiniz sistemler Türkiye'deki mevzuatlara göre düzenleme yapıyor ancak opencartta yine bir modül alıyorsunuz herşey modüller üzerine.
Tamam ücreti iyi ancak bu adamlar bir yapıyor ömürlük ondan sonra en kötü vereceğin lisans güncelleme/yükseltme ücreti. (oda yeni versiyonu çıkarsa). Birden fazla domain için lisans ücretine gelirsek emin ol sen işi büyüt almaya niyetlen bu adamlar bir indirim yapar.

Ciddi düşünmek opencart ya da bir başka yazılım ile alakalı değildir. Gerçekten ciddi düşünen biri bırakın opencarttı bir kenera, tek bir HTML sayfası ile bile satış yapabilir. Kaldı ki şu an Türkiye de birçok oyun firmasının (Electronic Arts, Activision Blizzard, Ubisoft) distribütörlüğü yapan bir firma opencart kullanıyor. Bunun gibi kullanan daha birçok firma var.

Bahsettiğiniz yazılımı incelemedim ancak konuda geçen 900TL yi verdikten sonra içerisinde gelen özellikleri OpenCart ile de yaptırabilirsiniz. Forumda daha ucuza yapan arkadaşlarda bulabileceğinize eminim.

OpenCart, Wordpress gibi her yeni sürümünde güvenlik açıklarının kapatıldığı bir yazılım değil ki her yeni sürüm çıktığında sürümünüzü yükseltmeniz gereksin. Güvenlik açığı tespit edilirse de sadece o açığı kapatmanız yeterlidir.

Yeni sürüme yükseltme, gerekli olup olmadığına bakmadan, insanın her zaman daha iyisini daha yenisini istemesinden başka bir şey değildir. Sadece arama yapan birinin akıllı telefon almasına benzer bir durum.
telatabi

kişi bu mesajı beğendi.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Hata diyorsunuz, dikkat edilirse kullanıcı kaynaklıdır karşılaşılan hatalar.
Demek bir yerde bir hata yapılıyor ki hata veriyor sistem.
En yaygın hata smtp mail hatasıdır, hosting firmalarının yeterli desteği
olmamasından kaynaklanır.
Zaten hatalar ile ilgili çözümlere ait kaynaklar fazlası ile mevcut.

Bahsettiğiniz sistemi yapanlar, yarın bir gün kapadı gittiler ne olacak?
Var mı bir garantisi?

Ücretli satılan bir sistemi savunmak size ne kazandırıyor onu da anlamış değilim.
Konuyu uzattıkça uzatıyorsunuz.

Konu sahibi, Opencart kullanıyor, özel tema aldı ve gayet memnun.
Sadece acemilik nedeni ile takılabiliyor bazı yerlerde, herkeste olduğu gibi.
Takıldığı konularda kaynaklara ulaşıyor ve çözümünü buluyor.

Kendiniz bahsettiğiniz sisteme ait bir tanıtım konusu açarsınız, işine gelen alır gelmeyen almaz.

Tekrar iyi forumlar diliyorum.

eka7a adlı üyeden alıntı

Ciddi düşünmek opencart ya da bir başka yazılım ile alakalı değildir. Gerçekten ciddi düşünen biri bırakın opencarttı bir kenera, tek bir HTML sayfası ile bile satış yapabilir. Kaldı ki şu an Türkiye de birçok oyun firmasının (Electronic Arts, Activision Blizzard, Ubisoft) distribütörlüğü yapan bir firma opencart kullanıyor. Bunun gibi kullanan daha birçok firma var.

Bahsettiğiniz yazılımı incelemedim ancak konuda geçen 900TL yi verdikten sonra içerisinde gelen özellikleri OpenCart ile de yaptırabilirsiniz. Forumda daha ucuza yapan arkadaşlarda bulabileceğinize eminim.

OpenCart, Wordpress gibi her yeni sürümünde güvenlik açıklarının kapatıldığı bir yazılım değil ki her yeni sürüm çıktığında sürümünüzü yükseltmeniz gereksin. Güvenlik açığı tespit edilirse de sadece o açığı kapatmanız yeterlidir.

Yeni sürüme yükseltme, gerekli olup olmadığına bakmadan, insanın her zaman daha iyisini daha yenisini istemesinden başka bir şey değildir. Sadece arama yapan birinin akıllı telefon almasına benzer bir durum.

magento, prestashop ben bu 2 yazılımı çok başarılı buluyorum her ne kadar Türkiye'de magento fazla kullanılmasada. Ancak hala söylüyorum ki forumdada isyan eden çok var opencart çok kullanan iyi bilir hep bir aksilik çıkartıyor. şu opencart kuallanan firmalara örnek verin bizde bir inceleyelim. (kitapçılar dışında)

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)
alemburda pm gönderdim.

edit: Şikayet konusuna değinecek olursak, wmaracına ya da *** a bakarsan açılan konuların çoğunluğu opencart ile ilgili (şikayet anlamında değil genel anlamda), bu da çıkan sorunların daha çok olmasına sebep olmaktadır. Ancak bu sorunlar büyük bir çoğunluğu kullanıcıların kendisinden kaynaklanmaktadır ve bu sorunlar opencartın hatası denemez. Sizin ücretli olarak sunduğunuz paketi kullanan kaç kişi var ki sorun yaşasın, sorun yaşasa bile buraya değil satın aldığı yere başvuracaktır.

Herkes istediği yazılımı kullanmakta tabi ki özgürdür. Ancak kullanıcı hataları ile şu yazılım, bu yazılım sorunlu kullanmayın diyemeyiz.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Her yazılımın kendine has özellikleri vardır.

Ancak en çok geliştirilmeye açık ve başarılı olan yazılım opencarttır.

Burada şu site vs diyerek reklam gereği yok, kitapçılar dışında diyerek ise çok saçma bir parantez açmışsınız.

En basiti, pet shop sektöründe bir firma hala 1.5 sürümü kullandığı halde ciddi kazanç sağlıyor mesela. On binlerce ürün satıyor üstelik. En ufak bir kasma yok hala
sitesinde.

Rakipleri farklı yerlere yazılım yaptırdıkları halde o kazanca ulaşamadıklarını ben yakınen bilen biriyim.

Opencart hatası olsa bile hemen çözüm bulunabilen bir yazılım ve kesinlikle kullanıcı hatalarından kaynaklanan nedenlerdir hepsi.

Burada opencart anlatarak bir kazanç peşinde değilim üstelik.
Hatta tema önerisi bile yaptım. Kimseye de en ufak bir ücretli teklifim olmamıştır.

Siz burada ücretli bir yazılımı tavsiye ediyorsunuz.
Bu yüzden lütfen bir konu açın, o konuda ispat etmeye çalışın derdiniz ne ise.

Bahsettiğiniz sistemin analiz değerleri de ortadadır...

https://gtmetrix.com/reports/show.shopphp.net/P4qpcCAh

Daha yazmanıza gerek yok..
eka7a

kişi bu mesajı beğendi.

KAS KAS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad i** K**
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 34 / 62
  • Ticaret 40, (%100)
Opencart candır lakin Wp Woocommerce da Opencart'ın tahtını ciddi manada sallamaya başladı.

telatabi telatabi istalya.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Social Media & Web Solutions
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 683
  • Beğeniler 282 / 122
  • Ticaret 19, (%100)
@KAS; woocommerce ile de e ticaret denedim ama çok yavaş çalışıyordu sistem. Ya zaten mantiken blog tabanlı geliştirilen bir sistem wp. Opencart kadar ticari destek ve eklenti bulamıyoruz wp de.
eka7a

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al