lostyazilim

Ödeme gününde rezalet!

61 Mesajlar 9.108 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

seloselo seloselo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek bilgisayar
  • Konum Rize
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

ferzileyto adlı üyeden alıntı

Çok yanlış bir düşünce, adsense sever sevmez diye bir kural söz konusu değil. Reklamveren reklam verir, adsense olan sitedeki ziyaretçiler doğal olarak tıklar, reklamveren de kazanır google'da kazanır adsense sahibi de kazanır. Günde 50k hiti olan ve hiç adsense kullanmamış bir siteye adsense koyduk diyelim ilk günden belki günlük 50-100 TL kazandıracak, google neden sevmesin ?

Burada konu arkadaşın aslında kendi yaptığı rezaleti google'a mal etmesi. Sen reklamveren'in parasını usülsüzce gasbet, sonra google rezalet çıkardı de. Ben de adwords reklamı veriyorum, dünyanın parasını yatırıyorum. Bu ve bunun gibi sitelere Google müdahale etmezse binlercesi türer, ben verdiğim reklamdan 1 kuruş geri dönüş almazsam para kazanamam ve dolayısı ile reklam vermem. Ben reklam vermezsem google para kazanamaz.

İşi usulüne göre yapana google şimdiye kadar birşey demedi ve demez. Adam akıllı kuralına uygun işler yapın az kazanın vicdanınız rahat olur en azından.

Goruyorum ki googlenin avukatligini bi guzel ustlenmissin belliki oraya yakin birosisin biz burada olani anlatiyoruz sen kalkmis sahtekarlikla sucluyosun sahtekar olan haksizlik edendir egerki biz bir sahtekarlik yapmis isek cikar koy ortaya al sen bunu yapmissin de tamam diyelim yok politikamiz geregi gosteremiyoruz ulan elinde oyle bir sey yokki gosteresin sen benim gibi 100 kisiden 500 er tele kirpsan 50 bin lira para yapar sen kime maval okuyosun be binlerce kisi bu durumundan sikayetci soype dusunelim bir de hadi ben oyle birsey yaptim haksiz kazanc elde ettim benim bu yaptigimdan yayin veren kazandi google de kazandi ceplerini doldurdu peki bu iki yayinci ve musteri bu paralari geri iade ediyor mu ? Kesinlikle hayir degil mi ? Peki burada sahtekar oglu sahtekar olan reklamlari tiklatan mi yoksa reklam verip de parayi odemeyen google gibi duzenbazlar mi sakin kalkip bana googleyi savunma avukatligini da yapma madem ki bu kadar durust bir kurulus google odeme gununde gelip ban yapmayacak daha oncesinde bizi uyaracak duzelmez ise ban yapacak o zaman diyecek bir sey yok biz sizi uyardik duzeltmediniz diyecek bir ornek vereyim x bir ulkeden birileri sana gicik adamlar reklamina birden cok sekilde tikliyorlar veya bir tiklama programi ile binlerce kez tiklatiyolar geliyor google bat kut enseye tokat banliyor seni senin birseyden haberin yok gelip bakiyosun banlanmissin bilgi istiypsun politoka geregi veremiyoruz diyor boyle bir sey olamaz buna resmen dolandiricilik derler google gibi bir sirketin boyoe deli sacmasi bahaneler le odeme yapmamasi sahtekarligin dik alaligina gelir ben bunu soyle bune derim googlenin tum uygulamalarini sistemimden kaldiririm ayriyeten de turkiyedeki butun google ye reklam veren sitelerin reklamlarina otomatik tiklatma progrmlari ile tiklama yaptirarak ayni olayin onlarin basina gelmesi icin de ugrasip benim ugradigim zarara ugramalarina neden olacagim beni anlamayanlar o zaman anlayacaklardir

wmaraci
reklam

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
Google mi sahtekar? Zuhahaha...
Bizde neden sorun olmuyor?
Bence sahtekarlık, senin google politikalarına uymayıp tıklamaya teşvik etmendir. Senin yaptığın gibi olsaydı, Türkiye'de 19 yaşında çok zengin kişi vardı. Halen kendini savunman çok gereksiz.
Hermes

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek bilgisayar
  • Konum Rize
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

yb79 adlı üyeden alıntı

Böyle bir site vardı.Destek olun falan yazmıştı.Mail attım, eğer bu yazıyı kaldırmazsanız sizi rapor edeceğim diye.(iyi niyetli olduğumdan kaldır diye uyarıyorum.)
Bana cevap olarak sermaye uşağısın vs gibi aptal sampsal şeylerle cevap vermişti site sahibi.Hey gidi günler hey:)
Sizin konunuza gelince, yaptığınız reklam verenin cebindeki parayı gasp etmek başka bir şey değil.Umarım google reklam verenlerin kartlarından kestiği reklam ücretlerini geri yatırır, paranın üstüne yatmaz.Ben de google'a reklam vermiştim zamanında, ücretler ağır geldiği için fazla reklam verememiştim.Kısacası banlanmanız isabetli olmuş, eline sağlık google amcanın.

Dogru ya googleye usaklik yapmak boyle birsey olsa gerek bir onsan amca babasina bu kadar iltifatta bulunur sende haklisin

• Üyelik 15.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek bilgisayar
  • Konum Rize
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

alemburda adlı üyeden alıntı

Ruslar milyon dolarları günlük götürdüğünü google anlayınca bu işler sıkı tutmaya başladı. adsclicker tarzı programlar hissettiği an çekiyor fişi ayrıca bu tarz şeyleri yayıncı olarak aramamaya çalışın.

Oyle bir sey kesinlikle olmadi kardesim bizim mibil uygulamamiz var uygulama uzeeinden bildirim de reklamlara tiklayanlar kredi kazaniyor diyoruz ve gercekten de kredilerini veriyoruz

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek bilgisayar
  • Konum Rize
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Karikatürname adlı üyeden alıntı

Adsense politikaları açıktır, tıklamaya teşvik ekmek ban sebebidir. Google haklı. Başkaları yapıyor olabilir, onlar da banlanır hocam. Google'ı kandırdığını sanırsın, ama kendini kandırırsın,google bir süre sana müsamaha gösterir, sonra bakar politika ihlili süreklileşmiş, anında ban. Doğrusu da bu zaten. Çünkü reklamlarla ilgili olmayan insanlar reklama tıklıyor ve reklam veren sana havadan para ödemiş oluyor. Niye durduk yere sana para ödesin reklamverenler? Google buna aracılık eder mi?

Googlw musama gostermez kendisi. Kazanir sana vermeye gelince gotune nasar tekmeyi bu olur hep de boyle olmustur

• Üyelik 15.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek bilgisayar
  • Konum Rize
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

oBen adlı üyeden alıntı

Adsense algoritmalarından biri de aylık kazançlar arasındaki tutarsızlıklardır.Siz geçen ay 280TL kazanıp bu ay ani bir yükselişle 600TL'ye çıkıyorsanız buda sıkıntı yaratabilir. Bu sadece iptali için tek neden olmayabilir.

Onceki ay 280 olmasinin sebebi tek site uzerinde reklam vardi sonraki ayda 4 siteye daha reklami ekledim gunde 15 bin uzerinde girisi olan instagramtakipcini.com olan sitemize de ekleyince bu sekilde firlama yapti bunda bizim bir sucumuz yok ki

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Zaten hileye başvurmuşsunuz kapanmasına neden şaşırıyorsunuz

yb79 yb79 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web sitesi sahibi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 555
  • Beğeniler 286 / 212
  • Ticaret 1, (%100)

seloselo adlı üyeden alıntı

Dogru ya googleye usaklik yapmak boyle birsey olsa gerek bir onsan amca babasina bu kadar iltifatta bulunur sende haklisin

Herhalde siz konuyu algılayamıyorsunuz.
Açıkça yazayım;
Ben eğer google'a reklam verdiysem, siteme yararlı olacağı için google'a ödeme yaparım.Google'da ödediğim paranın belirli bir bölümünü kendisi alır diğer kalanını da reklamı yayınlayan tarafa öder.
Siz ise 'bize destek olun reklamlara tıklayarak' diyerek sitesi için reklam veren kişinin ödediği ücreti gasp etmiş oluyorsunuz.Reklam veren boşuna para ödüyerek sitesi için bir kazanç sağlayamıyor.
Yerden göğe kadar haksız olduğunuz sabit.Bilmiyordum öğrendim dersiniz konuyu uzatmanın anlamı yok..(bir site sahibi bunları nasıl düşünemez onu da aklım almıyor gerçi..)
ferzileyto Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)

seloselo adlı üyeden alıntı

Goruyorum ki googlenin avukatligini bi guzel ustlenmissin belliki oraya yakin birosisin biz burada olani anlatiyoruz sen kalkmis sahtekarlikla sucluyosun sahtekar olan haksizlik edendir egerki biz bir sahtekarlik yapmis isek cikar koy ortaya al sen bunu yapmissin de tamam diyelim yok politikamiz geregi gosteremiyoruz ulan elinde oyle bir sey yokki gosteresin sen benim gibi 100 kisiden 500 er tele kirpsan 50 bin lira para yapar sen kime maval okuyosun be binlerce kisi bu durumundan sikayetci soype dusunelim bir de hadi ben oyle birsey yaptim haksiz kazanc elde ettim benim bu yaptigimdan yayin veren kazandi google de kazandi ceplerini doldurdu peki bu iki yayinci ve musteri bu paralari geri iade ediyor mu ? Kesinlikle hayir degil mi ? Peki burada sahtekar oglu sahtekar olan reklamlari tiklatan mi yoksa reklam verip de parayi odemeyen google gibi duzenbazlar mi sakin kalkip bana googleyi savunma avukatligini da yapma madem ki bu kadar durust bir kurulus google odeme gununde gelip ban yapmayacak daha oncesinde bizi uyaracak duzelmez ise ban yapacak o zaman diyecek bir sey yok biz sizi uyardik duzeltmediniz diyecek bir ornek vereyim x bir ulkeden birileri sana gicik adamlar reklamina birden cok sekilde tikliyorlar veya bir tiklama programi ile binlerce kez tiklatiyolar geliyor google bat kut enseye tokat banliyor seni senin birseyden haberin yok gelip bakiyosun banlanmissin bilgi istiypsun politoka geregi veremiyoruz diyor boyle bir sey olamaz buna resmen dolandiricilik derler google gibi bir sirketin boyoe deli sacmasi bahaneler le odeme yapmamasi sahtekarligin dik alaligina gelir ben bunu soyle bune derim googlenin tum uygulamalarini sistemimden kaldiririm ayriyeten de turkiyedeki butun google ye reklam veren sitelerin reklamlarina otomatik tiklatma progrmlari ile tiklama yaptirarak ayni olayin onlarin basina gelmesi icin de ugrasip benim ugradigim zarara ugramalarina neden olacagim beni anlamayanlar o zaman anlayacaklardir

Başkan ne konuşuyorsun Allah aşkına, bunca yıldır adsense ile kazanç sağladığım sitelerim var bir kere ban yemedim. Biz de biliyoruz reklamları tıklanacak yerlere yakın koymayı veya reklama tıklarsanız şunu verecem bunu verecem deyip de binlerce tıklama almayı. Bu sahtekarlık değil de nedir ? Google adsense'de sana ödediği parayı cebinden mi ödüyor sanıyorsun ? Yine benim adwordse cebimden harcadığım parayı sana veriyor.

Sen burada insanları tıklamaya teşvik ederek benim cebimdeki paraya göz koymuş oluyorsun. Ben adwordse o parayı neden yatırıyorum ? İlgili kişi tıklasın da ürünümü satın alsın ekmeğim çıksın diye. Sen 1 puan verecem tıkla deyince adam sadece tıklıyor çıkıyor bana bir faydası yok.

Dibine kadar adsense kurallarına aykırı işler yapıp burada tatava yapıyorsun. Aç biraz politikaları oku anlamaya çalış. Ne ben Google avukatlığı yapıyorum ne de Google bana avukatlık için ihtiyaç duyuyor.

Üçkağıda gitmişsin ban yemişsin işte bal gibi daha ne açıklama bekliyorsun google'dan dön bi yaptıklarının etik olup olmadığına bak. Başka sitelerin banlanıp banlanmaması seni ilgilendirmesin. Birileri araba çalıyor, banka hortumluyor zengin oluyor diye biz de aynısını mı yapalım, seninle aynı mantık işte.
siyahh EranKucuk systemkruger

kişi bu mesajı beğendi.

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
Sektör sektör deyip duruyorsun kardeşim, diğer siteleri söyler misin lütfen? Şikayet edelim onları da... Şu yaptığın buradaki bütün üyelere saygısızlık. Sizlerin yaptığı bu işgüzarlık yüzünden burada ki insanların TBM'si düşüyor ya da reklam verenlerin bakiyesi dolduğundan dolayı daha düşük fiyatlı reklamlar oynatmak zorunda kalıyorlar.

Yaptığınızın yanlış olduğunu kabul edin, hatta verin dediğim gibi diğer siteleri, onları da şikayet edelim. Bir daha da bunu denemeyin. Çünkü ülkemizde bu işlerin önü açık olsa da gerçek dünyada bunun adı bellidir. 'Nitelikli **************lık.'
ferzileyto Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al