wmaraci reklam

Hangisinin işlemcisi iyi?

7 Mesajlar 951 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

nebiozkanyilmaz nebiozkanyilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Designer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 845
  • Beğeniler 0 / 107
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar; iki adet telefon arasında gidip-geliyorum.
Samsung Galaxy J7 Prime Gold ve Lenovo K5 Not

Lenovo'nın işlemcisi; 8 Çekirdek / 1.8 GHz
Samsung'un işlemcisi; 8 Çekirdek / 1.6 GHz

Siz bunlardan hangisinin işletim sistemi iyidir?

wmaraci
reklam

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
iki telefonu karşılaştırmak gerekirse

Lenovo'nın işlemcisi %25 ghz olarak daha iyi ama nm boyut olarak 28 nm ayrıca Lenovo telefonunda yanlış değilse fazladan 1 gb ram var tabi farklı gblık hafızalarda veriyordur diye düşünüyorum ve grafik işlemcisi biraz daha iyi bunun yanı sıra ac internet teknolojisini destekliyor yükseltilebiliyorsa android 7 yükseltilebilir ve biraz daha fazla mah pil değeri var

Samsung'ta yeni android sürümü var, ayrıca işlemcisi 14 nm peki bu ne demek ? nm azaldıkça güç tüketimi azalır, performans artar, ısı azalır gibi bu kadar avantajı var

iki telefonda antutu ve geekbenchte yakın değer alıyor ama lenovo daha fazla belkide 4 gb ramlik sürümü olabilir emin değilim. yazılım,kamera,dayanıklılık,ses anlamında bi fikrim yok youtube videolar var bizzat incelemeniz lazım yinede size kalmış
creed74

kişi bu mesajı beğendi.

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
General Mobile 5 Plus ya da 6 önerebilirim.
Aldığım günden beri en ufak bir sorun ile karşılaşmadım.
Markanın arkasına sığınmadan sadece performans olarak değerlendirirsem GM 5 Plus birçok pahalı telefondan çok daha iyi performans sunuyor. Full HD kayıt da yapabiliyor.

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
Gucluyazar , nebiozkanyilmaz fiyat performans telefonu söz konusu ise xaiomi mi5 var buradan bakabilirsiniz

wmaraci
wmaraci

nebiozkanyilmaz nebiozkanyilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Designer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 845
  • Beğeniler 0 / 107
  • Ticaret 6, (%100)
darkthepro
Gucluyazar

Arkadaşlar benim tek sorum vardı. Niye konudan saptınız :)

Hangsinin işlemcisi daha iyi? Yani bunlar çekirdekte aynı firmayı mı kullanıyor?

editorum editorum Oyunu Bul Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 70 / 127
  • Ticaret 1, (%100)
Fiyat sınırı yok diyorsanız ve bu iki telefon dışına çıkmak isterseniz LG G5 kullanın derim. Bu zamana kadar sorun yaşamış değilim, gayet güzel dayanıklı bir telefondur kendileri.
Fakat iki telefon arasında düşünürseniz ben LENOVO alırdım Samsung işlemcileri bir süre sonra problem çıkarabiliyor. En azından tanıdıklarımda bu şekilde. Şimdiden hayırlı olsun...

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
nebiozkanyilmaz dostum sana zaten açıkladım bir daha açıklıyorum

28 nm bi işlemci bu işlemcinin daha fazla enerji daha fazla ısınma daha az performans vermesi demek çünkü nm azaldıkça performans artar, daha az güç kullanır daha az ısınma olur işlemcinin yarı kısmı MediaTek Inc tarafına aittir diğer yarısı ARM Holdings tarafından üretilmiştir yani iki farklı firmanın tek işlemcisi haline gelmiş, bu işlemci performans moduna girince 2.0 ghz çıkıyor ama çıkabiliyor mu muamma çünkü ortada kanıt yok kağıt üzeri, gpu bakımından samsungun yani Exynos 7870 Octa göre çok küçük farkla daha iyi performanslı bi grafik işlemciye sahip

14 nm işlemci zaten nm değerini konuşmuştuk, bu işlemcide diğeri gibi yarısı samsung a diğer yarısı ARM Holdings e ait buda performans modunda 2.0 ghz çıkabiliyor kağıt üzerinde Lenovo gibi ama bilemeyiz sadece kağıt üzeri konuşuyoruz, nm değeri düşük olduğu için güç tüketimi ve ısınması az olacaktır, gpu olarak Lenovo'nın kullandığından daha düşük bir gpu sahip fakat arada çok fark yok

genel değerlendirmede
antutu,geekbench bunlar nedir bunlar telefonun performansını ölçen testler
bu testlerde Lenovo, Samsungtan daha fazla puan alıyor daha fazla puan daha performanslı demek. lenovo 50 bin iken samsung 46 bin tabi şöyle bir nokta var lenovonun 1 gb fazla rami ve grafik işlemcide çok az farkla daha iyi bunun yanı sıra telefonun yazılımıda değiştirebilir yinede size kalmış çünkü iki işlemci amiral tarzı değil o yüzden pek umursanmayan işlemciler olduğu için kıyaslamak zor kağıt üzeri veya araştırmaya yönelik sonuçlar doğru olmayabilir daha öncesinde demek istediğim mi5 gibi iyi bir telefona aynı fiyata sahip olacakken bunları almak mantık dışı mi5 bu iki telefondan kat kat iyi yinede size kalmış herşeyi %100 tahmin edemeyiz bunlar sadece kağıt üzeri öngörü sonra bu niye böyle demeyin

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al