nebiozkanyilmaz dostum sana zaten açıkladım bir daha açıklıyorum

Lenovo'nın işlemcisi; 8 Çekirdek / 1.8 GHz

28 nm bi işlemci bu işlemcinin daha fazla enerji daha fazla ısınma daha az performans vermesi demek çünkü nm azaldıkça performans artar, daha az güç kullanır daha az ısınma olur işlemcinin yarı kısmı MediaTek Inc tarafına aittir diğer yarısı ARM Holdings tarafından üretilmiştir yani iki farklı firmanın tek işlemcisi haline gelmiş, bu işlemci performans moduna girince 2.0 ghz çıkıyor ama çıkabiliyor mu muamma çünkü ortada kanıt yok kağıt üzeri, gpu bakımından samsungun yani Exynos 7870 Octa göre çok küçük farkla daha iyi performanslı bi grafik işlemciye sahip

Samsung'un işlemcisi; 8 Çekirdek / 1.6 GHz

14 nm işlemci zaten nm değerini konuşmuştuk, bu işlemcide diğeri gibi yarısı samsung a diğer yarısı ARM Holdings e ait buda performans modunda 2.0 ghz çıkabiliyor kağıt üzerinde Lenovo gibi ama bilemeyiz sadece kağıt üzeri konuşuyoruz, nm değeri düşük olduğu için güç tüketimi ve ısınması az olacaktır, gpu olarak Lenovo'nın kullandığından daha düşük bir gpu sahip fakat arada çok fark yok

genel değerlendirmede
antutu,geekbench bunlar nedir bunlar telefonun performansını ölçen testler
bu testlerde Lenovo, Samsungtan daha fazla puan alıyor daha fazla puan daha performanslı demek. lenovo 50 bin iken samsung 46 bin tabi şöyle bir nokta var lenovonun 1 gb fazla rami ve grafik işlemcide çok az farkla daha iyi bunun yanı sıra telefonun yazılımıda değiştirebilir yinede size kalmış çünkü iki işlemci amiral tarzı değil o yüzden pek umursanmayan işlemciler olduğu için kıyaslamak zor kağıt üzeri veya araştırmaya yönelik sonuçlar doğru olmayabilir daha öncesinde demek istediğim mi5 gibi iyi bir telefona aynı fiyata sahip olacakken bunları almak mantık dışı mi5 bu iki telefondan kat kat iyi yinede size kalmış herşeyi %100 tahmin edemeyiz bunlar sadece kağıt üzeri öngörü sonra bu niye böyle demeyin