wmaraci reklam
lidertakipci

H Etiketleri Hakkında (Seocu Arkadaşlar Konuya)

8 Mesajlar 949 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

iskifogl iskifogl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)
Daha önce okuduğum makalelerde hep bir makalede en fazla 2-4 adet h2 etiketi kullanılmalıdır vs. tarzında şeyler okumuştum ama bugün ingilizce niche bir siteye denk geldim kendi anahtar kelimesinde ve yine bir çok kelimede ilk sırada çıkan bir siteden bahsediyorum.

Yazılarında çok görsel kullanıyor ve her görselden önce h2 etiketi ile başlık atmış nerden bakarsanız bakın bir yazısında en az 20 adet h2 etiketi kullanıyor. 125 adet kullandığı yazılarda gördüm.

Şimdi bu sitenin yaptığı mı doğru? Yoksa bizim hep ağızdan ağıza dolaşan en fazla 2 adet h2 etiketi daha fazlası olmaz söylentilerimiz mi doğru?

Bizim bildiğimiz doğruysa bu adam niye kendi anahtar kelimesinde birinci sırada? Bahsettiğim sitenin aylık 1 milyona yakın ziyaretçi kitlesi var. Seocu arkadaşları konuya davet ediyorum. Bizi aydınlatırlarsa sevinirim. :D

Edit: Sadece bu bahsettiğim site değil başka bir sitede aynı konuda yine o da hep h3 etiketi kullanmış. Eğer bi zararı yoksa ben de o şekilde kullanacağımda o yüzden soruyorum. :)

wmaraci
reklam

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
sayı sınırlaması içeren bilgilerin %95 i hurafedir.
Umutirhan Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

MuscleTower MuscleTower WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 346
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 18, (%100)
sınırlama kesinlikle yok fakat algoritmayı aldatmayın dürüst davranın abartılmadığı sürece birşey olacağını düşünmüyorum ayrıca makelenin 200-300 kelime olma şartıda yok önemli olan gelen ziyaretçinin içerikten memnun kalması

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)
Yazı uzunluğuna ve alt başlığa göre olduğunu düşünüyorum. Headling etiketlerinin kullanımı konusunda önemli olan noktalar 1 sayfada yalnızca 1 tane h1 etiketi kullanılmalı ve bu etiketler sıralı şekilde olmalı. Yani ilk h1 sonra h3 sonra ise h2 olmamalı.
Ben sitelerimde 1 tane h1 etiketi, yazı uzunluğuna göre h2 alt başlıklar(+300 kelimelik içeriklerde 4-5 adet kullanıyorum). h3 veya h4 başlıklarını ise içerik sonunda özet niteliğinde olan bölümde veya vurgulamak istediğim kelimede/cümlede kullanıyorum.
4 şundan 2 şundan 1 bundan mantığı doğru değildir.
Sayı olarak verilen tek bilgi h1 etiketinin kullanımıdır. Matt Cuts iki videosunda bundan bahsediyor

wmaraci
wmaraci

iskifogl iskifogl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)
JonnedRyan Ben de genelde öyle yapıyorumda şuan son yazdığım yazıda rakiplerimin yaptığı gibi yaptım bakalım sonuç ne olacak.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

JonnedRyan adlı üyeden alıntı

Yazı uzunluğuna ve alt başlığa göre olduğunu düşünüyorum. Headling etiketlerinin kullanımı konusunda önemli olan noktalar 1 sayfada yalnızca 1 tane h1 etiketi kullanılmalı ve bu etiketler sıralı şekilde olmalı. Yani ilk h1 sonra h3 sonra ise h2 olmamalı.
Ben sitelerimde 1 tane h1 etiketi, yazı uzunluğuna göre h2 alt başlıklar(+300 kelimelik içeriklerde 4-5 adet kullanıyorum). h3 veya h4 başlıklarını ise içerik sonunda özet niteliğinde olan bölümde veya vurgulamak istediğim kelimede/cümlede kullanıyorum.
4 şundan 2 şundan 1 bundan mantığı doğru değildir.
Sayı olarak verilen tek bilgi h1 etiketinin kullanımıdır. Matt Cuts iki videosunda bundan bahsediyor

Sizde yanlış düşünüyor ve uyguluyorsunuz ( Farkında olmadan ).

Makaleyi bir kitabın sayfası şeklinde düşünün.
H1 : Sitenin Ana Başlığı

H1 : Makalenin ana başlığı ( H2'de tercih edilebilir )

Makalenin yazım kısmına gelirsek. Örnekleyeyim...

* -Google'de Doğru H tagı Kullanımı ( H1 veya H2 )
* - H taglarının Seoya Etkisi (H2 )
* -Doğru H tagı Kullanımı (H3 )
* -Doğru H tagı Kullanımı için örnekleri (H4)
* -H taglarının Spam Etkisi (H2)
* -Yanlış H tagı Kullanımı (H3)
* -Yanlış H tagı Kullanımı Örnekleri (H4)

Önemli Olan Başlık hiyerşisini birbirine H tagları ile bağlamaktır bana göre. Ki mantıklı olanda budur bana göre..

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

WebAsmek WebAsmek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web / SEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 46 / 46
  • Ticaret 9, (%100)
Hiyerarşi yapıya dikkat ederek kullanılırsa zararından çok hedeflenen anahtar kelime adına çok daha faydalı olacaktır.

Aynı konu üzerinde yakın bilgileri paylaştığınızda 2 başlık içermek zorunda ise, yapısını h2 h3 vb şekilde kullanabilirsiniz.

Web Asmek - Creative Web Studio

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)
Şu video ile hatamı düzeltiyorum h1 tagı doğru yerde kullanılır birden fazla kullanılabilir tarzında bir cümle söylüyor videonun ortalarında
https://www.youtube.com/watch?v=GIn5qJKU8VM

Google'ın yayıınladığı bazı yazılara bakarsanız onların bile kullanmadığını göreceksiniz h3 h4 h5 gibi headlingleri. Bence seo'ya büyük bir etkisi yok ama doğru kullanmak + puan kazandırır

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al