İfade özgürlüğüne engel, sen her yerde kendi fikirlerin gibi bir dünya tasavvur ediyorsan, internetin televizyonun fişini çekip evde oturacaksın. Türkiye Cumhuriyet Kanunları'na uyacaklar, paşa paşa gelip ofis açacaklar Türk çalıştıracaklar vesaire diye höykürmekten öte (bu arada Wikipedia'da Türkler de çalışıyor) bence şunu oturup bir düşünmeli; yahu Türkiye Cumhuriyeti askerlerinin sınırda IŞİD militanlarıyla pozları oldu, yahu daha geçen gün bir IŞİD'çi Gaziantep Belediye Başkanı'yla toplantılara katıldık dedi, yahu bu ülkede kelle kesen IŞİD için bir grup öfkeli genç denildi (bu örnekler böyle uzar gider.) üzerimizde böyle bir imaj var nedeni nedir nasıl çözülür diye düşünmek gerekiyor.

İstediğin kadar kaldır, engelle, hapis cezasıyla yıldırmaya çalış, saldırganlaş, kar amacı gütmeyen kuruluştan vergi istemeye çabala, yok kar amacı gütmüyorlar ama parayı onlar kırıyorlar de bir şey değişmiyor. Bir kere ülke olarak ambalajı giymişsin. Ya bakıyorum sansüre karşı çıkanlara da böyle değişik bir tutum, yok işte kalkacak o hede hödö... Arkadaş o ambalajı sen giymiyorsun ben de giyiyorum, aykırı duran adam da giyiyor, yeni doğmuş bebe de yiyor. Bundan hepimiz rahatsızız, bu sorunun çözümü böyle olmaz ki. Bu sorunun çözümü sorunu ortadan kaldırmakla olur. Üstüne üstlük bu IŞİD dostu ülke vatandaşı ambalajı giydirildiği gibi bir de sizin gibiler yüzünden sansürü savunanlar ülkesi vatandajı ambalajı giyiyoruz.

Hayır işin komik yanına bakıyorum Web Master forumunda internet sansürünü savunanlar var, bu bana çok ilginç geliyor.