wmaraci reklam
lidertakipci

Edit.

34 Mesajlar 5.239 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Daha durun neler yazacaklar. Şuan Tüm Dünyanın Türkiye resmidir wkipedia.

Haber yalansa yalan diyin ama. Tırlarıda unutmayın.
Endlore

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
reklam

eneskamis eneskamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
Hala tır diyorlar çıldıracağım ya... Her ülke hani o sözde demokratik vs. olan gidip yaşamaya can attığınız ülkeler de dahil her ülke orta doğu da oynan oyunda hamlelerini yapıyor. Sen yeri gelir bir örgüte senin için tehlikeli diğer durum için yardım edersin yeri gelir o senin için daha büyük tehtid olursa ona karşı bir tavır alırsın.
ABD ben terör örgütüne yardım ediyorum DEMİYOR. Ben pydyi vs. terör örgütü tanımıyorum diyor. Zamanında da işidi tanımadığı gibi... Orada 30 dan fazla etnik örgüt bulunuyor. Sen devlet olarak zamanında çıkarına göre hareket edersin.
Mit tırları da bu devlete yapılmış en büyük hakarettir. Açık ve net söylüyorum kendi ülkesinin bir hamlesini dünyaya ifşa etmektir.

eneskamis.com

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Vermedi mi yani yıllardır?

Akademig adlı üyeden alıntı

TÜRKİYE'Yİ DEAŞ'A DESTEK VEREN ÜLKE GİBİ GÖSTERDİLER
Wikipedia ile bir süredir yazışmalar sürdürülüyordu. İddiaya göre içeriğinde barındırdığı gerek teröre destek veren yazılar, gerek Türkiye'yi terörle aynı düzlemde ve terör işbirlikçisi göstermeye çalışan tavrı nedeniyle uyarılar yapıldığı halde site cevap vermedi. Bu tür içerikleri kaldırma hususuna yanaşmadı, aksine koruma altına aldı. Söz konusu içerikleri düzeltmeye çalışan Türk kullanıcılara da engel koydular.

Hepsi adam olacak..
Akademig

kişi bu mesajı beğendi.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)
Şimdiki zamana hakaret etmeden önce geçmişini hatırla, ben ne yaptım de
http://www.medyafaresi.com/haber/isid-komutani-turkiyede-tedavi-mi-edildi/428676

wmaraci
wmaraci

zexon zexon WV Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 101 / 128
  • Ticaret 3, (%100)
Hedef kuzey kore, taktik deve kuşu

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

masteyen adlı üyeden alıntı

Hala tır diyorlar çıldıracağım ya... Her ülke hani o sözde demokratik vs. olan gidip yaşamaya can attığınız ülkeler de dahil her ülke orta doğu da oynan oyunda hamlelerini yapıyor. Sen yeri gelir bir örgüte senin için tehlikeli diğer durum için yardım edersin yeri gelir o senin için daha büyük tehtid olursa ona karşı bir tavır alırsın.
ABD ben terör örgütüne yardım ediyorum DEMİYOR. Ben pydyi vs. terör örgütü tanımıyorum diyor. Zamanında da işidi tanımadığı gibi... Orada 30 dan fazla etnik örgüt bulunuyor. Sen devlet olarak zamanında çıkarına göre hareket edersin.
Mit tırları da bu devlete yapılmış en büyük hakarettir. Açık ve net söylüyorum kendi ülkesinin bir hamlesini dünyaya ifşa etmektir.

Işidi en eski terör örgütü kabul eden devlet ABD zaten. Daha Suriyeye sıçramadan önceki Irak yapısıyla dahi terör örgütü listesine almıştı.

Pyd için Türkiye dışında tek bir devlet dahi terör örgütü demiyor, çünkü Pyd terör örgütü falan değil. Bulunduğu ülkenin devleti dahi Pyd için terör örgütü demiyor, kendi bölgelerini koruyan silahlı milis gücü olarak kabul ediyor. Zaten duruşları da ortada, savaş başladığından beri Türkiye illa Öso ile birlik olun biz de destek verelim derken Pyd kimseye karşı kimse için savaşmayacaklarını, kendi topraklarını korumanın ötesinde silah kullanmayacaklarını açıkladı. Öso ile birliktelik kurmayınca da Türkiye bu yapıya terörist demeye başladı, yoksa ne terör eylemlerini gördük ? Pkk ile bağlantılarının olması ilişkilerinin olması onları terör örgütü yapmıyor. Pkk tartışmasız terör örgütü mesela, hemen hemen tüm dünya da böyle kabul ediyor.

Mit Tırları olayında silahlar Işid ya da en iyi ihtimalle ( öyle iyi ihtimale ... ) Nusra teröristlerine gidiyordu ve ikisi arasında da uygulama olarak zerre fark yok. İkisi de tartışmasız terör örgütü. Öso da terör örgütü. Rejime karşı silahlı mücadelenin ötesinde yerleşik insanları öldürüyorlar, zarar veriyorlar, mallarını yağmalıyorlar, dinine mezhebine göre muamele yapıyorlar.

Mit tırları da tüm dünya zaten görürken görmeyen ülke halkının görmesini sağlayan bir olaydı. Ortaya çıkaran gülenist asker savcı neyse artık, başka amaçla yapmış olsa bile bunu haber yapanları suçlamanın vatan haini ilan etmenin anlamı yok. Azıcık istihbarat yapısı bulunan tüm devletler zaten o giden silahları da kime gittiklerini de biliyorlardı, farkındaysanız olay sonrası dünyadan da neredeyse hiç bir tepki gelmedi çünkü hemen hemen tüm ülkelerin benzer bağlantıları ilişkileri vardı.

Burada mesele başka ülkelere ülkeyi şikayet etmek değil, halk olarak durumu sorgulamak, durduğumuz yeri sorgulamak, eleştirmek ya da karşı çıkmak. Demokrasi de bunu gerektirir. Fakat hükümet bu olayı farklı anlatarak kendine eleştiri getiren herkesi vatan haini ilan etti, oysa ülkede yaşayan herkesin ne olup bittiğinden haberdar olma hakkı yok mu ? Yine bu olanlara destek verme yahut karşı çıkma hakkı yok mu ? Nihayetinde ülkenin vatandaşıyız ve hamlelere onay da verebiliriz karşı da çıkabiliriz bu bizim en doğal hakkımız, biz köle değiliz devletin kulu değiliz, vatandaşıyız. Doğru da olabiliriz yanlışta, ama düşüncelerimizi söylemeye, tepki vermeye hakkımız olmalı.

Mevcut hükümet insanların bu en doğal haklarını elinden alarak insan haklarını ihlal ediyor. Can Dündar sembol oldu o görünüyor, ama ondan çok daha basit sebeplerle sayısız insanın hayatı alt üst oldu. En basitinden ben sadece Pyd terörist değildir dedim diye, hükümete yönelik eleştirilerim de tek dosyada toplanarak Terör Örgütü Propagandası yapmak gibi çok ağır bir suçlamayla karşılaştım. Temel gerekçe de eleştiriyor olmam takip ediyor ve insanlarla olan biteni paylaşıyor olmamdı, sırf muhalifim diye, işlerine gelecek şekilde konuşmuyorum diye susturulmak istendiğimden bunları yaşıyorum. Bu kadar kolay mı yani ? Ne bir şiddet eylemini övmüşüm, ne terörist örgütlerle bir ilişkim var, ne bir eylemde gösteride kaydım var, ama fikirlerimi söyledim diye hayatım alt üst oluyor. 7 aydır ülke dışında yaşıyorum.

Haber almak da, fikirlerini söylemek de, memnun değilse karşı tepki vermek de temel insan hakları. Bu olayda da temelde sorun insanların bu bilgileri öğrenip görüp araştırmasının, diğer bilgilere ulaşmasının önünü kesmek aslında. Yoksa dediğim gibi Wikipedia da yazılsa ne yazılmasa ne, orada yazmıyor olsa da hemen hemen tüm ülkeler bu bağlantıları zaten biliyor, Rusya petrol ticaretini alışveriş yöntemini falan kendi açıklamıştı, Türk tvlerinde bile gösterildi haberleştirildi bu olaylar. Bu yasakla baskılanan Wikipedia değil vatandaşlar oluyor. Anlamsız yasaklarla ülkenin dünya arenasında komik duruma düşmesi de cabası.

Yasakların nesini savunuyorsunuz, savunulması gereken bir şey varsa insanların haber alma haklarıdır, fikirlerini söyleme haklarıdır, hükümetin keyfine uysa da uymasa da çıkarlarına olsa da olmasa da, eğer kul köle değil de hür insanlarız diyeceksek olması gereken budur. Bu temel hakları insanların ellerinden alarak refaha erişen huzur bulan gelecek kuran tek bir ülke yok, biraz olsun düşünün, biraz olsun diğer ülkelere bakın hangisi neden iyi hangisi neden kötü, insanlar için doğrusu hangisi kendiniz görün.
zexon

kişi bu mesajı beğendi.

eneskamis eneskamis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 921
  • Beğeniler 42 / 246
  • Ticaret 27, (%96)
PYD PKK'nın başka ülkede ki yapılanması iken nasıl oluyor da terör örgütü kapsamına girmiyor sizin için?
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

eneskamis.com

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

masteyen adlı üyeden alıntı

PYD PKK'nın başka ülkede ki yapılanması iken nasıl oluyor da terör örgütü kapsamına girmiyor sizin için?

Pyd terör örgütü ise bu hükümet değil mi sınırlarından silahlı peşmerge güçlerini Pyd ye destek için geçiren, bu ülke topraklarından silahlı destek sağlayan ? Hükümet de terör örgütü destekçisi o zaman ? Hükümetin gazetelerinin Kardeşlik Koridoru manşetleri daha eskimedi .

Pyd lideri Salih Müslim kaç kere Ankaraya geldi hükümet ile görüştü, madem terör örgütü neden gelmişken tutuklamadılar da görüştüler ?

Bu ülke başbakanı, Kobani de direnen Pydye kardeşlerime selam olsun dedi, neden aynı suçlama ona da yapılmadı ?

Pyd eğer hükümetin, Öso ile birlikte hareket et silahlı destek sağlayalım teklifini kabul etse terör örgütü denmeyecekti, pkk ile ilişkisi de devam edecekti bunu kim nasıl açıklayacak peki, hükümet terör örgütüne silah mı verecekti yani ?

Pyd o günden bu güne hiç bir değişime uğramadı ki. O gün ne ise şimdi de aynı. Üstelik çok kez iş birliği teklifleri oldu karşılıklı, hiç bir suretle Türkiyeye saldırma ya da toprak bütünlüğünü riske atacak bir girişimde bulunmayacaklarını da çok kez söylediler, zaten böyle bir güçleri de şansları da yok, Suriyeden kopup bir devlet bile kursalar Türkiyeye muhtaç durumda kalacaklar mecburen iyi ilişkiler kurmak zorundalar. En uç şeyler bile olsa en kötü Barzani olayının benzeri yaşanacak, neredeyse eyaletimiz gibi bir toprak olacaktı orası.

Bak şunu anlarım, politik çıkarlarımız çatışıyor ve uyuşmuyor, bu yüzden düşman yapıdır denilebilir, dost olmuyoruz, destek yardımcı olmayacağız denebilir. Fakat terörist denemez. Zaten diyorum ya Türkiye hariç Pyd için terörist diyen hangi devletler var ? Rusya ABD AB Suriye Kanada hepsi destek veriyor meşru bir yapı olarak kabul ediyor, sadece Türkiye terörist diyor.

Yok illa terörist ise, mevcut hükümetin terör örgütüne silahlı destekten yargılanması, başbakanın c.başkanının bu desteklerinden ötürü vatana ihanetten tutuklanmaları gerekmez mi ?

Korkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
Wikipedia kurucusu Türkiye'ye geldiği gün wikipedia'nın engellenmesi, trajikomik...

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Tır diyormuşuz. Diyeceğiz tabi. İŞİD bile diyemiyorken nasıl o tırları savunuyorsunuz.

Silah yardımı yapalım gelsin bizde bomba patlatsınlar. Tedavi edelim gelsinler bizi vursunlar.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al