wmaraci reklam
lidertakipci

değişkene if atama

13 Mesajlar 1.620 Okunma
wmaraci reklam

ozkan06 ozkan06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 81 / 139
  • Ticaret 1, (%100)
YazılımMimarı D3M1R Değerli kardeşim Demek istediğimi anlatabilmişim ki sorunum hemen çözülmüş değil mi?

Ayrıca 7 yılını vermiş olabilirsin saygı duyarım ancak benim sende takıldığım nokta şu: neden sorunu çözülmüşken ve yardımcı olan kişi beni anlamışken siz sanki derdimi anlatamamışım veya yanlış anlatmışım gibi davrandınız. $x değişkenine if komutları atamak istedim ve atadım. İf komutlarım şuan atandığı $x değişkenini yönlendiriyor.

EKMEĞE İSTER MAMA DEĞİM İSTER NAN KARNIM DOYDU İSE SORUN BİTMİŞTİR.

iyikalp.com | editör
wmaraci
reklam

NETEOR NETEOR neteor.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)

ozkan06 adlı üyeden alıntı

YazılımMimarı D3M1R Değerli kardeşim Demek istediğimi anlatabilmişim ki sorunum hemen çözülmüş değil mi?

Ayrıca 7 yılını vermiş olabilirsin saygı duyarım ancak benim sende takıldığım nokta şu: neden sorunu çözülmüşken ve yardımcı olan kişi beni anlamışken siz sanki derdimi anlatamamışım veya yanlış anlatmışım gibi davrandınız. $x değişkenine if komutları atamak istedim ve atadım. İf komutlarım şuan atandığı $x değişkenini yönlendiriyor.

EKMEĞE İSTER MAMA DEĞİM İSTER NAN KARNIM DOYDU İSE SORUN BİTMİŞTİR.

bu tokluk hissi sanırsam. :rolleyes:
hocam şöyleki, yazılım işi algoritma işi, sizin dediğiniz şey algoritmaya aykırı. algoritma derslerini almanızı ısrarla öneririm. bilen insanlar elbet sizi eleştirecekki sizde bilmediğiniz noktaları kapatacaksınız, öğreneceksiniz. yoksa kimsenin kötü birşey dediği yok. :) yanlış anlamayın lütfen.

işinizde kolaylıklar ve gecenizin hayırlı olmasını dilerim.
ozkan06

kişi bu mesajı beğendi.

Procondio Procondio WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım geliştirici
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 25 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
Aslında atanabilir fakat neredeyse hiç kullanılmaz ve tavsiye edilen bir yöntem değil. Değişkene atanan bir kod çalışmaz. Çalıştırmak için eval() fonksiyonuna parametre olarak gönderilir. Fakat bu soruda buna ihtiyaç yok. Bu tür durumlar dışarıdan kod alıp çalıştırmak için kullanılır ve online compiler yapımında vesaire kullanılır.
if() notasyonunda parametre içine yazılan her şey aslında bir işlemdir, onlar bir değişkene atanabilir.

Örneğin

if(3 < 5)

ifadesi ile

$k = 3 < 5;
if($k)

ifadesi aynı işi görür. Çünkü mantıksal bir işlem yapılır ve işlem sonunda boolean, yani 1 ve 0 olacak bir sonuç döndürülür. Bu sonucu boolean türü bir değişkene aktarmak mümkündür.

Çift tırnak içerisinde yazılan hiçbir kod çalışmaz, string olarak işlem görür.
ozkan06

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al