Forumda sıkça adsense almak konusunda zorlanan arkadaşlara rastlıyorum. Neredeyse bu konuda birçok açıklama var olmasına rağmen sanırım okunmadan konu açılma gereği duyuluyor.

Peki en kısa sürede (25 gün) nasıl adsense sahibi olabiliriz? İşte bu konuda size bunun nasıl yapılabileceğini adım adım anlatacağım. Başarı konusunda hiç şüphem olmayan bu yazımın sonunda da sizler için hazırladığım adsense rehberini paylaşacağım. Göreceksiniz ki hiç sanıldığı kadar zor bir süreç olmayacak.

Başlangıç Tarihi: 07.05.2017
Bitiş Tarihi: 01.06.2017 +/- 7 gün.
Site Kategorisi: Hamilelik (Adwords reklam rekabeti yüksek ve niche olması sebebiyle)

Yapılanlar:

Alan adı ve hosting alımı. Piyasadaki en ucuz hosting alındı ve en ucuz uzanti ile domain kaydedildi.
İçerik yazıldı: Minimum 250 kelime olmak üzere ortalama 300 kelime 20 adet makale. yabancı sağlık sitelerinden çeviri yoluyla tahsis edildi anlatım bozuklukları düzeltildi ve okunur hale getirildi.

Kategoriler belirlendi.

Hamilelik - Gebelik Öncesi- Gebelik Dönemi - Gebelik Sonrası 10 - 15 yazı girilecek
Kısırlık - Tüp Bebek - Testler ortalama 10 ile 15 arası yazı girilecek
Kadın Hastalıkları - 10 adet yazı girilecek hastalıklar mümkün olduğunca hamilelikte rastlanılanlar olacak
Doğum ( Sezaryen, normal doğum ve suda doğum ile ilgili yazı girilecek) 10 adet
Hafta hafta hamilelik - 15 Adet yazı girilecek

Toplamda 50 - 60 arasında bir yazı ile hedef tamamlanmaya çalışılacak. Duruma bağlı kategorilere kaç yazı girdiğimi güncelleyeceğim.

5 Ana kategori ve 5 alt kategori olmak üzere kategori oluşturma işlemi tamamlandı.

Gizlilik - İletişim - Hakkımızda
sayfaları oluşturuldu ve yazıları girildi.

Sizde bir adsense hesabı sahibi olmak istiyorsanız izlediğim yolu takip ederek ister makale satın alın isterseniz kendiniz içerik üretin başarıyı yakalayın.

Adsense almak zaten çok kolaycılar gelmeden hemen belirteyim ki alamayan arkadaşlar için bir rehber niteliğinde olması amacıyla konu hazırlanmıştır.

Ek detaylar : Sahifa teması kuruludur.

#Güncelleme 1

07.05.2017 20:45

İlk gün 16 İçerik Girildi. İçeriklere en fazla 5 adet alakalı etiket eklendi. Giriş Devam ediyor. Gün sonunda girilen içeriğin hedefi 20.

#Güncelleme 2 - 08.05.2017 12:15

Gebelik Dönemi - Gebelik Sonrası alt kategorileri gereksiz görüldüğü için silindi.
Doğum kategorisi silindi yazılar hamilelik kategorisine taşındı
Kısırlık kategorisinin testler alt kategorisi silindi.
Kısırlık kategorisinin yazıları tamamlandı ve girildi. Bu kategori ile iş bitti.

Site henüz ana sayfa hariç hiç indeks almadı. Console üzerinden google gibi getir işlemi yapılacak.

Ek güncelleme 16:10

Siteye dünden bu güne 30 yazı girildi. Başvuru için index alınması bekleniyor. Reddedilirse +20 daha yazı girilecek.

#Güncelleme 3 - 09.05.2017

Makale sayısı 31 oldu. Site yeni ve geç indexlendigi için Google gibi getir yapılarak ındex aldırıyorum..
Bu arada adsense başvurusu yapıldı. Alacağını sanmıyorum ama bu süre zarfında aceleciligimden dolayı şansımı denemek istedim. Büyük ihtimalle reddedilecek. Tabii ki bu beklediğim bir şey.

#Güncelleme 4 - 10.05.2017

Bugün sitenin 3. günü. Girilen içerik sayısı 40 oldu. Google gibi getir yöntemi ile neredeyse tüm indexler tamamlandı. Yeni girilen içerikler de aynı şekilde indexlenecek. Adsense den henüz ret maili gelmedi. Gün sonunda içerik sayısının 45 olması hedefleniyor.

#Güncelleme 5 - 12.05.2017

5. gündeyiz. Zaman çabuk geçiyor. Sitedeki yazı sayısı 43 oldu. Kelime sayısı şu an ortalama 300. Başvurudan herhangi bir cevap gelmedi. Geç gelen cevaplar beni hep sevindirmistir. Bu deneme başvurusuydu tabi. Bekliyoruz:)

#Güncelleme 6 - 13.05.2017

6. günde 1 adet makale daha girildi. Adsense'den ses soluk yok. Site daha önce 2 defa onay aldığım şekilde bekliyor. Gelecek cevaba göre hareket edilecektir. Bu süre zarfında
5 adet daha içerik girmeyi planladım. Google gibi getir ile aldırttığım indexlerin bir kısmı silindi ve tekrar işlem yapılacak. Onay yada ret maili gelene kadar bir daha konuyu güncellemeyeceğim.

#Güncelleme 7 - Gün 9 - 16.05.2017

Adsense den cevap geldi arkadaşlar. Kodunu kaldırdığım için site sahipliği doğrulaması yüzünden ikinci inceleme yapılmadı. Birkaç gün cevap gelmeyince yeni bir hesaptan başvurmuştum. Neyse bu seferki hesabın kodlarını kaç günde gelirse gelsin kaldırmıyorum.

Ek Güncelleme Gün 9 - 16.05.2017 Bir yandan hazırlık aşamasındaki sitemiz 11 Yazı ile rastgele başvurduğumuz moda sitesi Bugün itibariyle adsense onayını aldı.

# Son Güncelleme 8 - Gün 16 - 23.05.2017

Site dün 03.30 civarinda gelen mail ile onay aldı. Icerik sayısı 50 küsürdür. Fazladan adsensenin zararı olmaz. Yeni site için çalışmalara da başlandı. Kodları 1 hafta sitede tutacağım için bu süre sonunda linkini paylaşacağım.

Bu hedef başarıyla amacına ulaşmıştır. Konu bir daha güncellenmeyecektir.

Forum dışı Konu ile ilgilenenler whatsapp üzerinden iletişime geçebilir.
553874496beş