freelance iş ilanları

Kaç lira kira veriyorsunuz - Nerede Yaşıyorsunuz?

58 Mesajlar 8.161 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

FakirYazar FakirYazar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Özel Güvenlik, Web yazılım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 57 / 157
  • Ticaret 8, (%100)
Ev aldım ama evi almak için kredi çektim her ay ödüyorum 550 TL :) Ev benim olsa da hala kira da hissediyorum kendimi ev sahibi banka :)
melankolia Hattab173

kişi bu mesajı beğendi.

Fakir Yazar - Dizi Öneri <3
wmaraci
reklam

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)

glacher adlı üyeden alıntı

Geçen ay beylikduzunde oturuyordum 850 kira + 260 tl aidat veriyordum :( Bayrampaşa ya taşındım 1000 tl kira veriyorum tek başımiza 2100 tl maaş ile ev gecindiriyoruz allah yardımcımız olsun

Biz bu haldeysek; asgari ücretle geçinen aileler ne durumda Allah bilir. Ülke ekonomisinin acilen düzelmesi gerekiyor.

FakirYazar adlı üyeden alıntı

Ev aldım ama evi almak için kredi çektim her ay ödüyorum 550 TL :) Ev benim olsa da hala kira da hissediyorum kendimi ev sahibi banka :)

Ne kadar kredi çektiniz, ücret gayet uygun :) Tabi 20-30 yıl borçlu kalmıyorsanız :)
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

Sungmert adlı üyeden alıntı

Kiradan önce iş var mı yok mu o araştırılmalı. Ben Edirne'de yaşıyorum, kiralar 500TL ama iş yok :)

[QUOTE=Gucluyazar;2469316]Çok güzel, peki konfor ve rahatlık nasıl? Avcılar iyi mi kötü mü pek bilmiyorum ama..
Cadde üstü güzel bir bina

Binanın yarısı bir kişiye ait ve tüm kiracıları 10 ay 15 ay 20 ay gibi sürelerde kiralarını ödemeyip borç biriktirmiş, komşu esnafları senet ile mal alıp ödemeyerek dolandırmış kalitesiz insanlar olduğundan dolayı mal sahibi bıkmış ve bu fiyata bize kiraya vermiş. Kiraya verirken ben miktar söylemiyorum ödeyebileceğin rakamı söyle uyarsa tamam derim dedi ve kabül ettti. Emsalleri en kötü 900+

Daha önce ki evim de ise yaşlı bir teyze eşini kaybedince tüm işler duruyor evleri satılıyor son kalan 2 daireden birine komşu olsun diye mülakat yaparcasına muhabbeti iyi bir insan aradığından 500 tl ye kiracı arıyordu. 4levent kanyon avm arkası Gültepe üstü

Diyeceğim o ki nasipten ötesi olmaz. Allah veriyor bazen.

Sorunuza gelirsek avcılar bölgesi için şöyle bir özet geçeyim.

En büyük dostunuz metrobüs olur. Metrobüs ile ilgili bir çok taktik ve stretaji geliştirmeniz gerekir. Bazen araba ile mecidiyeköy - beşiktaş civarına gitmeye kalktığımda işkence oluyor. Fakat metrobüs ile 50 dakika civarı bir sürede gidebiliyoruz. Kışın kar yağışı olursa mesait saatlarinde küçükçekemece, sefaköy ve beylikdüzü rampaları buz tutar ve araçlar cıkamaz. Metrobüs ve diğer taşıt trafiğ kapandığı için gece yarılarına kadar mahsur kalma gibi bir durum olur. Yılda max 3 defa.

Böyle kötü girdim diye ürkmeyin. e5 ayağınız dibinde olur ve teme 2 adet bağlantı yolunuz olur. Denize yakın olursunuz. Sokaklar arnavut kaldırımlı tatillik mekan gibidir. Benim iş hayatından olsa gerek komşu ilişkim yok ama gözlemlediğim kadarıyla komşularım birbirini tanıyor.

Burgerking saat 10dan sonra sipariş getirmez.
Büyük olaylar çıkmaz. Terör problemi olan bir bölge değil. Hırsızlık gaspçı balici gibi şeylerin pek olduğunuda görmedim.

Esenyurt bölgesine yakın olduğu için zaman zaman değişik tipler sarkma yapabiliyor. Neredeyse her mahallesinde bir tane pazar var.

Alt yapısı berbat, gelişmemekte ve yollar delik deşik deşik.

Deprem bölgesi ve testte dayanıklı olmayan binalar yıkılıyor. Yeni bina bulmanız pek zor sayılmaz.

Kısaca avcılarla 3 yıl geçirmiş biri olarak izlenimlerim bunlar. Satış yapar gibi iknaya gittim ama hayırlısı.

Konfordan kasıt ulaşım ise tüm istnabulda olduğu gibi yok fakat zorlu bir metrobüs yolculuğu ile heryere hızlı gidilebilir.

Bina konforundan söz ediyorsanız. sonuç olarak 4 duvar.
Gucluyazar hoş sakin bir sahil kenarı için balıkesir sahil kenarını yada çanakkaleyi tavsiye etmek isterdim ama iş bulur musunuz bilemem.

Hattab173 Hattab173 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım işleri ile uğraşıyorum
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 30 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Ben sanayide calisiyorum isnolanaklari iyi su suriyeliler kotu darbe vurdu is olanaklarina yoksa hemen hemen her yer iyidirde turkiye iste ne diyeyim gecen kuzen carsida dukkanda is ilani gormus dukkan sahibi ile konusti is istemek icin adam demis ben yabancilari almiyorum gerisini sen dusun kendi ulkende yabanci muamelesi yapildi
berkangndz LastWebmaster MesuT

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

MesuT MesuT Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1831
  • Beğeniler 1585 / 557
  • Ticaret 2, (%100)

Hattab173 adlı üyeden alıntı

Ben sanayide calisiyorum isnolanaklari iyi su suriyeliler kotu darbe vurdu is olanaklarina yoksa hemen hemen her yer iyidirde turkiye iste ne diyeyim gecen kuzen carsida dukkanda is ilani gormus dukkan sahibi ile konusti is istemek icin adam demis ben yabancilari almiyorum gerisini sen dusun kendi ulkende yabanci muamelesi yapildi

Once Dukkan sahibin turk oldugunu sandim 😂 sonra anladim. Suriyeliler heryerde bizim bi sahilimiz vardi yaz aylarinda onlar yuzunden gecilmiyor sulaleyi toplayip geliyorlar.
Hattab173

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 57 / 157
  • Ticaret 8, (%100)
20.000 çektim 4 yıl sürecek 550 TL ödüyorum ayda birazda kendimde vardı 4 yıl geçer az süre ama kendimdeki parayı zor biriktirdim :D Nickimden de anlaşılacağı gibi olmuyor çoğu şeyden kısıyorsun :) Ancak sigara alkol ve fazla gezme yeme hayatınız yok ise biriktirirsiniz. Bende sigara alkol yok.

Zaten düzenli işi olan biri niye kiralarda sürünür bunu anlayamıyorum kredi çek öde 20 yıl. Evin olur hiç olmazsa kiraya vereceğin para ile evinin kredisini ödersin aydan aya kredi bitince evin olur. Ev sahibinin ağız kokusunu çekmezsin.
melankolia MesuT

kişi bu mesajı beğendi.

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)

Ranay adlı üyeden alıntı

[QUOTE=Gucluyazar;2469316]Çok güzel, peki konfor ve rahatlık nasıl? Avcılar iyi mi kötü mü pek bilmiyorum ama..
Cadde üstü güzel bir bina

Binanın yarısı bir kişiye ait ve tüm kiracıları 10 ay 15 ay 20 ay gibi sürelerde kiralarını ödemeyip borç biriktirmiş, komşu esnafları senet ile mal alıp ödemeyerek dolandırmış kalitesiz insanlar olduğundan dolayı mal sahibi bıkmış ve bu fiyata bize kiraya vermiş. Kiraya verirken ben miktar söylemiyorum ödeyebileceğin rakamı söyle uyarsa tamam derim dedi ve kabül ettti. Emsalleri en kötü 900+

Daha önce ki evim de ise yaşlı bir teyze eşini kaybedince tüm işler duruyor evleri satılıyor son kalan 2 daireden birine komşu olsun diye mülakat yaparcasına muhabbeti iyi bir insan aradığından 500 tl ye kiracı arıyordu. 4levent kanyon avm arkası Gültepe üstü

Diyeceğim o ki nasipten ötesi olmaz. Allah veriyor bazen.

Sorunuza gelirsek avcılar bölgesi için şöyle bir özet geçeyim.

En büyük dostunuz metrobüs olur. Metrobüs ile ilgili bir çok taktik ve stretaji geliştirmeniz gerekir. Bazen araba ile mecidiyeköy - beşiktaş civarına gitmeye kalktığımda işkence oluyor. Fakat metrobüs ile 50 dakika civarı bir sürede gidebiliyoruz. Kışın kar yağışı olursa mesait saatlarinde küçükçekemece, sefaköy ve beylikdüzü rampaları buz tutar ve araçlar cıkamaz. Metrobüs ve diğer taşıt trafiğ kapandığı için gece yarılarına kadar mahsur kalma gibi bir durum olur. Yılda max 3 defa.

Böyle kötü girdim diye ürkmeyin. e5 ayağınız dibinde olur ve teme 2 adet bağlantı yolunuz olur. Denize yakın olursunuz. Sokaklar arnavut kaldırımlı tatillik mekan gibidir. Benim iş hayatından olsa gerek komşu ilişkim yok ama gözlemlediğim kadarıyla komşularım birbirini tanıyor.

Burgerking saat 10dan sonra sipariş getirmez.
Büyük olaylar çıkmaz. Terör problemi olan bir bölge değil. Hırsızlık gaspçı balici gibi şeylerin pek olduğunuda görmedim.

Esenyurt bölgesine yakın olduğu için zaman zaman değişik tipler sarkma yapabiliyor. Neredeyse her mahallesinde bir tane pazar var.

Alt yapısı berbat, gelişmemekte ve yollar delik deşik deşik.

Deprem bölgesi ve testte dayanıklı olmayan binalar yıkılıyor. Yeni bina bulmanız pek zor sayılmaz.

Kısaca avcılarla 3 yıl geçirmiş biri olarak izlenimlerim bunlar. Satış yapar gibi iknaya gittim ama hayırlısı.

Konfordan kasıt ulaşım ise tüm istnabulda olduğu gibi yok fakat zorlu bir metrobüs yolculuğu ile heryere hızlı gidilebilir.

Bina konforundan söz ediyorsanız. sonuç olarak 4 duvar.
Gucluyazar hoş sakin bir sahil kenarı için balıkesir sahil kenarını yada çanakkaleyi tavsiye etmek isterdim ama iş bulur musunuz bilemem.

Hattab173 adlı üyeden alıntı

Anladım hocam, her işe göre farklı şehirlere gitmek icap edebiliyor. Bende böyle bir sorun yok ancak; sakin bir şehirde yaşamayı hep istemişimdir..

20.000 çektim 4 yıl sürecek 550 TL ödüyorum ayda birazda kendimde vardı 4 yıl geçer az süre ama kendimdeki parayı zor biriktirdim :D Nickimden de anlaşılacağı gibi olmuyor çoğu şeyden kısıyorsun :) Ancak sigara alkol ve fazla gezme yeme hayatınız yok ise biriktirirsiniz. Bende sigara alkol yok.

Zaten düzenli işi olan biri niye kiralarda sürünür bunu anlayamıyorum kredi çek öde 20 yıl. Ev senin olsun kendi evin olur hiç olmazsa kredi bitince. Ev sahibinin ağız kokusunu çekmezsin.

Her ne kadar düzenli iş olsa da hocam mesela ben sağlık bakanlığında çalışacağım beli doğrultana kadar (hayat nereye sürükler bilinmez), bir yerde ev almak hele ki 20 yıl kira ödemek hiç hoş değil. Afedersiniz ama 20 yıl kira ödemek; boynuna tasma alıp ipin ucunu bankaya vermek gibi. Çok kısıtlıyor. Borcu sevmiyorum hele 20 yıl sürecek bir borcu asla :)
Bunun yerine insanı zorlamayacak ve konfor sağlayacak yerlerde yaşamak çok daha iyi değil mi? Bunun muhasebesini yapıyorum şu günlerde.
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

Dijiseo Dijiseo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Copywriter
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 1159
  • Beğeniler 394 / 299
  • Ticaret 17, (%94)
Hocam biz kiracı değiliz ama 3+1 daireyi Çanakkale'de 500 tl den veriyoruz aylık.Ses + ısı yalıtımı, doğalgaz var aidat yok. Çanakkale'nin tam göbeğinde.

• Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 57 / 157
  • Ticaret 8, (%100)
Gucluyazar O zaman benim yaptığımı yapacaksın ev alacak paranın %60 ını biriktireceksin geri kalan %40 ını kredi çekeceksin ödeme miktarınıda biraz yüksek yapacaksın ödenecek yıl sayın düşük olur. 4-5 yılda bitirirsin kredini kafan rahat olur. Bazı durumlarda borca gireceksin risk almazsan emekli olurken ev alırsın :) Ölmeden önce 5-6 yıl yaşarsın evde sonra evlatlarına kalır ev. sen ev i almayla kalırsın sefasını cocukların sürer.

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)

Zaten düzenli işi olan biri niye kiralarda sürünür bunu anlayamıyorum kredi çek öde 20 yıl. Evin olur hiç olmazsa kiraya vereceğin para ile evinin kredisini ödersin aydan aya kredi bitince evin olur. Ev sahibinin ağız kokusunu çekmezsin.

Ayıptır sorması ev kaç para 4 yıl 550 tl ev sahibi olmaz bedavadan biraz daha ucuz. Merak ettim.
Hattab173 MesuT

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al