wmaraci reklam

Kendisini Sadece .COM / .NET / .ORG Uzantılarına Kitlemiş Kişiler

27 Mesajlar 3.051 Okunma
wmaraci reklam

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
konuyu çok yanlış anlamışsınız.

kimse xyz ye adult demiyor. kimse index almaz demiyor. marka olamaz demiyor. yapacağınız site tutmaz demiyor. google ın abc.xyz aldığını duymayan kalmadı. yeni bir bilgi değil. abc.xyz kaliteli duruyor. fight.club nes.cafe gibi domainler kötü diyen yok.

com/net/org ilk çıkan uzantılar olması nedeni ile hem bilinirlik hem de prestij değeri vardır. güven değeri de var örnekle açıklayayım.

art.com domaini mi yoksa art.ist domaini mi? kesinlikle art.com. biri belki milyon dolar değerindeyken diğeri belki birkaç bin lira. aradaki uçuruma bakın. birini asgari ücretli herhangi bir kişi alabilirken diğeri için milyoner olmanız gerek.

art.com aldığınızda önmüzdeki 30 sene belki daha fazla bu domaini çok rahat kullanırsınız.

art.ist aldığınızda seneye domaine zam yapılabilir. firmamız kar etmiyor yeterli sayıda domain kaydı mevcut değil diyerek domain senelik ücretini 300 lira yapabilirler. hatta dükkanı kapatıyoruz önümüzdeki sene ist uzantısı artık olmayacak diyebilirler.

bu bahsettiğim olay birkaç uzantı firması tarafından geçtiğimiz aylarda yapıldı. hangi uzantılardı hatırlamıyorum. artık com/net/org/info dışında bir uzantı ile ilgilenmiyorum.

wmaraci
reklam

yldrmzffr yldrmzffr kacgunkaldi.net Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 16 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Bulunduğum ilçede ücretsiz usta bulma platformu kurmak istiyorum ilçemize yeni üni açılıyor yeni yabancı kişiler gelecek onlara güzel bir reklam ile siteyi tanıtıp yardımcı olmak istiyorum.
Domain araştırması yapıyorum mühendis, memur, işçi, esnaf her kesimden kişi ile domain belirlemeye çalışıyorum xyz domainlerde genellikle farklı cevaplar alıyorum başka şeyler çağrıştırıyor :) sen ben anlayabiliriz belki farkı olmadığını ama kullanıcılara xyz çok yabancı ve ne yazık ki ülkemizde +18 içerikli site olarak düşünülüyor... Araştırma sırasında Sitenin tercih edilme oranı düşüyor...
Apple düşün onlarca güvenlik zafiyeti olmasına rağmen marka, sağlamlık algısı ile birçok kişi tarafından en sağlam sanılıyor. ve tercih ediliyor...

com net org gibi uzantılarının da böyle bir marka algısı var...

xyz tutmaz site yapılırsa kimse girmez demiyorum ama diğerlerine göre daha çok uğraştırır diye düşünüyorum...
Algıyı yıkmak çok zor.

yldrmzffr.com
muzaffer@yldrmzffr.com

DaftPunk DaftPunk #K{o}/d Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Belirsiz
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 646
  • Beğeniler 355 / 228
  • Ticaret 25, (%100)
XYZ adamdır adam
mert47

kişi bu mesajı beğendi.

Yalnız mısın ? mroyuncu.com| instagram.com/mrnoobofficial

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Kahvedeki amca veya evdeki ayşe teyze aşina değilse başarılı olma oranı mutlaka düşecektir. Bu yüzden com harici bircok uzanti hep karmaşa ve karışıklığa sebep olur. Bende online xyz gibi bir cok projeyi yürütüyorum ama ne yazıktır ki bir com etkisi yaratmiyor.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
wmaraci

Yaman Yaman Yazıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam kullanıcılar alışık olmadığı için .com etkisi gerçekten yaratmıyor.

RoodDawn RoodDawn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek ..
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bunların dışında .design domainide var tasarım işiyle uğraşanların alması ve güzelce ilgilenirse başarılı olabilecekleri bi domain bence

webyardimci.com - Webmaster, Web Tasarım, İnternet Bloğu

SametTEKE SametTEKE WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1524
  • Beğeniler 894 / 646
  • Ticaret 4, (%100)
Bende de bir domain var xyz uzantılı. Yaklaşık 1 hafta sonrs yayına başlayacağım ama sıkıntı olacağını sanmıyorum. Biri com diğeri xyz uzantılı iki siteyi paralel ilerleteceğim bakalım sonuç ne olacak :)
R3C

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al