wmaraci reklam
lidertakipci

Geleceğim Hakkında Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

9 Mesajlar 1.050 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SpeedTroller SpeedTroller CODe! Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 503
  • Beğeniler 305 / 121
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba değerli forum üyeleri

Ben lise son sınıf öğrencisiyim. Endüstri Meslek Lisesi Web Tasarım ve Programlama bölümünde okuyorum. Bölümümü çok seviyorum ve bu bölüm üzerinden ilerlemeyi ve kendimi geliştirmeyi düşünüyorum. Şuanda LYS hazırlanıyorum. Üniversite olarak Fırat Üniversitesi Yazılım Müh. düşünüyorum. Şuanda okulda öğrendiğim ve benimde üzerine eklediğim bir kaç dil biliyorum. Bunlar:
HTML/CSS - C# - PHP - SQL - Javascript - ASP.NET - Python - jQuery - Bu dillerin hepsini %100 bilmiyorum. Normal derece biliyorum.

Okul tarafından öğretilen ve benimde öğrendiğim programlar:
Adobe PS-Ai-DW-FL-FW - Vegas Pro - Cinema 4D

Sizce hangi dilleri öğrenmem benim geleceğim de önümü açar?
Nasıl bir yol izlersem daha iyi seviyelere gelebilirim?
Şunları da bilirsen daha iyi olur dediğin şeyler neler?

wmaraci
reklam

greatwork greatwork WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 35 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Html-Css-Ps-Javascript-Php

Ust duzey biliyorsan yurur gidersin.

• Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 503
  • Beğeniler 305 / 121
  • Ticaret 1, (%100)
greatwork html-css-ps gayet güzel biliyorum. PHP ve javascripte şuanda tam hakim değilim.

WWT WWT NazımYılmaz Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Tasarım Departman Sorumlus
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 86 / 94
  • Ticaret 2, (%100)

greatwork adlı üyeden alıntı

Html-Css-Ps-Javascript-Php

Ust duzey biliyorsan yurur gidersin.

nereye yürür gider acaba? C# gibi bir dil üzerinde yoğunlaşmanızı öneririm. web yazılım olayı dışarıdan çok kazandırıyor gibi görünüyor ancak ciddi projeler, orjinal fikirler vesaire dışında aslında kazandırmıyor. herkes web tasarımcı, herkes firilensır.

ek olarak, oturup 2-3 gün içinde zaten html-css-ps-javscript-php dolaylarını kafanda oturtur bi web projes çıkartırsın, sen zor olana yönel derim.
JumperTech

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel : nazimyilmaz.com.tr
wmaraci
wmaraci

HASANBASRI HASANBASRI Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Abant İzzet Baysal Üni. Öğr.
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 0 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
SpeedTroller

Hocam kötülemek için söylemiyorum tabiki ancak hedef belirlemek istiyorsanız önce ortaya doğruları koymanız lazım.
Söylemiş olduğunuz diller birbirinden farklı ve hepside kendi alanında uzmanlaşmadan öğrenilemeyecek dillerdir.Ben bu kadar dil bildiğinize inanmıyorum.Çünkü bu kadar dil biliyorsanız bu soruyu bize sormanıza gerek kalmazdı.Az bilmek dili bilmek değildir.Hangi hedefi gerçekleştirmek istediğini,ne olmak istediğini tam söyleceksin ki şu şu dillerde ilerle diyelim sana.
Ancak önünde 10 yol var sen onundan da aynı anda gitmek istiyorsun.İlk bi birinde kendini tam anlamıyla geliştir sonra diğer dillerle destekle.
MehmetMasa

kişi bu mesajı beğendi.

greatwork greatwork WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 35 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

WWT adlı üyeden alıntı

nereye yürür gider acaba? C# gibi bir dil üzerinde yoğunlaşmanızı öneririm. web yazılım olayı dışarıdan çok kazandırıyor gibi görünüyor ancak ciddi projeler, orjinal fikirler vesaire dışında aslında kazandırmıyor. herkes web tasarımcı, herkes firilensır.

ek olarak, oturup 2-3 gün içinde zaten html-css-ps-javscript-php dolaylarını kafanda oturtur bi web projes çıkartırsın, sen zor olana yönel derim.

Html+Css+Ps ile 2 saat-2gun arasinda hazirladigim kurumsal web sitelerine 600-1000tl arasi para aldim. Hemde ust duzey bilgim olmadigi halde. Web uzerinde web site pazarlarsaniz kazanamazsiniz tabiki. Buyuksehirlerde firmalarla yuz yuze gorusmelisiniz.
SpeedTroller

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 503
  • Beğeniler 305 / 121
  • Ticaret 1, (%100)
WWT hocam yukarıda yazdığım dillerde profesyonel değilim. Normal derecede biliyorum(Okulda öğretilen ve benimde internet üzerinden öğrenip üzerine eklediğim kadarıyla).

• Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 503
  • Beğeniler 305 / 121
  • Ticaret 1, (%100)
greatwork anladım hocam. Başlarda Front end Developer olarak ilerlemeyi düşündüm fakat bir zaman sonra işlevsel siteler yapmaktan biraz sıkıldım. İşlevsel derken şunu kastediyorum. Örneğin sadece tasarım olmasını istemiyorum. Formlar olsun kullanıcılar işlem yapsın kısaca php asp.net gibi. Sonrasında bu dillere önem vermeye başladım.

WWT WWT NazımYılmaz Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Tasarım Departman Sorumlus
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 86 / 94
  • Ticaret 2, (%100)

greatwork adlı üyeden alıntı

Html+Css+Ps ile 2 saat-2gun arasinda hazirladigim kurumsal web sitelerine 600-1000tl arasi para aldim. Hemde ust duzey bilgim olmadigi halde. Web uzerinde web site pazarlarsaniz kazanamazsiniz tabiki. Buyuksehirlerde firmalarla yuz yuze gorusmelisiniz.

İşte bundan bahsediyorum, ayak üstü bir iş ile 600-1000 tl para kazanmaksa hedefiniz, doğru yoldasınız. insanlar farklı platformlarda farklı dillerde bu bahsettiğiniz paraların yanlarına bir iki sıfır daha atıp kazanıyorlar. anlatmaya çalıştığım bu.

Kişisel : nazimyilmaz.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al