wmaraci reklam
lidertakipci

Sarılmanın Cezası Olur mu?

29 Mesajlar 3.055 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)

FurkanOYMAK adlı üyeden alıntı

Nişanlımla bende dışarıda sarılıyorum. İnsanların hakkımızda düşündükleri umurumda değil. Fakat bunu abartanlar var onlara bir şey diyemem.

Hocam yanlış anlamayın ama sarılmanın neresi abartılabilir ki? Öpmeyi mi nitelendiriyorsunuz? Sarılırken her insan öpüşür, sevmenin ilk kuralıdır zaten...

wmaraci
reklam

Rastena Rastena WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 3776
  • Beğeniler 836 / 1380
  • Ticaret 190, (%100)

webteoneno adlı üyeden alıntı

Sarılmak günahtır çünkü cilt ve h2o zinası yapmış olursunuz. Göz göze bile bakmayacak arkadaşlar.

bekirbulut adlı üyeden alıntı

Hocam yanlış anlamayın ama sarılmanın neresi abartılabilir ki? Öpmeyi mi nitelendiriyorsunuz? Sarılırken her insan öpüşür, sevmenin ilk kuralıdır zaten...

Hocam elleşen insanlar çok görüyoruz bunları. Onlardan bahsediyorum.

prestij

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)
JonnedRyan Geleceğe yönelik umudum varsa video da basit bir sarılma eylemini yadırgayan kitlenin çoğunluğunun orta yaş ve üstü grupta olmasındandır.
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

FakirYazar FakirYazar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Özel Güvenlik, Web yazılım
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 57 / 157
  • Ticaret 8, (%100)
Abi şimdi sarılınacak insan var! Sarılınmayacak insan da var. Ben o insanı tanımıyorum huyunu suyunu bilmiyorum? Niye sarılayım? Niye güveneyim? Babamın oğlu mu?

Tanıdık biri ise tamam sarılırım, arkadaş, dost, sevgili vesaire.
Ama tanımadığım kişiyi sırf pankarta "ben sana güveniyorum sende bana güveniyorsan sarıl bana" yazdı diye sarılmam.

kişisel görüşüm budur.

Fakir Yazar - Dizi Öneri <3
wmaraci
wmaraci

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)

FakirYazar adlı üyeden alıntı

Abi şimdi sarılınacak insan var! Sarılınmayacak insan da var. Ben o insanı tanımıyorum huyunu suyunu bilmiyorum? Niye sarılayım? Niye güveneyim? Babamın oğlu mu?

Tanıdık biri ise tamam sarılırım, arkadaş, dost, sevgili vesaire.
Ama tanımadığım kişiyi sırf pankarta "ben sana güveniyorum sende bana güveniyorsan sarıl bana" yazdı diye sarılmam.

kişisel görüşüm budur.

Yalnız konu bu değildi. İki videoda da bu anlattığınız şey yok.
Anlattığınız durum bence çok iyi bir olay. Sosyolojik bir deney. Amerika'da bi sosyal deney yapılmışti. "I'm Muslim and people call me terrorist. Do you trust me? If yes, hug me." adında. Önyargıları kırmak, insanlara güvenmek konusunda gayet güzel bence.
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

MehmetOYAMAK MehmetOYAMAK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Makine Müh.
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 623
  • Beğeniler 125 / 156
  • Ticaret 41, (%95)
İkinci harf O mu ? :)

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Eğitim...

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
Birilerinin birbirlerine sarılması adamı "saldırmaya, bilmem neye" teşvik ediyormuş. :D

komedyatube komedyatube ig: @coksevimliler Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Elektrik Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 186 / 235
  • Ticaret 28, (%100)
Bu tip şeylerin sınırı yoktur. Yani şöyle ki bazısı el ele tutuşulmasından bile rahatsız olurken kimisi de öpüşülmesinden bile rahatsız olmaz. Bu yüzden bunu bir harekete indirgemek ve ben sarılmaya kadar okeyim gerisi olmaz gibi nitelemek yanlıştır. Demem o ki herkes istediğini yapar kanunlar çerçevesinde, gerisi de kimseyi ilgilendirmez.

Ayrıca o 2. videodaki gibi her b.ka burnunu sokan bir tip bana denk gelmiyor ki orada onu etekle gezdireyim.

HASANBASRI HASANBASRI Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Abant İzzet Baysal Üni. Öğr.
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 0 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
JonnedRyan

Ya kardeşim bir kere genelleme yapamazsın.Ayrıca videoyu kim çekti bilmiyorum ama çok çok saçma bir şekilde yapılmış.
Bizim kültürel değerlerimizde bu tarz şeyler yok.Bunun gelecekle falanda alakası yok.Her toplumun kendine özgü değerleri vardır.Kimi kahvaltıda şarap içer kimi bırak şarabı içmeyi şarabın satıldığı yerden alışveriş etmeyi haram bulur.
Birisi domuz eti yer birisi inek etini yerken bile helal koşullarda olmasını bekler.
Yani bunun gelecekle ümidinin olması vs. alakası yok.
İkinci olarak sorduğunuz kesimin neredeyse hepsi yaşlı kesim.Arkadaş yaşlı kesim daha muhafazakar kesimdir değerlerinden daha az kopma yaşamıştır.Bunlar salt değerlerinden kolay kolay vazgeçemezler.
Varsayalım ki orada bırak sarılmayı sokak ortasında yapılmayacak şeyleri (cinsel ilişki) yapsalardı gelecek için ümidin mi olacaktı acaba ?

Bu değiştirilemez mi değiştirilir tabiki de.Ve lakin şuan 30 yaş altında 30 kişiye sorsan bu soruya en az 27-28 i caddede sevgilisiyle sarılabileceğini söyleyecek ve bunu yadırgamayacaktır.

Ve son olarak şunuda söylüyorum.Ben sokakta öpüşen birini görsem yadırgarım kesinlikle olmaması gereken birşey derim.Ama aradan 60 yıl geçince oda Türkiye'de normal birşey olacaktır.

Son olarak bende sokakta sevgilimde sarılırım ve bunu yadırgamam.Karşıdaki kişi eşiyle sokakta sarılmıştır veya kardeşidir,kuzenidir yani bunu bilemezsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al