freelance iş ilanları

Google Backlinkler için Resmi Uyarıda Bulundu

12 Mesajlar 2.632 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

soft2m soft2m Soft2M Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 224
  • Beğeniler 205 / 116
  • Ticaret 1, (%100)
Google sıralamaların manipülasyonu engellemek için Backlinkleri devre dışı bırakmayı ve etkisini azaltmayı denedi ancak başarılı olamadı. Her koşulda algoritma backlinklerin etkisine göre çalışmaya devam ediyor ve sıralamaları etkileyen bir faktör olmaya devam ediyor.

Google’dan link Uyarısı

Google blog sitesinde yayınladığı haberde yapay linklerin ceza alınmasına neden olabileceğini hatırlattı. Yapılan açıklamada;

Linklerini takip et! Mesajıyla içerik reklamcılığının link olmadığı vurgusu yapıldı. Farklı sitelerden alınan reklamların amacının sitelerin, indirimlerin, sitenizin işleyiş sistemini anlatmanız bu makaleler içinde link alma amacı olmamasının altı çizildi. Özellikle ücretli bağlantılar satın alınarak ağ oluşturan sitelere uyarı yapıldığını ve caza alabilecekleri duyuruldu.

Spam link alanlar dikkat, içerik içinden alınan linklerin yanı sıra spam link olarak ziyaretçi postları, iş ortağı postları, yorum linkleri spam link olarak algıladıklarını bunların yapılmaması gerektiği vurgulandı. Google’a göre spam olarak algılanan linkler;

Sitenize anahtar kelime olarak zengin bağlantılar verilmesi. (tam anahtar kelime linkler, bir makaleden çoklu link alınması)
Aynı makalenin ve linklerin birden fazla sitede yayınlanması
Yanlış bilgilendirme yaparak yayınlanan makaleler
Kendi sitenizde bulunan bir makaleyi başka sitelerde yayınlarken ( rel = “canonical” ve rel = “nofollow” ) kullanılmadan doğrudan kendi linkinizi vererek yaptığınız paylaşımlar
Spam link olarak algılanmaktadır. Yapay bağlantı oluşturmak sıralama kalitesini düşürdüğü için Google ciddi şekilde bu siteleri cezalandırmayı planladığını ve bunun önüne geçmek istediğini vurguluyor. Eğer rakipleriniz bu işlemlerle sizden daha üst sıralara geldiğinizi düşünüyorsanız ve haksız bir sıralama elde ediyorlarsa buradan spam link yaptıkları hakkında şikayette bulunabilirsiniz.

Kaynak: https://goo.gl/GQljLQ

wmaraci
reklam

MDSALMAN MDSALMAN Marine Group Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar Prgramcılıgı,webmas
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 561
  • Beğeniler 111 / 89
  • Ticaret 0, (%0)
On numara olmus valla bende etki icin para verip. Backlink fln almayi dusunuyordum bu olay on numara oldu
mzlmgnhn

kişi bu mesajı beğendi.

WORDPRESS VE BLOGGER DIZIN SITESI SITENI HEMEN EKLE
** www.wordpressblogcu.com **

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Google son yıllarda sürekli bu tarz uyarılarda bulunuyor. Kağıt üzerinde yapmamamız gereken şeyler ortada ama gerçek hayatta işler böyle işlemiyor. Ne yapma diyorsa yaparak ilk sıralara demir atan onlarca site var.

Bu ve bunun gibi uyarılar en fazla manuel spam dalgasının habercisi olabilir ama backlinkler ölmez vatan bölünmez :)
ismail TeknoPital

kişi bu mesajı beğendi.

cipralex cipralex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** Ü**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 29 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Şu an sitemizdeki backlinkleri en sağlıklı nereden görebiliriz

wmaraci
wmaraci

soft2m soft2m Soft2M Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 224
  • Beğeniler 205 / 116
  • Ticaret 1, (%100)
Şuan yapılan işlem açık açık birbirinizi ihbar edin oluyor. Ben başaramıyorum, siz ihbar edin ceza vereyim yönünde.

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)

cipralex adlı üyeden alıntı

Şu an sitemizdeki backlinkleri en sağlıklı nereden görebiliriz

monitorbacklinks.com sitesinden görebilirsiniz 24 saatte tüm backlinkleriniz ve backlink kaliteleriniz gözükür.

Yanlız benim anladığım Google sende üstte biri varsa backlink çalışması yapıyorsa bu ispiyonlayabilirsin demiş. Ve emin olun artık backlink satanların hepsi rapor vermeyide keser riskli oldu çünkü rapor işide. Sadece sıralama raporu vereceklerdir.

Fatihaydin Fatihaydin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kalite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 125 / 144
  • Ticaret 1, (%100)
Anca bazı siteler spam'dan etkilenir.Emin olun gene spam kelimelerle ve backlink inşaası ile ilk sıralara çöreklenmiş siteler orada duracaktır.
nevelturk

kişi bu mesajı beğendi.

AzX66 AzX66 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1457
  • Beğeniler 846 / 453
  • Ticaret 14, (%100)
dnzblg google açıklamasına da mı inanmıyorsun ?

2000 2000 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek MT
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 18 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
Backlink mantığı temel mantığı forumda attığımız linklerden ibaret. Öneri yani özet olarak bu. Ben aldım yada okudum yararlı bir link buyrun arkadaşlar diyebiliriz.

omeryetimm omeryetimm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 411
  • Beğeniler 148 / 156
  • Ticaret 8, (%100)
Backlink i itibarsızlaştırma olayına inanmıyorum. Çünkü itibarsızlaştırır ise backlink hacklinke dönüşecek ve insanlar bunu rakipleri için bol bol rakibine spam backlink yaparak manipüle edebilir hale gelecek. Bu sistemi daha da profesyonel hale getirmeden kafasına göre siteyi spama düşürmeyecek. Site içeriği spam olmadığı durumda backlink spama düşürmeyeceğine inanıyorum
ahotus

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al