webmaestro3 adlı üyeden alıntı

webteoneno
1-) Dayağa her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ben de karşıyım. Kesinlikle ama kesinlikle kadınlara dayak atılır demiyorum. Öyle birşey kastetmiyorum.
2-) Oruç tutmuyorsan diğer tutan insanlara karşı saygılı olmak zorundasın. Gözlerinin içine baka baka yemek yemek ayıptır, saygısızlıktır, günahtır.
3-)Herkesin inancı kendine, herkes kendi bacağından asılır. Sen kimseyi bu topraklardan kovamazsın. Onlarca millet zamanında bu topraklarda birbirine saygıyla hoşgörüyle bir arada yaşamışlardır.
4-) Son olarak bu ülke müslüman bir Türk Devletidir. NOKTA

Bir kişi oruç tutmaz, bir şeyler yerse bu onun saygısını gösterir siz karışamazsınız.
Anayasa'da müslüman değil LAİK bir ülke olduğumuz yazmaktadır biraz araştırıp yorum yapın :)

MADDE 2- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan
haklarına saygılı
, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve
sosyal bir hukuk Devletidir

Bu madde değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez :)
Biraz okuyun çok cahil kalmışsınız.
Aşağıdaki sayfada Anayasa'nın tüm maddeleri yer almaktadır. CTRL+F Yaparak "İslam" kelimesini aratın, bulunamadı diyecektir çümkü LAİK bir ülkede yaşıyoruz.
https://www.tbmm.gov.tr/anayasa/anayasa_2011.pdf