MesuT adlı üyeden alıntı

Hocalarım dediğiniz yaptırım normal. Yurtdısı fırmaların hepsi yapıyor ve turk fırmalarının kullandıgınız fırmalar dahil Sözleşmeye bakarsanız kımlık fotokopisi istenmesinden bahseder Acıkca yazmamış olsalarda üstü kapalı isterler . Zaten size kimliğin her yeri açık olsun demezler sadece A soyad TC ve dogum tarıhı acık kalsa yeter ki Firmaya kayıt olurken her fırmaya bu bılgılerı verıyorsunuz.ayrıca webadam bildiğim kadari ile turhost'a ait bir firmaydı.
Zaten kımlıkle cok az sey yapılabılıyor.

Zaten kimlikle çok az şey mi yapılıyor? Emin misin? Bazı bitcoin sitelerinde mesela hesabını doğrulayabiliyosun kimlik fotoğrafınla yada diğer "Cardable direk kart numarası geçen cardable 3D Secure geçmeyen alışveriş sitelerinde" kimlikle doğruladıktan sonra alışveriş yapıyosun. Bu şahıslar alışveriş yapıp sonra suçu senin üstüne atsa? Kimliğini alan kişinin bu amaçlarla senin fotoğrafını yani kimliğini kullanmayacağı ne mağlum? Millet sosyal mühendislik tarzı işler çevirip telefonla sen ne olduğunu anlamadan bilgini veriyorsun soyuyor yani bu devirde babanın oğluna bile güvenemezsin. Yoncu türkiyenin en büyük firması mesela ama Allah kahretsin ki fiyatları "Yılan kolu" gibi anladın sen onu oradan dün ufak bir bulut cloud sunucu almıştım hiçbir kimlik bilgisi vb talep etmediler. Bu WebAdam'da veya Turhost'da var bi olay ama çözemedik. Telefon da diyorum kimlik niye istiyorsunuz? Niçin gerekli bayan işte diyor "Efendim biz yıllardır böyle çalışıyoruz falan" sonra dedim "Hanfendi bakın ben 2 yıldır webadamdan birşeyler alıyorum ilk defa bulut sunucu cloud alırken kimlik talep ettiniz benden garibime gitti bu neden?" dediğimde bir sessizlik oluştu. Sonra neyse iade işlemleri yapalım falan dediler yaptık dediler ama hesabıma geri gelen iade edilen bir para yok! :)