wmaraci reklam
lidertakipci

Firma Kimlik Fotokopisi istiyor, Bakar mısınız?

28 Mesajlar 3.919 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cagdasbahadir cagdasbahadir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 14 / 50
  • Ticaret 2, (%100)

Pakmedya adlı üyeden alıntı

Ben Webadam'dan Kayıt Ettiğim Alan Adımın üzerine Yattılar Merdiven Altı Bir Firma

Öyle şey mi olur hocam dingonun ağırımı burası

wmaraci
reklam

MesuT MesuT Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1830
  • Beğeniler 1585 / 557
  • Ticaret 2, (%100)
Hocalarım dediğiniz yaptırım normal. Yurtdısı fırmaların hepsi yapıyor ve turk fırmalarının kullandıgınız fırmalar dahil Sözleşmeye bakarsanız kımlık fotokopisi istenmesinden bahseder Acıkca yazmamış olsalarda üstü kapalı isterler . Zaten size kimliğin her yeri açık olsun demezler sadece A soyad TC ve dogum tarıhı acık kalsa yeter ki Firmaya kayıt olurken her fırmaya bu bılgılerı verıyorsunuz.ayrıca webadam bildiğim kadari ile turhost'a ait bir firmaydı.
Zaten kımlıkle cok az sey yapılabılıyor.
radyomevlana

kişi bu mesajı beğendi.

PanDooRa PanDooRa WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 25.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 144 / 50
  • Ticaret 14, (%100)
Güvenmemelisin bence. Webadamdan hiç memnun kalmadım

sewkii sewkii God is love. Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek barmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** F**
  • Mesajlar 612
  • Beğeniler 104 / 184
  • Ticaret 12, (%92)
Dün çıkan haberde ptt calışanı müşterilerin kimliklerini kopyalayarak bankalardan toplam 1 milyon tl kredi çekmiş :) yani bir şirketin böyle birşey yapma imkanı yok. çünki yemez ama tek bir şahıs veya kişiler yapabilir. onun başında duran kişiler önemli. ben wmaracina mesela kimlik resmi direk arkalı önlü yolladım :D
MesuT

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Kayrahan Kayrahan Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 69 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
Ben olsam almazdım.

Frenick Frenick Emekli Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ..
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 229 / 82
  • Ticaret 87, (%100)
İnsan yazılı kağıdını bile imzalamaya korkarken bu dönemde lütfen bu tür şeyler yapmayın sonra ne olduğunu anlamazsınız.

dreamfancy dreamfancy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 154 / 71
  • Ticaret 3, (%100)

MesuT adlı üyeden alıntı

Hocalarım dediğiniz yaptırım normal. Yurtdısı fırmaların hepsi yapıyor ve turk fırmalarının kullandıgınız fırmalar dahil Sözleşmeye bakarsanız kımlık fotokopisi istenmesinden bahseder Acıkca yazmamış olsalarda üstü kapalı isterler . Zaten size kimliğin her yeri açık olsun demezler sadece A soyad TC ve dogum tarıhı acık kalsa yeter ki Firmaya kayıt olurken her fırmaya bu bılgılerı verıyorsunuz.ayrıca webadam bildiğim kadari ile turhost'a ait bir firmaydı.
Zaten kımlıkle cok az sey yapılabılıyor.

Zaten kimlikle çok az şey mi yapılıyor? Emin misin? Bazı bitcoin sitelerinde mesela hesabını doğrulayabiliyosun kimlik fotoğrafınla yada diğer "Cardable direk kart numarası geçen cardable 3D Secure geçmeyen alışveriş sitelerinde" kimlikle doğruladıktan sonra alışveriş yapıyosun. Bu şahıslar alışveriş yapıp sonra suçu senin üstüne atsa? Kimliğini alan kişinin bu amaçlarla senin fotoğrafını yani kimliğini kullanmayacağı ne mağlum? Millet sosyal mühendislik tarzı işler çevirip telefonla sen ne olduğunu anlamadan bilgini veriyorsun soyuyor yani bu devirde babanın oğluna bile güvenemezsin. Yoncu türkiyenin en büyük firması mesela ama Allah kahretsin ki fiyatları "Yılan kolu" gibi anladın sen onu oradan dün ufak bir bulut cloud sunucu almıştım hiçbir kimlik bilgisi vb talep etmediler. Bu WebAdam'da veya Turhost'da var bi olay ama çözemedik. Telefon da diyorum kimlik niye istiyorsunuz? Niçin gerekli bayan işte diyor "Efendim biz yıllardır böyle çalışıyoruz falan" sonra dedim "Hanfendi bakın ben 2 yıldır webadamdan birşeyler alıyorum ilk defa bulut sunucu cloud alırken kimlik talep ettiniz benden garibime gitti bu neden?" dediğimde bir sessizlik oluştu. Sonra neyse iade işlemleri yapalım falan dediler yaptık dediler ama hesabıma geri gelen iade edilen bir para yok! :)

dreamfancy dreamfancy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 154 / 71
  • Ticaret 3, (%100)
70 TL iade edilmiş bu arada

MesuT MesuT Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1830
  • Beğeniler 1585 / 557
  • Ticaret 2, (%100)

dreamfancy adlı üyeden alıntı

Zaten kimlikle çok az şey mi yapılıyor? Emin misin? Bazı bitcoin sitelerinde mesela hesabını doğrulayabiliyosun kimlik fotoğrafınla yada diğer "Cardable direk kart numarası geçen cardable 3D Secure geçmeyen alışveriş sitelerinde" kimlikle doğruladıktan sonra alışveriş yapıyosun.

Kimliğini alan kişinin bu amaçlarla senin fotoğrafını yani kimliğini kullanmayacağı ne mağlum?

Bircok platform artık Kimlik ve kredi kartıyla beraber Selfie cekmenızı ıstıyor. dediğiniz plattfomlar gelişmemiş veya henuz yeterınce musterı potansıyleı olmayan fırmlar. 3DSecure olmayan firma zaten ya hıc koymaz yada alısverıs yapıldıktan sonra dogrulama ıcın ıster ki Kargo alıcı adı sıparıs veren adı ıle uyumlu olması gerekır kımlık fotokopısı ıle artık kargo bıle teslım etmıyorlar ama olmayacak bir şey değil tabiki sizede hak verıyorum. Fakat hosting firmaları olsun E-ticaret platformları olsun kımlık dogrulama sistemi kullanırlar ve gereklı durumlarda FOTOKOPİ istenir adam sana her seyı acık fotokopi at demıyor WMARACI dahıl yerı geldıgınde fotokopi istiyor.

RealSEO RealSEO WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
ne kimlik fotokopisi ya o nerden çıktı nic.tr mi bunlar ? ben nerden bilicem benim kimliğimi kullanmayacaklarını ? üzerime şirket açıp hat almayacaklarını ? sakın gönderme
dreamfancy

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al