wmaraci reklam
lidertakipci

Askerlik ile başım dertte. Lütfen yardım eder misiniz?

21 Mesajlar 4.379 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

fmertaslan fmertaslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 77 / 42
  • Ticaret 11, (%100)
3 defa 3'er aylık süre ile hava değişimi almanız durumunda 3. hava değişimi verilmez onun yerine askerliğe elverişli değildir raporu doktorlar tarafından yani heyet raporu olarak çıkarılır ve bu raporu birliğine teslim ederek ayrılışını yaparsın. TSK'nın obez birinden faydalanma gibi bir isteği ya da ihtiyacı söz konusu değildir. Lütfen doğruları bilmeden şerefli Türk Ordumuz ve Komutanlarımıza bu şekilde ithamlarda bulunmayalım.

wmaraci
reklam

SessizBey SessizBey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Adana
  • Ad Soyad D** T**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam "3 defa 3'er aylık süre ile hava değişimi almanız durumunda 3. hava değişimi verilmez onun yerine askerliğe elverişli değildir raporu doktorlar tarafından yani heyet raporu olarak çıkarılır" demişsiniz
3 defa 3 aylık hava değişimi veriliyor ise, 3. Hava değişimi nasıl verilmiyor. Özür dilerim ben anlamadım gerçekten. Yani ben gata da olacağım muayene sonrası 3. 3 aylık raporumu alacağım, yoksa askerlikten muaf raporu mu?

• Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Adana
  • Ad Soyad D** T**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
null

SunDay adlı üyeden alıntı

188 boy son 88+30 ekleyince çıkan rakam kg tutuyor ise seni askere alamazlar 1 sene hava değişimi verir heyet seneye tekrar aynı işlem 3. sene muaf oluyorsun

Hocam peki ben silah altında olduğum için mevzuat nasıl işler? Dediğim gibi 3 hava değişimi aldım. 3+3+1=7 ay olmak üzere

• Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Adana
  • Ad Soyad D** T**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

SessizBey adlı üyeden alıntı

Hocam "3 defa 3'er aylık süre ile hava değişimi almanız durumunda 3. hava değişimi verilmez onun yerine askerliğe elverişli değildir raporu doktorlar tarafından yani heyet raporu olarak çıkarılır" demişsiniz
3 defa 3 aylık hava değişimi veriliyor ise, 3. Hava değişimi nasıl verilmiyor. Özür dilerim ben anlamadım gerçekten. Yani ben gata da olacağım muayene sonrası 3. 3 aylık raporumu alacağım, yoksa askerlikten muaf raporu mu?

Yani demek istediğim tam olarak almış olduğum 3+3+1 aylık C-33 hava değişimi sonrası mevzuat nasıl işleyecek. Muafiyet mi yoksa bir 3 ay hava değişimi daha mı verilecek. Yönetmelik de 6 ay hava değişimi verilen erler "B" kodu alır sadece barış da askerlikten muaf olur diyor. +41 kg dahil ve daha fazla kilosu olanlar ise "D" kodu alır diyor. Ben her iki kod'a giriyorum

wmaraci
wmaraci

reaels reaels WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 174 / 157
  • Ticaret 9, (%100)
kalp hastası torunuma af buyurun çürük aldırdık. sen git ve muanelerde doktora söyle. Allah evlerden uzak tutsun ama kalbinde delik varmış çouğun.

netman netman netman Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 725
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 10, (%90)
Benim boy 1.79 kilo 75 di askere gittigimde. Ritim bozuklugu ve astim bronsit var 4 defa askeri hastaneye gittim doktor bana evet bu rahatsizliklarin var dedi fakat kagida saglam yazdi gonderdi. Cok ugrastim bunla alakali ama en sonunda ikna ettim. Bu rahatsizliklarim oldugu halde zorla spora cikariyordu komutanlar zaten astsubay tegmen falan dinlemezler seni genelde.

Bizim boluk komutani yuzbasiydi doktordan her gelisimde yanina gidip durumu izah ettim en sonunda ugrasamadi tabi artik. Postasini cagirdi komutanlarin odasina gonderdi postasi butun komutanlara bu asker spordan ve silahli egitimlerden muaf boluk komutaninin emri diyince ben yirttim tabi kolay olmadi ama bi sekilde ikna etmen gerek.

// Acta est fabula

• Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Adana
  • Ad Soyad D** T**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Senin gitmen normal
106 kg üzeri olman lazım gitmemen için

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)
Askerlikten nasıl yirtabileceginin değil, sağlığına nasıl kavusabileceginin araştırmasını yapmalisin. Hayatımın en güzel günlerini gecirdim, çok güzel dostluklar kurdum tskda. Not:mobilim

• Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Adana
  • Ad Soyad D** T**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Askerlikten yırtmak mı? Eğer askerlik yapmak istemesem en başında itiraz edip gitmezdim. Benim kalbim defalarca sıkıştı. Spor sırasında. Nobette defalarca yığıldım. Batı da askerlik yapmıyorum. Karakol da yapıyorum. Kalp krizi vs ani bir durum olduğu zaman olan bana ve sevdiklerime olacak, sana değil. Ki rütbeli komutanlarim bile rahatsizliklarima şahit oldular. Kaç defa kotulestim. Onlar bile askerlige elverişli olmadığım kanaatinde. Burada bordo klavye ayakları yapmanın manası yok. Şırnak da, hakkari de askerlik yapmak her babaya nasip olmaz. Gurur verici bir durum. Ama sağlığım önemli. Ve bu sağlık koşulları altında kendimi askerliğe elverişli olarak görmüyorum. Eminim en güzel gunlerin orada geçmiştir, buna ne şüphe. Ama dediğim gibi sağlığım yok. Kilo, ve kalp sorunları beni yoruyor. Başkaları gibi yalandan "rdm olup, pskilokim bozuk" diyerek konu açsam haklısın. Ki öyle bir durum olsa bile kimseye söz hakkı düşmez.
Ç E K E N B İ L İ R
AzX66

kişi bu mesajı beğendi.

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)
Askerlik yapabilir ya da yapamaz kararını sen değil, doktor verecek.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al