wmaraci reklam
lidertakipci

18-20 Yaşında Evden Ayrılmak ?

25 Mesajlar 9.625 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

hasanayt hasanayt Ogreniyor.php Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 878
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)

hmzkvk58 adlı üyeden alıntı

hasanayt büyük bir heyecanla gelip multi linkine tıklamaya çalıştım ama :( Link hatalı oldu galiba hocam.

hmzkvk58 yeniliyorum acaba *** link paylaşmak böyle konularda yasak diye kaldırdılar veya ben yanlışlık yaptım :)

Özelden gönderiyorum yorumunu eklersin buraya

wmaraci
reklam

beytitemur beytitemur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
kaç gündür bu konu üzerine düşünüyorum hocam iyi açmışsın konuyu yaşım 18 ankaraya uçmayı planlıyorum afedersiniz karı kız yada ciddi olarak evlenme derdim yok düşünmüyorum yani 1 sene çalışmayı planlıyorum part time yada herhangi bir işte ağır olmayan bkz sanayi :D öğrenci evi olsa çok iyi olur ama ailenin gönderip göndermeyeceği konusunda tartışmadayız kararlıyım gitmek için. solo'nun da dediği gibi bir kaç abime haber verdim inşallah temiz bir öğrenci evi bulursam bende pc işlerinden kazanarak projelerimle hayatıma bakmayı istiyorum..

isteklerinde aileni kırmamaya çalışmana dikkat edebilirsin hocam, anlayışla karşılarlar ve istiyorsan sende umarım herşey gönlünce olur..

about.me/beytitemur

Cemorg Cemorg Php Developer Bronz Üye
  • Üyelik 01.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 54 / 124
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam zaten 18 yaşından sonra aile ile kalmaya bir anlam veremiyorum ben. Yurt dışında kızı erkeği 18 yaşına gelince koleje gidiyor ordan da bidaha eve dönmüyor kendi ayakları üstünde duruyor zaten dönene de evde iyi muamele olmuyor.

zenko56 zenko56 Seo Bir Sanattır Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek 2005 Tarihi İle Seo Uzmanlıgı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad İ** E**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 65 / 97
  • Ticaret 15, (%87)
Başta ev kirası olmak üzere ev için diger extra masraflar ve gıda harcamaların ile bir aylık maliyetin 1500 tl olucak ortalama..Ayrıca ev dışı kendi kişisel ihtiyaçların olucak, kız arkadaş, sinama vs gibi. 1500 -2000 tl arası maliyetin oluştu.

Ayrıca kazandıgını eve harcayarak gelecegin için tek kurus kenarı atamıyacagın gibi bi birikimde yapamıyacaksın..

Bugun evli insanların hayatlarına baktıgımızda bile, karı koca çalışmadan dönmuyor malesef ev hayatı..

Ha, bir kaç arkadas ortak girersen bu işe olur, herkes kendi kafasına göre bir oda yapar keyfini sürdürür. Onun dısında zor

Önemli bir dip not: Yurt dısında çocuklar 18 yasına gelince evden ayrılıyor denilmiş. Avrupara çocuklar 18 yasına geldigi zaman aileleri her türlü imkanı saglayıpta gonderiyor yani 18 yasında hayatı bilmeyen o çocukları kollarından tutuup sokaga fırlatmıyorlar. Seni önce saglam bir işe sokar ailen avrupada, ardından evi kurar ve hatta arabana kadar alır. Bugun avrupada yasam türkiye de aynı statude. Avrupa nın en ucra köşeleri banliyolar da bile ev kıraları 500 euro dan baslar..

Amacı ev ortamından sıkılmış olan gençlere tavsiyem, madem sıkıldınız, basın gidin antalya bodrum gibi beldelerde turizmcilik yapın. Oteller her turlü ımkanınızı saglar size, 2000-3000 e kadar maas, sigorta, tatıl ımkanı, deşarj..kazandıgınız parayı yıyemezsınız bıle , direk olarak birikir gelecege dönuk olarak..

Öyle evden kaçıcam ankara ya gidicem çalışıcam filan saçmalıklarına girmeyın, bulundugun yerde alacagın maas ne ise orda alacagın maas ta odur. İz bilmezsin, yol bilmezsin, insan tanımazsın. ne ararsın aynı parayı alabılıcegın bir baska sehir de ?

Evde pisikolojik olarak bir baskı yok ise oturun evinizde birikim yapın biraz gelecege dönuk. İleri de anlarsınız zaten ne demek ıstedıgımı
53456

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ogzhntr ogzhntr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Elektrik - Elektronik Tekniker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 1858
  • Beğeniler 89 / 532
  • Ticaret 2, (%100)
Konuya nasıl başlamasam nasıl anlatsam bilmiyorum, bu yaşta evden ayrılmak istemen normal biz sana buradan ne kadar yardımcı oluruz tartışılır.

Dışarıdan göründüğü gibi kolay değil yanlış okumadıysam ikinci öğretim demişsin okul kaçta başlıyor, kaçta bitiyor bilmiyorum .
İş buldun işe başladın 8-5 bir iş buldum diyelim dinlene bilecek misin ? Yemek, temizlik, vb işleri hallede bilir misin.

Ev geçindirmek zordur elektrik, su, internet, telefon, faturas ev kirası evin erzak ihtiyaçları kolay değil temiz, dürüst, güvenilir insanlar bulmalısın zor bir zamanda sana destek verecek kişiler ile arkadaşlık kurmalısın. İnsanları anlamak kolay değildir bir farklı konuşurlar bir gün farklı.

1 Ekmek 1 lira olsa genç adamsın 1 günde iki ekmek yesen ayda 60 lira sadece ekmek parası verirsin. sağlıklı beslene bilmen için farklı farklı gıdalar tüketmen gerekir.

İyi düşün, sağlam karar ver.

Sana tavsiyem önce evdeki büyüklerin ile konuş bir çözüm yolu bulamaz isen psikolog ile görüş kendi anlat yapmak istediklerini anlat.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al