lostyazilim

Aranızda küpe takanlar varsa bakabilir mi?

50 Mesajlar 8.705 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

VALUETHOR VALUETHOR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Artvin
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 228
  • Beğeniler 93 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Ulan Fatih Görse İstanbulu feth etmezdi Metehan görse sizin gibi torunu lanetlerdi belkide küpeyi sırf kız düşürmek için taktığınızı ben iyi biliyorum yok ortamlarda popi ayakları felan siz anca kendinizi avutursunuz ve avutmayada devam edin

wmaraci
reklam

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
Arkadaşlar yorumların hepsini tek tek okudum. Toplumun bulunduğu durum beni her gün daha da çok üzüyor.

Bakıyorum, saçı uzunlar saçı kısalarla, küpesizler küpelilerle, etek giyen kadınlar pantolonlularla, türbanlılar türbansızlarla ve ters şekillerde herkes birbiriyle bir kutup olmuş. Arkadaşlar napıyorsunuz? Napıyoruz? Neler oluyor?

Farkında değiliz, değilsiniz belki ama aramızda 'böl, parçala, yok et' politikasının izleri var. Herkes birbiriyle parçalanmış, kutuplanmış durumda. Müslümanlar ve gayrimüslimler bi kutup, erkekler kendi içinde ayrı şekillerde onlarca kutup, müslümanlar kendi içinde apayrı onlarca grup. Tek olmamız gerekiyor, tek!

Bakıyorum yorumlara, küpe takmayın diye eleştiren ve cinsel yönelimlerine bile küpeden yorum yapan arkadaşlar dini açıdan yüklenmiş. Hemen Google'a yazıyoruz, Hz. Muhammed'in gayrimüslimlere karşı bakışına. Hani varolan bir ayrışma ya. Sonuçta apayrı dinlere mensuplar. Ne diyor?; [http://sonpeygamber.info/hz-peygamber-in-gayr-i-muslimlere-yonelik-tavir-ve-tutumu]

Hz. Peygamber’in Gayr-i Müslimlerle İlişkilerinde Temel İlkeler
a) Ahlak
b) Sabır
c) Yapıcılık
d) Temel Hak ve Özgürlüklere Saygı
e) Hak ve Hakikate Çağrı
f) Adaletle Hükmetme
g) Kültürel Farklılıkları Gözetme

E inandığınız, inandığımız dinin Peygamberi, Peygamberimiz Hz. Muhammed bizim en büyük rehberimizse İslam yolunda, neden onun farklı görüşlere uyguladığı ilkelerini uygulamayalım??

Peki ya Osmanlı Padişahlarından Fatih Sultan Mehmet ne diyor?
İnsanlara : ” Dinin nedir ? Namaz kılıyor musun ? Oruç tutuyor musun ? ” gibi Allah’ın soracağı soruları sormayın! İnsanlara : ” Aç mısınız ? Bir şeye ihtiyacınız var mıdır ? Bir sorunun var mı ? ” gibi kulun kula soracağı sorun.

Siz burda karalama yapıp, saldırıp ve agresif tutumlarla suçlayınca kimseye katkınız olmuyor. Aksine ülkenin kötülüğünü dahi isteyen insanların ekmeğine kaymak sürüyorsunuz arkadaşlar. Ben hayatımda hiç küpe takmadım, ve kendi tercihlerim sebebiyle takmam da. Ama takan arkadaşı suçlamam. Sonuçta eğer küpe ilk erkekler tarafından tercih edilse ve 'kadın takısı' algısı olmasa, kemer ve saat gibi erkekler küpe takıyor olurdu. Unutmayın ki nesnelerin cinsiyeti olmaz.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Önce Saygı!

Teşekkürler.
WWT metapak

kişi bu mesajı beğendi.

Blooming Blooming WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 30 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Erkek adam küpe mi takar? Ehehehehe şaka şaka :) Umarım arkadaşların cevabı işine yaramıştır hocam hayırlı olsun şimdiden :D

theCrawLe theCrawLe mobiluzman.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2482
  • Beğeniler 615 / 615
  • Ticaret 12, (%100)
Oğulcan Sonuçta eğer küpe ilk erkekler tarafından tercih edilse ve 'kadın takısı' algısı olmasa, kemer ve saat gibi erkekler küpe takıyor olurdu. Unutmayın ki nesnelerin cinsiyeti olmaz.

İşte olay bu ya mantığa göre olay bu tebrik ediyorum hocam gerçekten bunu anlatabilsen insanlara sıkıntı yok zaten.
WWT darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

öksürüğe ne iyi gelir  https://neiyigelir.com/oksuruge-ne-iyi-gelir
wmaraci
wmaraci

Atanasaygiduy Atanasaygiduy Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Çağrı Merkezi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 0 / 16
  • Ticaret 2, (%100)
Benim anlam veremediğim olayların arasında olan bir olay ;

Bu herkesi müslüman sanma olayınız nedir ? Bir ayet atmalar fetva vermeler falan ? Şaka gibi ya herkese müslüman damgası yapıştırılıyor. Ateisti var deisti var agnostiği var sen adamın inancını bilmeden ne diye ayet atıyorsun fetva veriyorsun. Bırakın artık herkesi müslüman görmeyi !

İyi geceler.

WWT WWT NazımYılmaz Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Tasarım Departman Sorumlus
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 86 / 94
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar, yorumların çoğunu okudum da; küpeden bahsediyoruz arkadaş.. Her yöreye her şehire her bilmem neye göre bir milyon kural var. Mesela bulunduğum yerde erkekler şortla gezse tip tip bakarlar. Doğru bişey mi bu şimdi?

Küpe de takarım, oruç da tutmam, iftara da giderim. Ne bileyim, saçımı uzatırım sakalımı tuhaf tiplerde traş ederim, sana ne arkadaşım? Senin istediğin gibi mi olmak zorundayım?

Adam soru sormuş, takanlar yanıt verip yönlendirmek istemiş. Küpe takan insanlardan hoşlanmıyorsanız engelleyin, ya da gelip "bence takmasan iyi olur kardeşim şundan şundan dolayı, ama yine de bi arkadaşım deldirdi şöyle oldu" gibi babayiğit bir yanıt verin adama.

Müslümansan, hoşgörü lazım. Değilsen, etik var, ahlak var.. sadece dinle alakalı değil bu durum. Din altında yobazlıkla alakalı. Halbuki dinimiz böyle mi? Sizleri gördükçe tüm müslümanların kafalarını böyle sanıyorlar. Böyle temsil ediyorsunuz islamiyeti. Halbuki hoşgörü dini olduğunu tüm dünyaya gösterip herkesi islama davet etmek hayatınızdaki en birincil göreviniz.

Uyanacak mısınız yoksa bi kaç kuşak daha bekleyelim mi?
BenBurak

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel : nazimyilmaz.com.tr

president president WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 54 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Bu zamanda bunun tartışılması bile gereksiz , isteyen taksın, istemeyen de karışmasın, bence kupeden daha önemli şeyler var , mesela ekmek derdi , iyi bir iş, benim üniversite bitti ve kpss derdi başladı, size tavsiyem iyi bir hayat planı yapın, işsiz kalmayın, boş hayallere yelken açmayın, okuduğunuz bölüme göre kpss ye iyi hazırlanın, üniversite bitiripte denginiz olmayan bir işte çalışmak ve asgari ücrete razı olmak insana olum gibi gelir , hatta sirf bu yuzden depresyona girenler bile var, en iyisi bazı şeyleri önceden planlamak lazım, bunu yazıyorum belki birileri faydalanır ve hata yapmaz ve hakettigi çalışma hayatına firesiz başlar diye umuyorum.
BenBurak

kişi bu mesajı beğendi.

GoMaster GoMaster Zaman daralıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Marketing
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 172 / 93
  • Ticaret 5, (%100)

Korkmaz adlı üyeden alıntı

Biz geçmişte yaşamıyoruz. Örnek alacağım şeyin günümüzde olması önemli, çağa ayak uydurmakta zorluk çekersin yoksa. Şuan bu konuda yaptığın gibi.

Bu günün buluşları gelecekten gelmiyor bilmeni isterim.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
GoMaster O zaman geçmişin iyi yönlerine bakman da fayda var. Yobazlığı karıştırmayın.
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

metapak metapak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1052
  • Beğeniler 134 / 491
  • Ticaret 19, (%100)
Adamlar küpeden girmiş Mimar Sinan'dan İbn-i Sina'dan çıkmış aksdmöads
Her gün girip yorumları okuyup gülüyorum :D
Delikanlılık değil diyenleri görmek isterim sokaklarda :) Göz göze gelmemek için başlarını eğerek yürüyen tipler burada racon kesiyor anlamıyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al