wmaraci reklam
lidertakipci

Türk Telekom'a taahhüt açığı buldum :)

26 Mesajlar 5.448 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

PrmSD PrmSD Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazar/ Editör
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 72 / 34
  • Ticaret 7, (%86)
Açık bulduğun dikkatimi çekmedi de ödediğin fatura dikkatimi çekti, ben denizlide yaşıyorum, 26 bit hız 35 gb akn ye 60 ödüyorum, ama sen 75 akn + tivibu ya 60 ödüyorsun bu nedir ya ? :D :D
illere göre mi adam kazıklıyorlar

wmaraci
reklam

asinan asinan ... Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 14 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
Sevgili arkadaşlar açık filan kesinlikle yok. Kanunen belirlenmiş sınırlarda bizlerle resmen oyun oynuyorlar.

Kanunen maksimum taahhüt 12 ay olabilir. Yani taahütü 12 aydan önce bozarsan ceza filan hesaplıyorlar ve alabiliyorlar. 12. ay + 1 gün olunca taahhüt zaten kanunen bitmiş oluyor. O yüzden 24 ay "sözünüze" diyorlar. 12 Ay taahhüt geri kalan 12 ay ise söz vs gibi değerlendiriyorlar, bilerek söz kelimesini kullanıyorlar. Bilmeyen adam ise 12 aydan sonra taahhütüm devam ediyor sanıyor.

Gelelim işin çakallığına. Diyelim 13. Ayda kapattırmak istiyorum diyorsunuz size 13 Ay üzerinden cezai bedel hesaplıyorlar(Ya da kafalarına göre bi cezai bedel) ve bunu size söylüyorlar(Neden çünkü vazgeçirmek için bir numara bu (Evet bunu kocakoca şirketler yapıyor)). Peki yaptırımı var mı? Yok. Çünkü 12 aydan fazla taahhüt olamaz. Siz 12 Ay faturalarınızı ödediğinizde yükümlülüğünü tamamlamış oluyorsunuz zaten. Kanunda böyle. 13. ayda kapattırmak istiyorum dediğinizde kapatmak zorundalar.

Ne yazık ki bu durumlar haklarımızı/ilgili kanunları iyi bilmemekten kaynaklanıyor.

İlgili Madde: MADDE 52 içinden.

6502 sayılı kanunun abonelik sözleşmeleriyle ilgili 52’inci maddesi ise şöyle:
“..... Tüketici, belirsiz süreli veya süresiz bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez....”

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/11/20131128-1.htm

Turkgucu21 Turkgucu21 CheffAvsar Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Commis de Cuisine
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 158 / 207
  • Ticaret 2, (%100)

PrmSD adlı üyeden alıntı

Açık bulduğun dikkatimi çekmedi de ödediğin fatura dikkatimi çekti, ben denizlide yaşıyorum, 26 bit hız 35 gb akn ye 60 ödüyorum, ama sen 75 akn + tivibu ya 60 ödüyorsun bu nedir ya ? :D :D

Seni hepten "seviyorlar" :)
PrmSD

kişi bu mesajı beğendi.

MuscleTower MuscleTower WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 346
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 18, (%100)
Paketinizi yükseltmek için bu paleti kullanabilirsiniz. Kapattırcam demeniz yeterli ertesi gün arıyıp aynı fiyata daha iyi teklifte bulunuyorlar
PrmSD

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

MuscleTower MuscleTower WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 346
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 18, (%100)

PrmSD adlı üyeden alıntı

Sizin paketin aynısına teyzemgil 38 tl veriyor :) gidip kapattırın ertesi gün arayıp yükseltirler
PrmSD

kişi bu mesajı beğendi.

PrmSD PrmSD Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazar/ Editör
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 72 / 34
  • Ticaret 7, (%86)

MuscleTower adlı üyeden alıntı

Paketinizi yükseltmek için bu paleti kullanabilirsiniz. Kapattırcam demeniz yeterli ertesi gün arıyıp aynı fiyata daha iyi teklifte bulunuyorlar

babam 15 yıllık kullanıcıydı, o kapattırıcam dediğinde faturada 20 tl indirim yaptılar, ben kendi üzerime bağlatalı 1 hafta olmadı daha taahhüt bedeli ödetmesinler arada :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al