wmaraci reklam
lidertakipci

Erişim Sağlayıcıları Birliği tarafından sitemiz erişime engellendi, ne yapmalıyım

21 Mesajlar 3.408 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

intifada1453 intifada1453 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 15 / 16
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşlar Web sitemize dün itibariyle erişimin engellendiğini gördük, www.intifada1453.org az çok kişinin bildiği tanıdığı bir sitedir, site sadece film, oyun, dizi, android indirme üzerineydi, sitenin kapanması ile ilgili herhangi bir mail, ihtar mektubu vs gelmedi, neden kapatıldığı bilinmiyor, siteyi tekrar erişime açmak için ne yapabiliriz.

wmaraci
reklam

inan02 inan02 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 747
  • Beğeniler 64 / 258
  • Ticaret 11, (%100)
şuan açık giriyorum rahatlıkla.

theCrawLe theCrawLe mobiluzman.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2481
  • Beğeniler 615 / 614
  • Ticaret 12, (%100)
aynen girilmiyor.

⭐ mobil uzman⭐

• Üyelik 06.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 15 / 16
  • Ticaret 4, (%100)

inan02 adlı üyeden alıntı

DNS değiştirilip giriyor,

wmaraci
wmaraci

inan02 inan02 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 747
  • Beğeniler 64 / 258
  • Ticaret 11, (%100)
@intifada1453 dns vs değiştirmeden vodafone mobil hattım ile giriş sağlıyorum.
Bu arada kesin telif söz konusu olmuştur o yüzden erişime kapatılmıştır.

fearlesstr fearlesstr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 5 / 7
  • Ticaret 2, (%100)

vpn açıktır hocam :) en iyisi gerçi zaten sürekli vpn açık kullanmak

intifada1453 Yapabileceğin pek bir şey yok dostum siteni biliyorum, sanırım oyun hileleri paylaşıyordun. Duyduğum kadarıyla oyun-yazılım hileleri konusunda aşırı sert düzenlemeler gelmiş. Hakkında direk yasal işlem başlatılmaması için dua et bence çünkü google news te oyun hilesi yayınlayan geliştiricileri içeri aldıklarına dair bir habere denk gelmiştim yanlış hatırlamıyorsam. Bence araştırmanı iyi yap yasalar konusunda, yarın öbür gün sürprizlerle karşılaşma. Siteyi açtırabileceğini sanmıyorum, bari kendin de yanma o konuda araştırmanı yap

• Üyelik 06.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 15 / 16
  • Ticaret 4, (%100)

dns vs değiştirmeden vodafone mobil hattım ile giriş sağlıyorum.
Bu arada kesin telif söz konusu olmuştur o yüzden erişime kapatılmıştır.

cache görüp giriyo olabilir sende, peki erişime engeli kaldıramazmıyım ne yapabilirim, 5 yıllık emeği olan bir site, aylık getirisi çok iyi ve günlük oldukca yüksek hit alan bir site

• Üyelik 06.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 15 / 16
  • Ticaret 4, (%100)

fearlesstr adlı üyeden alıntı

vpn açıktır hocam :) en iyisi gerçi zaten sürekli vpn açık kullanmak

intifada1453 Yapabileceğin pek bir şey yok dostum siteni biliyorum, sanırım oyun hileleri paylaşıyordun. Duyduğum kadarıyla oyun-yazılım hileleri konusunda aşırı sert düzenlemeler gelmiş. Hakkında direk yasal işlem başlatılmaması için dua et bence çünkü google news te oyun hilesi yayınlayan geliştiricileri içeri aldıklarına dair bir habere denk gelmiştim yanlış hatırlamıyorsam. Bence araştırmanı iyi yap yasalar konusunda, yarın öbür gün sürprizlerle karşılaşma. Siteyi açtırabileceğini sanmıyorum, bari kendin de yanma o konuda araştırmanı yap

Hocam 5 yıllık emek var sitede, aynı içeriğe sahip yüzlerce site var piyasada, dizi indirme linkleri paylaşmaya başlamıştık onlardan olma ihtimalini düşünüyorum bu zamana kadar sorun olmadı çünkü, bir arkadaş alternatif adrese www.intifada1453.net 301 yönlendirmesi yap dedi, bu mantıklı olurmu sizce çünkü en mantıklısı şuan bu duruyor, aksi durumda erişim engelini ne şekilde kaldırabileceğimiz konusunda bir fikrimiz yok

LitmuS LitmuS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Dijital Web Hizmetleri
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 93 / 93
  • Ticaret 10, (%100)
2017/63946 sayılı karara itiraz ederek sitenizin içeriğini açtırabilirsiniz.

Detaylar iftardan sonra 🟢

fearlesstr fearlesstr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 5 / 7
  • Ticaret 2, (%100)
Olabilir, 301 yönlendirmesi ile çözebilirsiniz. Google konusunda durumunuz ne olur bilmiyorum fakat.
Yer sağlayıcınız yurt dışında ise uyarı vermeden sitenizi kapatabileceklerine dair bir yazı okudum az önce. Yer sağlayıcınız yurt dışında ise ve sitenizde uygunsuz bir içerik bulunuyorsa uyarmadan TİB direk engelleyebiliyormuş. Yer sağlayıcınız yurt dışında mı hocam? Ayrıca yayınladığınız diziler içerisinde Türkiye'de yayınlanma hakkı satın alınan dizi var ise (örneğin game of thrones isimli dizinin yayın haklarını Türk bir şirket almıştı bir ara, tüm türk dizi siteleri erişime engellenmişti ve game of thrones kaldırılana kadar açılmamıştı engel.) bu Türkiye'de yayın hakkı bulunan diziyi kaldırırsanız erişime açılabilir. Sitenizin domain kaydını ve hosting kaydını yaptığınız e postaları kontrol eder misiniz, bir bilgilendirme gelmiştir yanılmıyorsam. Yada yer sağlayıcınıza durumu sorabilirsiniz bilgilendirme onada yapılmış olabilir. Olmadı, TİB'e bir mail atıp sebebi öğrenebilirsiniz sanırım. Size sebep söylendiği zaman erişim engeli sebebi olan içerikleri kaldırıp tekrar başvurmanız dahilinde açılacaktır sanırsam.
Hiç başıma gelmediğinden bilmiyorum ama olayı avukat aracılığı ile savcılığa başvurarak ta çözme ihtimaliniz var, bir araştırın, TİB'e dediğim gibi mail atın
intifada1453

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al