Lim10Ata

Ben sürülüyor diye eylemde bulunmasın demedim zaten eylemde bulunduğu, adaleti sağladığı için sürülüyor dedim ve bu durumdan şikayet ettim. Neyse güzel kardeşim polyannayı oynamaya devam edin. Sözüm meclisten dışarı ve seni tenzih ederek söylüyorum;

Bu ülkede Diriliş izleyip Dünya'ya hükmettiğini zannedenler, "devlet büyüğü" gibi saçma bir kavramla kendisi metroda, metrobüste sürünürken kendi seçtiği insanların ayda 20.000 lira maaşla krallar gibi yaşamasıyla övünenler,

oturup "Ya kardeşim yıllar önce bir pkk belası vardı başımızda bu daeş, ışid vs. nerden çıktı başımıza?" diye sormayanlar,

"Suriye'de katledilenler müslümandı da Mısır'da, Libya'da, Afganistan'da, Irak'da, Arakan'da katledilenler müslüman değil miydi? Neden onları almadık zamanında? Yoksa bunun arkasında insani değil de siyasi bir şey mi var? Hadi aldın niye kontrolsüzce alıp, onları da kendi halkını da perişan ettin. Kontrollü bir bölgeye alsaydın ya." diyemeyenler,

ekonomi batmışken, fen ve sosyal bilimlerde, insani kalkınmışlıkta Dünya sonuncusu, yolsuzlukta Dünya başını oynarken, buna göz yumup alkış tutanlar oldukça daha çok devam eder bu ülke Osmanlıcılık oynamaya. Asarım, keserim tavırlı, mahalle ağızlı liderlerin olursa (Tüm siyasi parti liderleri için geçerli) ülkenin polisi de böyle tehdit eder vatandaşını rahatça.