wmaraci reklam
lidertakipci

Küçük işletmeler için E-ticaret

13 Mesajlar 1.609 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

zekaigulin zekaigulin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bu yolun yolcusu
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 63 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
Küçük işletmeler için sermayesi aylık kazancı küfük olan firmalar için e -ticaret ne kadar mantıklı ?

evet ustalarım sizce küçük işletmlerin e-ticarete girmesi ne kadar mantıklı .

wmaraci
reklam

serkandinc serkandinc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 30 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Bence küçük büyük her firma mutlaka e-ticaret yapmalı. Zamanla zaten sizde piyasayı görünce ona göre yatırımlar yapıp evrim geçirdiğinizi göreceksiniz.

Mesela ben şuanda bir ayakkabı mağazası ile çalışıyorum. Çeşit olarak muhteşem bir ürün yelpazasi var fakat adet olarak stokları düşük.

Bu sebepten dolayı hepsiburada, n11 gibi sitelerden satış yapmak bize mantıklı gelmiyor. Çünkü %15 - %25 komisyon vermek bize ortakçılığa girer. Ama ürün gamımız gibi stoğumuz da çok olsa bu sefer sürümden kazanırdık. Şimdi bu yönde yatırım yapmaya çalışıyoruz.

Fakat kendi internet sitemiz var. Buradan az çok bir şeyler satıp yinede marka konumlandırma çalışmaları yapıyoruz. Ama ne olursa olsun bu pazarda olup bölgemizdeki firmalar arasından ayrışmaktayız. Buda bize mağaza içindeki müşterilerde bile ekstradan bir kazanç olarak geri dönüyor.

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
serkandinc site adresiniz nedir acaba ?

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

serkandinc serkandinc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 30 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Euphrates ne için lazım :)
LitmuS

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

berbaran berbaran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 118 / 124
  • Ticaret 6, (%100)
Ufak çağlı firmalar için kendi E-Ticaret sitesini yapmasını önermiyorum. Bunun sebebi ise E-Ticaret sanıldığının aksine ciddi zaman ayırmanız gereken ve profesyonel bir şekilde yaklaşmanız gereken bir iş. Yoksa ayda bir sipariş geldikten sonra zaten hiç girmeyin. Onun yerine N11, ePTTAvm veya hepsi burada'yı önerebilirim. Evet komisyon oranları %15 ile %25 arası değişkenlik gösteriyor. Ancak genel olarak satış yapan firmalara destek veriyor çoğu zaman kendi yüklediğim ürünleri Google Adwords reklamlarında bile gördüm n11 için. Şuan oyuncak satışı üzerine yoğunlaştım. Günlük olarak 200 TL bandına oturdu çok şükür.
Mağaza linkimiz : http://www.n11.com/magaza/hedefoyuncak inceleyebilirsin. Ki n11 üzerinden de düşük meblalara arama sayfalarında üst sırada gösterme gibi reklam seçenekleri var. Yani diyeceğim o ki E-Ticaret piyasasını öğrenmek ve ilerleyen zamanlarda geliştirmek ise bunu n11 gibi bir site üzerinden yapabilirsiniz. Eğer zaten marka iseniz zaten bu tarz sitelerden uzak durun direk kendi E-Ticaret işinizi yapıp markanız üzerinde yoğunlaşın. Nacizane görüşlerim bunlardır.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Açıkçası ben n11 gibi yerlerden alışveriş yapacağım zaman satıcının kendi sitesi varmı diye kontrol ediyorum.

Kendi sitesine özen gösterilmiş ise az da olsa güven oranı artmış oluyor.

E-ticaret sitesini işletmek sabır işidir. Hemen para kazanmayı beklemeyeceksiniz.
Hemen adwords reklamına yönelmemek gerekiyor ayrıca. Reklam sayesinde hemen satış olacağı beklentisi maalesef yanlış bir durumdur.

Ortalama 3 ay içerisinde indexler oturmaya başlar, bu zamana kadar sitenin seo çalışmalarını aksatmadan yapmak gerek. Sosyal medya ayrı bir önem taşır yorumlar açısından.
Ziyaretçi siteye geldiğinde bir eksik görmez ise, iletişim vs her şey gayet anlaşılır ise, fiyatlar uygun ise satış yapılmasına bir engel olmuyor. Tasarım çok önemlidir bir de.

İyi forumlar.

BySaNCeZ BySaNCeZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ö.g.g
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 1195
  • Beğeniler 405 / 330
  • Ticaret 9, (%100)
zekaigulin şuan aynı konumdayız hocam benımde küçük çaplı bir mağzam var ürünlerimi sitem üzerinden satmayı düşşündüm bugün kargo firmasıyla görüştüm ayda en az 20 30 arası kargon varsa ucuza gönderirim yoksa 20 50 arası kargo değişir dedi sattığım elbise parasına kargo dediler şevkim kırıldı. bilmiyorum ne yapmam gerekiyor şuanda karma karışık oldum arkadaşların yorumlarını takipteyim

Her Kul Kendi Kaderini Yaşarmış..

Ekorez Ekorez Ticarette İyi Fikirler Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek E Ticaret Danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 172
  • Beğeniler 34 / 55
  • Ticaret 14, (%100)
E-Ticaret için yaklaşık 10 işletme ile görüşmelerim oldu, acizane oradan edindiğim tecrübeleri aktarayım sizlere, bu görüşmelerden şu anda sadece ikisi için e-ticaret sitesi kurmaya karar verdik fena gitmiyor şu anda.

1. Eğer ki kendiniz web sitesi ile uğraşmayacaksınız hiç girmeyin, web sitesi çocuk gibidir ilgi ister ilgi kesilince oda büyümesini durdurur. Resimleri güncelleme, bilgileri güncelleme, kampanya yapma vb. işleri yapmazsanız zaten web sitesinin size bir getirisi olmayacaktır.
2. Tahsilat ciddi sorun olarak çıkıyor karşımıza, çünkü sattığınız her ürün faturalı olmak zorunda, siz mağazada hele ki küçük ve orta ölçekli iseniz satışınız yarısı faturasızdır. Bu konuda size cazip gelmeyecektir.
3. Kargo ücretleri belirli bir adete ulaşana kadar kargocular size dönüp bakmıyorlar bile, sattığınız ürün gamı 10 ve altında ise zaten ürünle kargo aynı paraya geliyor bu şartlarda en iyi fiyat tutturmanız zor oluyor,
4. Ticarette yada e-ticarette her zaman sabırlı olmayı bilmek lazım, "Ticarette her zaman alırken kazanmayı bilmek lazım" diye bir tüccar güzel bir prensip söylemişti hiç unutmuyorum bu sözü sizlerde unutmayın bence.
5. Mümkünse e-ticareti sadece ülke içi değil yurtdışı da düşünmek her zaman daha karlı gibi duruyor.
Acizane düşüncelerim bu şekilde.
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.evihtiyaclarim.com

• Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 63 / 65
  • Ticaret 0, (%0)

BySaNCeZ adlı üyeden alıntı

zekaigulin şuan aynı konumdayız hocam benımde küçük çaplı bir mağzam var ürünlerimi sitem üzerinden satmayı düşşündüm bugün kargo firmasıyla görüştüm ayda en az 20 30 arası kargon varsa ucuza gönderirim yoksa 20 50 arası kargo değişir dedi sattığım elbise parasına kargo dediler şevkim kırıldı. bilmiyorum ne yapmam gerekiyor şuanda karma karışık oldum arkadaşların yorumlarını takipteyim

ben surat kargonun kredili kargo sistemini kullanıyorum , ama eticaret için kullanılır mı olabilir de olmaya bilirde .

• Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 63 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
ustalarım o zaman küçük işletmeler hele ki 1 çalışanlı yerler e ticarete girerse hem iş yeri hem internet ortamı zorlanıcak anladığım kadarı ile
BySaNCeZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al