freelance iş ilanları

Uyanın Ey İnsanlar!

22 Mesajlar 3.157 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

BirkanUlusoy BirkanUlusoy Nullius in verba Kimlik Onayı
  • Üyelik 25.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Lifelong Learner
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 4 / 81
  • Ticaret 0, (%0)
ciko buna söylenecek çok güzel cevaplar var da terbiyem müsade etmez ama sen zaten anlamışsındır diye ümit ediyorum.
Kapitalizmin çok kötü bir şey olduğu zırvasını savunanlar daha iyi bir sistem önerisi ile gelmedikleri sürece zırvalayan ergenler olarak kalacaklar.

wmaraci
reklam

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)

creed74 adlı üyeden alıntı

Nüfusun %80 ini niteliksiz yapan kapitalizmin kendisi olmasın!.. Eğitimli bireyler tarafından yetiştirilmiş ve/veya iyi eğitim almış kişiler arasında nitelik kazanamayanların sayısı çok ama çok düşüktür. Kişiyi sisteme dahil edip kendinize yontmak için eğitimle oynamalısınız. Eğer %80 i niteliksiz bir toplum görürseniz, bunun sebebi o toplumda sistem öyle istediği içindir.

Yanlış. Hiç bir sistem insanı tam olarak eğitmez! Bu değişmez bir kuraldır; evrenimiz var olduğundan beri. Eğer insanın içinde eğitim isteği varsa, kendini çok rahat bir şekilde yetiştirir, eğitir. Kapitalist sistem ile eğitimin yakından uzaktan alakası yok, kaldı ki, yönetim biçimi ile eğitimin bir alakası zaten yok. Eğitim ile yönetim biçimi ayrı şeyler. İnsanın içinde gelişim, eğitim arzusu olacak; bir kişi, içinde eğitim isteği olmadan, bunu arzulamadan en iyi üniversitede eğitimini görse bile eğitilmez. Ayrıca, yorumlarımdan kapitalist düzeni seven biri olduğum zannedilmesin; en az sizler kadar kapitalist düzeni yanlış buluyorum.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al