Arkadaslar bundan 1-2 sene once instagramda reklam alarak iyi para kazanirdim ,ta ki bu youtuberler ve kitleleri instagrama dadanana kadar adamlarin en kotusu 20-30 k begeni aliyor , en cok taninanlar 100-300 k arasi begeni aliyolar. panel mi var bilmiyorum ama piyasayi cok bozdular kendileri ve kitleleri , bundan 2 yil once en unlu 1 milyon takipcisi olan sayfalar bile 20-30 k begeni alirdi paylasimlarina , 300 k takipciye 10 k begeni normaldi artik 10 k begeni 20-30 binlik hesaplarda geziyor
Bizim gibi eski hesap sahipleride bunlar yuzunden bot konumuna dusmus durumda reklam alamaz olduk sayfalara millet siradan bir adam nasil bu kadar begeni aliyor diye yadirgayacagina 80klik hesapta 2 k begeni varsa 300 klik hesapta 4-5 k begeni varsa yadirgiyor cok komik cidden.

4 senelik 80 ve 300 k takipcili hesaplarim var hepsi gercek takipci ve 4 senelik emek bu youtuberler ve ergen kitleleri yuzunden benim gibi instagramin eski buyuk sayfalari bot konumuna dustu ve artik reklam alamiyoruz kafayi yiyecegim.