wmaraci reklam
lidertakipci

Sizce Sitemi Satmalı mıyım?

25 Mesajlar 2.961 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SeoDaddy SeoDaddy Kalitelibacklink.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 161 / 257
  • Ticaret 28, (%100)
Siteniz şuan duraklama döneminde :) Google gözünde bu site ya çöp olacak ya da atağa geçerek rakiplerinin arasından sıyrılacak. Eğer ki sitenizi canlandırıp ziyaretçilerinizin yorumlarla sizi ödüllendirmesini istiyorsanız konulara yönelmelisiniz. Kadınlara yönelik konular oldukça dolgun. Sitenizin şuanda reklamdan para kazanma derdinden ziyade ziyaretçiye faydalı olmayı hedefleyen bir karakteri var. İki farklı yol izleyebilirsiniz.

Birincisi markalaşmak. Bu oldukça zahmetli ve zor olacaktır. Twitter siteniz için mükkemel bir ziyaretçi kaynağı olabilir. Kadınlara hitap eden konularda popülerlik kazanabilirsiniz. Birinin sizi Google üzerinden bulmasından çok daha etkili bir yöntemle sosyal medya üzerinden ziyaretçi çekip yavaş yavaş popüler hale gelebilirsiniz. Faydalı içeriğin bulunduğu bir platforma ziyaretçileriniz tekrar uğrayacaktır. Kadın kitlenin yoğun ve aktif olduğu yerlerden diğerleri olan instagram ve facebook için de aynı şeyler geçerli. Facebookta kendi kitlenizi oluşturmanız bir grup açmanıza bakar. Haftalık etkinlikler düzenleyebilir aktiflik kazandırabilirsiniz. Bolca fikir üretmek mümkün, önemli olan siz bunlarla uğraşmak istiyor musunuz?

İkinci yol ise konu bazlı seo. Rakip bazlı çalışma planı, evli ve çocuklu insanları hedef alan kaliteli sitelerden backlink, çok okunan konularınızın sıralama yükselmesi, blogcuların olduğu ortamlarda sitenizin isminin bolca geçmesi gibi çalışmalar gerekiyor. Mesela bol ziyaretçili bir sitenin yazarı çocuk gelişimi konusunda bilgiler vererek yazı içerisinde sizi kaynak göstererek referans olabilir. Doğal olmayan ve kısa sürede alınacak 100lerce backlink size organik ziyaretçinin 'z'sini bile kazandırmayacak. Sabırla ilmek ilmek ziyaretçilerinizie yol göstermek gerek. Siteniz hiçbir platformda olmazsa ve yazılarınız bir şekilde insanlara ulaşmazsa kimsenin sitenizinden haberdar olmasını bekleyemeyiz. Kısa vadede bir başarı beklemeyin. 10 günde 1 ayda elde edilen başarı başarı değildir. 6 ay boyunca siteniz her geçen gün değerleniyor ve popülerleşiyorsa, yerini koruyarak istikrarla insanlara hizmet vermeye devam ediyorsa benim için gerçek başarı budur.

Son olarak site içeriği girmeye devam etmelisiniz. Kalitenizi düşürmeden ne kadar faydalı konu barındırırsanız ziyaretçilerinizin sitenizi bulması için daha fazla fırsat yaratmış olursunuz.

Not: Yazdıklarım tamamen sektörel fikirlerimdir. Geliştirilebilir yanlar elbette var, sadece ilham almanız bile benim için yeterli. Saygılar...
Ersumer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Ersumer Ersumer songemi.net Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Psikolojik Danışman
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 88 / 58
  • Ticaret 15, (%100)
Seodaddy vakit ayırdığınız ve yorumladığınız için çok teşekkür ederim. Elbette siteme o kadar emek verdikten sonra çöp olup gitmesini istemiyorum. Dediğiniz önerileri uygulayacağım. Sosyal medyadan çok sıkıldığım için bütün hesaplarımı çok uzun süredir kapatmıştım. Tekrar kullanırız artık napalım? :)

Hocam yeni facebook sayfası mı açmalıyım yoksa halihazırda yaklaşık 8.000 organik beğenili sayfamla idare etmeli miyim? Ya da halihazırdaki sayfanın ismini mi değiştirmeliyim?

1.750 takipçili twitter hesabım da var site için açmış olduğum. Bunlar şimdilik işimi görür mü?

Tekrar teşekkür ederim ...
SeoDaddy

kişi bu mesajı beğendi.

SeoDaddy SeoDaddy Kalitelibacklink.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 161 / 257
  • Ticaret 28, (%100)
Hazırda 8000 organik beğeni varsa elbette kullanın. Siz yayın yaptıkça rahatsız olanlar dökülecek kalan sağlar sizin olacaktır. Paylaşım yaptıkça yeni beğeniler, yeni paylaşımlar akar gider. Yeri gelecek sosyal medya hesaplarınızın tanıtımını yapacaksınız, yeri gelecek sitenize backlink alacaksınız... Her telden yayılmak lazım. En önemlisi aktif olmak. Siz istedikten sonra her şey olur. Olmaz diye bir şey yok.
Ersumer

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 88 / 58
  • Ticaret 15, (%100)
Seodaddy gerçekten moral ve umut verdiniz. Teşekkür ediyorum ...

Sizlere de başarılar dilerim ... İyi çalışmalar ...

Ek Olarak: Arkadaşlar, aradan geçen yaklaşık 2 ay zarfında siteye %100 özgün ve kaliteli olduğunu düşündüğüm, seo uyumlu içerikler girdim ve sitenin günlük hit sayısı 20-30'lardan, sosyal medyanın (günde 5-10) da desteği ile 60+ civarlarına geldi. Sizce biraz daha sabır gösterip devam etmeli miyim?

Yani 2 ayda bu ilerleme iyi mi kötü mü kestiremedim. Emeklerimin boşa gitmesini de istemiyorum. Ne yapmalıyım sizce?

Teşekkür ederim ...
SeoDaddy

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

BLuETRoY BLuETRoY WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 2 / 38
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam bence sabretmelisiniz bu işi para kazanmaktan çok daha fazla nasıl değer katabilirim insanlar siteme nasıl gelir ve onları nasıl iyi yönlendirebilirim diye bakmalısınız.
Bu şekilde yaptığınız zaman göreceksinizki yavaş yavaş herşey değişiyor.
Sitenizi bir bebek gibi düşünün, sonuçta bir bebek bir anda konuşamaz, yürüyemez, olgun düşünemez vs.
Ersumer

kişi bu mesajı beğendi.

Xrayproof Xrayproof Teknolojik Amele Kullanıcı
  • Üyelik 23.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Biyomedikal Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 5 / 22
  • Ticaret 28, (%100)
Hocam siteniz gerçekten güzel, forumdan seo paketi vs hiç bakmayın derim adam akıllı bir kurumsal firma ile anlaşıp son kez deneyin derim.
Ersumer

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 88 / 58
  • Ticaret 15, (%100)

BLuETRoY adlı üyeden alıntı

Hocam bence sabretmelisiniz bu işi para kazanmaktan çok daha fazla nasıl değer katabilirim insanlar siteme nasıl gelir ve onları nasıl iyi yönlendirebilirim diye bakmalısınız.
Bu şekilde yaptığınız zaman göreceksinizki yavaş yavaş herşey değişiyor.
Sitenizi bir bebek gibi düşünün, sonuçta bir bebek bir anda konuşamaz, yürüyemez, olgun düşünemez vs.

Esasında para kazanmak 2.-3. planda benim için. Yararlı olmayı amaçlıyorum ilk planda. Ama o kadar emeğimin karşılığında ziyaretçi sayısının az olması üzüyor beni.

Teşekkür ederim öneriniz için ...

Ek Olarak:

Xrayproof adlı üyeden alıntı

Hocam siteniz gerçekten güzel, forumdan seo paketi vs hiç bakmayın derim adam akıllı bir kurumsal firma ile anlaşıp son kez deneyin derim.

Anlıyorum. Bu forumdan bir, ***'dan bir arkadaşla çalıştık. Biri kurumsaldı aslında ama en büyük zararı da o verdi. Açıkçası güvenemiyorum kimseye ve daha büyük zarar görmekten korkuyorum. Para neyse de, sitenin zarar görme ihtimali endişelendiriyor beni. Tabiri caizse tırnaklarımızla kaza kaza geliştiriyor, bir yerlere getiriyoruz sitelerimizi.
Ama işte dediğim gibi, kalitesine güvendiğim sitemde neyi eksik yapıyorum da hiti bu kadar az onu anlamadım bir türlü.

Öneriniz için teşekkür ederim ...

• Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 88 / 58
  • Ticaret 15, (%100)
Konuyu hortlattığım için özür dilerim. Yeni bir konu açmak istemedim açıkçası. Sitemi ciddi ciddi satmayı düşünüyorum artık. Bir türlü istediğim ziyaretçi kitlesine ulaşamadım maalesef. Hala mücadele etmeli miyim bilemiyorum. Biraz daha sabretsem toparlar mı emin değilim.
www.songemi.net

Sitemi satmak istesem sizce ne kadar eder? Kaça satabilirim sitemi?
Günlük ortalama 40-70 arası ziyaretçi (son günlerde 100'ü bulabiliyor)
Hemen çıkma oranı %0
Ortalama oturum süresi 1.42 saniye (son 30 gün)
Adsense aylık yok gibi
416 konu var sitede ve 2.160 google indexi

Hala içim el vermiyor satmaya ama anlayan arkadaşlar ortalama fiyat verebilir mi?

Stero0 Stero0 Sadness Prisoner Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 99 / 118
  • Ticaret 3, (%100)
Yer imlerine ekledim bile. Biraz seo konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Sitenizin tek eksiği hit. Emeklerinizi boşa çıkartmayın, düzenli içeriğinizi girin her şeyi yaptıktan sonra olmuyorsa o zaman bir daha açarsınız bu konuyu ;)

3dk. Her anına değer: https://youtu.be/NTf9kn5w3kI

ugurdogan7 ugurdogan7 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İnternet Girişimcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** D**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 25 / 49
  • Ticaret 0, (%0)
sosyal medya+reklam(bu biraz pahalıya patlar) yapmanız halinde ve daha ilgi çekici bir domain kullanarak siteyi marka haline getirebilirsiniz tabi sizinde bileceğiniz gibi bunun için epey uzun bir süre, sermaye ve ekip arkadaşları gerekir.Bunu yeni bir maceraya atılmak gibide düşünebilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al