4 yıl önce 3oo TL ile hosting işine girdim.Ama gerekli olan her şeyi kendim yaptım(arayüz,logo,banner vb).3Ay sonra bu paranın 2 katını kazandım.3.yıl ise aylık gelirim (cebime giren net para) 2000-3000 Tl arasıydı.Ama gel gör ki bu işi sağlık sorunlarım yüzünden bırakmak zorunda kaldım.Ve ne kadar büyük bir hata yaptğımı anladım.Şuan özel bir hastanede anestezi teknikerliği yapıyorum ve maaşım 12oo TL.

Yani demem o ki internetten para kazanmak için çok çalışman ve sağlam bir bünye gerekiyor.

Bu işi yaparken ne gecem vardı ne gündüzüm , sürekli pc başında oturuyor ve günde 1ooo kere telefona bakıyordum.

Ne sosyal hayatım oldu ne de ailemle ilgilenebildim.

Bu yüzden önerim , o parayı internette harcamamanız.

Ha kendinize güveniyorsanız size önerim , yine hosting sektörüdür.Başlangıç için pek para harcamanıza gerek yoktur.Tabi bu işte bilginiz var ise ayakta durabilirsiniz , bilginiz yok ise 2.ayda şikayet yağmuruna tutulabilirsiniz.

Ayrıca hosting sektöründe bulunmanız için ; sabırlı , programlı , çalışkan , kıvrak zekalı , ağzı söz yapan , el becerisi yüksek , anlayışlı , çabuk düşünebilen ve karar verebilen , yeniliklere açık , öngörülü biri olmanız gerekiyor.

Saygılarımla.