wmaraci reklam
lidertakipci

Linux Ubuntu Kurulumu > çift işletim sistemi(Geniş Resimli Anlatım)

18 Mesajlar 14.218 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Seomple Seomple Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-ticaret & Seo Danışmanlığı
  • Mesajlar 793
  • Beğeniler 33 / 240
  • Ticaret 26, (%100)
Konu açmadan bende buraya yazayım belki hallolur :)

Backtrack 5 hakkında bilgi sahibi olan var mıdır arkadaşlar ?

wmaraci
reklam

supheli supheli Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)
Son olarak illa ki hdd yi 3'e bölmemiz gerekiyor mu direk d ye kursam boş çünkü?

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

supheli adlı üyeden alıntı

Son olarak illa ki hdd yi 3'e bölmemiz gerekiyor mu direk d ye kursam boş çünkü?

Wubi ile ilgili soruyorsan ben şahsen kullanmadım. O yüzden bir şey söyleyip de yanıltmayayım. Normal kurulum yapacaksan boş disklerinden birine kurulum yapabilirsin. İlla HDD'yi 3'e bölmene gerek yok. Bu arada kurulumdan önce dosyalarının yedeğini almayı da unutma.
supheli

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Wubi ile ilgili soruyorsan ben şahsen kullanmadım. O yüzden bir şey söyleyip de yanıltmayayım. Normal kurulum yapacaksan boş disklerinden birine kurulum yapabilirsin. İlla HDD'yi 3'e bölmene gerek yok. Bu arada kurulumdan önce dosyalarının yedeğini almayı da unutma.

Yardımlarıniçin sağolasın umarım sıkıntı çıkmadan kurulumu tamamlarım.

wmaraci
wmaraci

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Yardımlarıniçin sağolasın umarım sıkıntı çıkmadan kurulumu tamamlarım.

Rica ederim. Bir sorun olursa yardımcı oluruz. Özellikle kurulum sırasında disk bölümleme kısmına dikkat et yeter. Zaten kurulum yaptığın sırada internete de girebiliyor olacaksın. Kurulum esnasında problem olursa foruma girip sorunu sorarsın.

• Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)
Konuyu tekrar güncelliyorum, yeni konu açmak istemedim. Şimdi pardus kurmak istiyorum. Sitesinden indirdim usbyi bootable yaptım ve dosyayı attım biostan ta boot olarak usb belleği seçtim. Ama açılışta direk windows açılıyor. Yüklemeyi nasıl yapacağım ?

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

Konuyu tekrar güncelliyorum, yeni konu açmak istemedim. Şimdi pardus kurmak istiyorum. Sitesinden indirdim usbyi bootable yaptım ve dosyayı attım biostan ta boot olarak usb belleği seçtim. Ama açılışta direk windows açılıyor. Yüklemeyi nasıl yapacağım ?

Bootable yapmana rağmen USB'den başlamıyorsa demek ki bootable olamamış. Her dağıtım her yazılımla yüklenemiyor ne yazık ki, örneğin Fedora için Unetbootin yerine kendi yazılımını kullanmak durumunda kalıyorsunuz çünkü her bilgisayar boot edemeyebiliyor. Oğuz Kırat Pardus'un USB'ye yazdırılması için bir yazılım geliştirmiş, buradan ulaşabilirsiniz, geniş anlatım ise burada mevcut.

Bunları yapmana rağmen USB'den boot edemiyorsan belleğe format atman gerekiyor olabilir. Kalıp USB'ye yazdırılırken sonuna kadar bekle, işlemi kesinlikle durdurmanı önermem. Daha sonra .raw uzantılı bir USB belleğin oluyor ve bunun geri döndürülmesi çok zor oluyor. Bu yüzden 8 GB'lık USB belleğim kullanılmaz hale geldi, kullanılıyor kullanılmasına ancak güvenilir değil. Dikkatli ol.

• Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Bootable yapmana rağmen USB'den başlamıyorsa demek ki bootable olamamış. Her dağıtım her yazılımla yüklenemiyor ne yazık ki, örneğin Fedora için Unetbootin yerine kendi yazılımını kullanmak durumunda kalıyorsunuz çünkü her bilgisayar boot edemeyebiliyor. Oğuz Kırat Pardus'un USB'ye yazdırılması için bir yazılım geliştirmiş, buradan ulaşabilirsiniz, geniş anlatım ise burada mevcut.

Bunları yapmana rağmen USB'den boot edemiyorsan belleğe format atman gerekiyor olabilir. Kalıp USB'ye yazdırılırken sonuna kadar bekle, işlemi kesinlikle durdurmanı önermem. Daha sonra .raw uzantılı bir USB belleğin oluyor ve bunun geri döndürülmesi çok zor oluyor. Bu yüzden 8 GB'lık USB belleğim kullanılmaz hale geldi, kullanılıyor kullanılmasına ancak güvenilir değil. Dikkatli ol.

Cevap için teşekkürler. Pardus'a geçtim; ama pek memnun kalmadım ve tek işletim sistemi olarak kurmuştum. Şimdi windows 7'e nasıl döneceğimi kara kara düşünüyorum. Dvd bölümüde çalışmıyor. En iyisi Windows 8 rtm yi usb'den boot la yüklemek. Yalnız usb 8 gblıktı biçimlendirmeme rağmen 1,15 gbta düştü bunu nasıl çözebilirim?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al