Merhaba, başlıkta dediğim gibi benzer yazılar kısmı yapacağım fakat veritabanında benzer satırları bulabilmem için kategori veya etiket sütunu koymamam gerekiyor. O yüzden bende yazı başlığında ki kelimeleri tek tek seçip o kelimeleri etiket gibi diğer yazıların başlık sütununda aramak istiyorum. Kısaca yazı başlığında ki kelimeleri ayırıp her kelimeyi başlık sütununda ayrı ayrı nasıl aratabilirim?

Adım adım:
- Yazı başlığını veritabanından çekip PHP ile değişkene aktarmak ($baslik) (Bunu yaptım)
- $baslik değişkeninin içerisinde ki kelimeleri ayırmak.
- Ayrılan kelimeleri, yazilar tablosunun baslik sütununda aramak.
- Aranan kelimelerin herhangi biri baslik sütununda varsa döngüye girmesi.

$baslik = "Bu bir deneme başlığıdır"; //BAŞLIĞI TANIMLADIK. BEN NORMALDE SQL İLE ÇEKİP DEĞİŞKENE ÇEVİRİYORUM
$kelime_ayir = explode(" ", $baslik]); //BURADA BAŞLIKTA BULUNAN KELİMELERİ AYIRDIK.
$kelime_ayir =mysql_query("select * from tablo_adi where sutun_adi like '%$kelime_ayir[0]%' OR '%$kelime_ayir[1]%' OR '%$kelime_ayir[2]%' OR '%$kelime_ayir[3]%' OR '%$kelime_ayir[4]%'"); // SQL İLE VERİTABANINDA HER BİR KELİMEYİ ARIYORUZ. OR KULLANDIĞIMIZ İÇİN KELİMELERDEN HERHANGİ BİRİ BİLE İÇİNDE OLAN BAŞLIĞI SEÇMİŞ OLUYORUZ.