wmaraci reklam
lidertakipci

Nerede hata yaptım? Nasıl öğrenebilirim?

15 Mesajlar 1.488 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Grumpy Grumpy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Selam sevgili ve saygıdeğer wmaraci (TEŞEKKÜRLER KREATORN :D) üyeleri! Vaktinizi çaldığım için özür dileyerek başlayıp kısaca kendimi tanıtmak istiyorum. 18 yaşındayım ve bu sene üniversiteye başlıyorum. Makale yazarlığı yaparak gelir elde ediyorum. Daha önce kendi sitemi açmaya karar verdim ve sonuç tahmin edebileceğiniz gibi hüsran :rolleyes:

Kendime bir sağlık sitesi açtım. Başlarda aklıma gelen konularda araştırma yapıp (özellikle yabancı kaynakları inceleyerek) günde 2-3 yazı giriyordum. Sonra birisiyle tanıştım ve bana belirli anahtar kelimeler üzerine çalışmamı söyledi. Zamanla SEO ile alakalı birçok araştırma yaptım internet üzerinden sürekli okudum bir şeyler öğrenmeye çalıştım ve kendi çapımda bir şeylere kalkıştım.

Sonrasında adwords keyword tool ile kelimelerin aranma hacimlerine baktım. Yüksek olmayan kelimelerle başlayıp o kelimelerde ilk sıraya çıkmayı hedefledim.

Gerçekten bu kategoride (yaklaşık 2 yıl önceydi) piyasada hiç olmadığı kadar kaliteli içerikler hazırladım. Eminim yazıları görseydiniz siz de hak verirdiniz. Söz gelimi 6 ay civarında Google Analytics üzerinden günlük 4-5 hiti geçemedim :D

"Çok uzattın ulan konuş artık sadede gel!" diyebilirsiniz haklısınız da :D Sorum şu:

Kendime yeni bir kategori belirledim ve bu kategoride bir site açmaya karar verdim. Kimsenin bana "Al şunları şunları yap ekmeğime ortak ol al sana siteni yükseltme para kazanma taktiği" deyip beni hazıra götürmeyeceğinin farkındayım :D Fakat rica etsem açmaya karar verdiğim bu sitede nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?

Ne yapmakla başlamalıyım? Günde kaç yazı girmeliyim? Bir kelimede yükselmek için nereden başlamalıyım? Tanıtım yazısı vb. ne zaman almalıyım?

Yukarıdaki soruların cevabını öğrenmek istiyorum. Bunların hepsini internetten daha önce araştırdım ve araştırmaya da devam ediyorum. Buraya yazarak kesinlikle hazıra konmak gibi bir şey planlamıyorum. Sadece sizin önerilerinizin bana ışık tutacağı kanaatindeyim.

Fazla uzattığım için tekrardan özür diliyor ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Sevgiler! :)

wmaraci
reklam

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Tabi *** üyeleri wmaracı kimki :(

Gulen1Adam Gulen1Adam Gülen1adam Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Elektronik Teknisyeni
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 0 / 119
  • Ticaret 20, (%100)
yenı actıgım sıteme gunluk ozgun makale gırecek ortak arıyrum ılgılenırsen pm

• Üyelik 08.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

Kreatorn adlı üyeden alıntı

Tabi *** üyeleri wmaracı kimki :(

Allahım hiç bu kadar utandığımı hatırlamıyorum :D Copy paste'in zararları olsa gerek.. Teşekkürler :D
Alper Kreatorn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Alper Alper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 102 / 69
  • Ticaret 4, (%100)
Mesajimi buraya parkediyorum. 😌
Grumpy

kişi bu mesajı beğendi.

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Aslında basit bir yolu var özgün kaliteli ve yaratıcı içerik.. Tema domain bunlar çok küçük etkiye sahipler.

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

• Üyelik 08.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

Euphrates adlı üyeden alıntı

Aslında basit bir yolu var özgün kaliteli ve yaratıcı içerik.. Tema domain bunlar çok küçük etkiye sahipler.

İçerik konusunda sorun yok. Mütevazı olmayı bırakırsak yazıların kalitesinden de eminim :D ben daha çok izlemem gereken yolu bilmiyorum. Tanıtım yazısı backlink ne zaman yapılmalı? Örneğin aylık aranma hacmi 100-500 olan bir kelimede nasıl yükselinir? Nereden başlanır?

Cahilliğim için kusura bakmayın :D
Alper

kişi bu mesajı beğendi.

23759 23759 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 420
  • Beğeniler 166 / 91
  • Ticaret 10, (%100)
Yuh ya bende sağlık sitesi açtım ve ingilizce sitelerden okuyup yazıyorum. Benim sonum da mı böyle olacak :D

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Aylık aranma hacmi 100 olan bir kelime seni tatmin etmez 1 sırada olsan bile maks 100 hit gelir. Ben bacaklınla alıyorum evet ama bence çok lazım değil bunun yerine sosyal medya kas bir arkadaşım haber sitesi var 30 k sayfası var günlük hiti 20 k . Gelir az evet ama belli süre sonra yükselirsin. Bacaklını tanıtım yazısı satılmaz aslında. Biz bunu gelir modeline dönüştürüyoruz. Tanıtım yazısı ne demek gerçekten sevmişlerdir siteni ve sana kefil olmuşlardır. Parayla gelen çok faydası olmaz. Sen sosyal medya kas günde 10 içerik üret sağlam hit çekersin.

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

• Üyelik 08.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

Euphrates adlı üyeden alıntı

Aylık aranma hacmi 100 olan bir kelime seni tatmin etmez 1 sırada olsan bile maks 100 hit gelir. Ben bacaklınla alıyorum evet ama bence çok lazım değil bunun yerine sosyal medya kas bir arkadaşım haber sitesi var 30 k sayfası var günlük hiti 20 k . Gelir az evet ama belli süre sonra yükselirsin. Bacaklını tanıtım yazısı satılmaz aslında. Biz bunu gelir modeline dönüştürüyoruz. Tanıtım yazısı ne demek gerçekten sevmişlerdir siteni ve sana kefil olmuşlardır. Parayla gelen çok faydası olmaz. Sen sosyal medya kas günde 10 içerik üret sağlam hit çekersin.

Aylarca 10 hiti bile bulamayınca 100'lük benim için mucize gibi geliyor şuan :D

Bir de hit kaynağının çoğu sosyal medya olan sitelere adsense almak zorlaşıyormuş yanlış mı duydum? Onay vermiyolarmış yani öyle mi?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al