wmaraci reklam

E-Ticaret Kredi Kartı ile Ödeme Alma(soru)

12 Mesajlar 2.056 Okunma
smmexpress

LitmuS LitmuS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Dijital Web Hizmetleri
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 93 / 93
  • Ticaret 10, (%100)
E-Ticaret işi yapan(opencart kullanıyoruz) yada kredi kartı ile ödeme alan arkadaşlar hangi sistemi kullanıyor kesinti ve % oranları nedir sabit ücret ödüyormusunuz hizmet alabilmek için işletme zorunluluğu istiyorlarmı alternatif çözümler nedir bilgi ve tecrübesi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum. Aynı soru nispeten kapıda ödeme içinde geçerli diyebilirim.

Detaylar iftardan sonra 🟢
wmaraci
reklam

halilzafer halilzafer halilzafer.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 0 / 34
  • Ticaret 14, (%100)
Merhabalar, OpenCart için modüller yardımıyla gerçekleştirilebilir. iyzico, ipara vs. gibi ödeme sistemlerine başvuruda bulunabilirsiniz. Onay alırsanız, siteniz için bir modül imkanı sunarlar bu şekilde kredi kartı alışverişini açabilirsiniz.

Yanlış bilmiyorsam, ürün başı kesinti yapılır. Bahsi geçen sistemlerin sitelerinde detaylı bilgileri bulabilirsiniz:

https://ipara.com.tr/

https://www.iyzico.com/

Ek olarak, iyzico ödeme altyapısı, Sahibinden.com (GeT satışları için) tarafından kullanılmaktadır.
LitmuS

kişi bu mesajı beğendi.

Bayro Bayro Opencart e-ticaret PRO Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 305 / 304
  • Ticaret 27, (%100)
Merhabalar;
Tüm sanal pos firmalarını denedim diyebilirim tecrübelerimi sizinle paylaşayım.

İyzico= arkadaşlar komisyon oranları diğer firmalara nazaran çok yüksek tek çekimde % 2.63 + 0.27 TL ücret alıyorlar. 12 taksitte ise % 11.55 alıyor. Ama en önemlisi sizin paranızı el altında borsada değerlendirmek adına 24 gün sonra hesabınıza gönderiyorlar. Buda bana göre hiç doğru değil yıllık ödeme vss ücret almıyorlar. Opencart modülleri ücretsizdir.

iPara= Firma kişiye göre davranıyor (bize 6 aylık ücret konusunda yardımcı oldular almadılar ) komisyon oranları uygun diğer firmalara göre ama 6 aydan sonra 299 TL + KDV ücret ödersiniz. Ve ödemeler 14 gün sonra ilk p.tesi hesabınıza akarılır. Tek çekim tüm bankalar %2.09 KDV Dahil ücret alıyorlar. Modülleri ücretsiz her cms için var.

PayTR= Aktif olarak kullandığım bir firmadır tek çekimlerde %2.5 + KDV olarak sabit fiyat alıyorlar. Genelde çekimlerimi burada yapıyorum sebebi ise adamlar en azından komisyoncu tefeci değil benim paramı 14 gün 24 gün borsada değerlendirmiyor. Gece saat 23:59 a kadar olan tüm siparişlerin ödemeleri ertesi gün hesabınızda. Uyanıklık hile hurda yapmıyorlar. Modül ücretsiz panelden her sürüm için indirirsiniz.

Moka.com= Bu firmayı kimse bilmez ama inanın çok kaliteli bir firmadır. Tüm sitelerimi bu sisteme çevirdim ve müşterilerime de PayTR yerine artık bu firmayı tavsiye ediyorum. Tüm banka kredi ve atm kartlarına tek çekimde 2,26% komisyon alıyorlar KDV dahil. Sanal Pos komisyon bedeli düşüldükten sonra ertesi iş günü hesabınıza aktarılır.Üstelik Moka’da üyelik aidatı, entegrasyon/giriş bedeli vb. ekstra ücretler ile karşılaşmazsınız. Yani ben şöyle söyleyim bu firma herkese pos vermiyor ama verirse eğer çok rahat edersiniz ömürlük kullanırsınız. TÜRKİYE'nin önde gelen bir holding bünyesinde A.Ş. olarak hizmet veriyor. Opencart ve diğer sistemler için ücretsiz modülleri mevcut.

Soru/sorunlarınız olursa eğer özelden ulaşırsanız yardımcı olurum.
Saygılarımla.
Opencartgold.com
LitmuS

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 93 / 93
  • Ticaret 10, (%100)
İşletme olma zorunluluğu istiyormu peki arkadaşlar bahsettiğiniz uygulamalar yoksa bireysel biride bu şekilde ödeme alabilir mi?

Ayrıca kapıda ödeme sorunlarınızı nasıl çözüyorsunuz müşterilerimin geneli kapıda ödeme istiyor

wmaraci
wmaraci

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Vergi mükellefi olmak zorundasınız.

Aksi takdirde ticaret yapamazsınız.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)

LitmuS adlı üyeden alıntı

İşletme olma zorunluluğu istiyormu peki arkadaşlar bahsettiğiniz uygulamalar yoksa bireysel biride bu şekilde ödeme alabilir mi?

Ayrıca kapıda ödeme sorunlarınızı nasıl çözüyorsunuz müşterilerimin geneli kapıda ödeme istiyor

Bildiğim kadarıyla vergi levhanızın olması zorunluluğu var. Kapıda ödeme olayı için kargo firması ile anlaşma yapmanız gerek diye biliyorum onlarda belli bir düzey komisyonu kesiyorlar firmadan firmaya değişiyor.

Bayro Bayro Opencart e-ticaret PRO Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 305 / 304
  • Ticaret 27, (%100)

Kapıda ödemede ptt ile çözüyoruz fakat bunun için de şirket zorunluluğu gerekli.
Yani fatura kesmeden ürün gönderemezsiniz.
Hem yasal değil hemde kul hakkı hocam.

• Üyelik 18.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 93 / 93
  • Ticaret 10, (%100)
Vergi mükellefiyiz "620101" ana faliyet kodu ile onda sıkıntı yok.

Vergi levhamızda 620101 nace kodu ile "bilgisayar programlama faaliyetleri (sistem, veri tabanı, network, web sayfası vb. yazılımları ile müşteriye özel yazılımların kodlanmas vb)" olarak geçiyor.

Yani vergi levhasında "e-ticaret" iş kolu olarak görünmüyor e-ticaret için faliyet kodu olması gerekli mi yoksa işlemler mevcut iş kolu üzerinden yapılabilirmi sormak istediğim buydu.

Eğerki siz e-ticaret işlerinizde ayrıca iş kolu giriyorsanız hangi kod numarası üzerinden ekletiyorsunuz?

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)

Vergi mükellefiyiz "620101" ana faliyet kodu ile onda sıkıntı yok.

Vergi levhamızda 620101 nace kodu ile "bilgisayar programlama faaliyetleri (sistem, veri tabanı, network, web sayfası vb. yazılımları ile müşteriye özel yazılımların kodlanmas vb)" olarak geçiyor.

Yani vergi levhasında "e-ticaret" iş kolu olarak görünmüyor e-ticaret için faliyet kodu olması gerekli mi yoksa işlemler mevcut iş kolu üzerinden yapılabilirmi sormak istediğim buydu.

Eğerki siz e-ticaret işlerinizde ayrıca iş kolu giriyorsanız hangi kod numarası üzerinden ekletiyorsunuz?

Ödeme kuruluşlarına başvuru yapmak için vergi levhanıza her hangi bir ek yapmanıza gerek yok. Ödeme kuruluşları evraklarınızın eksiksiz olmasına ve sitenizin içeriğine bakarak sanal posunuzu aktif ediyor ya da etmiyorlar.

Ama illaki ben e-ticaret ile igili bir ek yapmak istiyorum diyorsanız, aşağıdaki gibi bir ek yaptırabilirsiniz.

479114-RADYO, TV, POSTA YOLUYLA VEYA INTERNET ÜZERINDEN YAPILAN PERAKENDE TICARET

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL

Designers Designers UI/UX Designer Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek UI/UX Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 1 / 58
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba,

İyzico gibi firmalardan sanal pos alabilmen için şahıs, limited yada anonim şirketin olması gerekiyor fakat bunlar yoksa bireysel olarakda vergi ile uğraşmadan bir nevi sanal pos temin edebilirsin, shopier işini görecektir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al