wmaraci reklam

Amazon veya Yurtdışı Hosting

13 Mesajlar 2.193 Okunma
smmexpress

umutalparslan umutalparslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 416
  • Beğeniler 35 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar Amazon'dan nasıl hosting alabilirim. Kullanımını nasıl sağlarım. Domain Türkiye'den alsam farkeder mi? Yada yurtdışından hosting alabileceğim bir firma öneriniz var mı?

wmaraci
reklam

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)
Websiteniz Türklere odaklı ise kesinlikle yabancı bir şirketten hosting almanızı tavsiye etmiyorum.

Eğer yabancı site kuracaksanız yüzlerce opsiyon mevcut, öneri yapabilirim.

cetvel cetvel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 110 / 101
  • Ticaret 0, (%0)
yabancı almak gibi bir durum yok, amazondan aylık 750 saatlik cpu kullanımı ücretsiz ama dns kurulumu hosting ayarlamaları vs yorucu olabilir, şahsi tavsiyem yapmanız çünkü çok zevkli ve yenilikçi bir olay

https://www.google.com.tr/search?q=setup+wordpress+on+amazon&oq=setup+wordpress+on+amazon+&aqs=chrome..69i57.3880j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

başlığındaki örnekleri inceleyebilirsiniz,

Hostingi sakın tr den almayın, ülke bi tane servis banlasa sitenizde kullanılan şeyler çalışmayabiliyor, örneğin github yasaklandı, sitenizde github ile ilgili servisler çalışmayacaktır çünkü sunucu tr de o sunucu çıkışında tr nin bantından çıkıyor,

yurt dışında olması her zaman avantaj.
Scrite

kişi bu mesajı beğendi.

phpanaliz.com

Scrite Scrite WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek SEM - İnbound Marketing
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 747
  • Beğeniler 27 / 214
  • Ticaret 8, (%100)

ProSeller adlı üyeden alıntı

Websiteniz Türklere odaklı ise kesinlikle yabancı bir şirketten hosting almanızı tavsiye etmiyorum.

Eğer yabancı site kuracaksanız yüzlerce opsiyon mevcut, öneri yapabilirim.

Saçmalıktan öte değil bende tam tersine kalite ve performans arayanlar direk yurtdışıyla çalışsın diyorum.

wmaraci
wmaraci

WpOmerFaruk WpOmerFaruk blogkurdu.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wordpress Geliştiricisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)
Digitalocean üzerinden oldukça uygun fiyatlara bulut sunucu temin edebilirsiniz. Buradaki yazıyı okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca wmaracı üzerindeki rehberlerle de ilerleyen zamanlarda karşılaşacağınız durumlarla ilgili notlar bulabilirsiniz.

• Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)

Scrite adlı üyeden alıntı

Saçmalıktan öte değil bende tam tersine kalite ve performans arayanlar direk yurtdışıyla çalışsın diyorum.

Ben Türk sunucularının daha kaliteli olduğunu iddia etmedim zaten, söylediğim şeyi çarpıtmayın lütfen. Şu ana kadarki deneyimlerime göre Türk sunucularında çalışan siteler, Türk kullanıcılara daha yüksek tepki süresi sunmakta.

Yabancı siteler aradaki uzaklığa bağlı olarak (oyunlardaki PING muhabbeti de bununla alakalı) Türk kullanıcılara daha uzun açılma süreleri yaşatmakta.

• Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 747
  • Beğeniler 27 / 214
  • Ticaret 8, (%100)

Ben Türk sunucularının daha kaliteli olduğunu iddia etmedim zaten, söylediğim şeyi çarpıtmayın lütfen. Şu ana kadarki deneyimlerime göre Türk sunucularında çalışan siteler, Türk kullanıcılara daha yüksek tepki süresi sunmakta.

Yabancı siteler aradaki uzaklığa bağlı olarak (oyunlardaki PING muhabbeti de bununla alakalı) Türk kullanıcılara daha uzun açılma süreleri yaşatmakta.

Bilginiz olmadan konuşmanıza karşı çıkıyorum sadece, oyun sunucusu değil webserver kullanacağını söylüyor. Tepki süresinede katılmıyorum doğru optimize edilmiş bir server, yerli bilmem kaç cpu izni olan hostingden çok daha iyi performans verir.

Yani hız açısından fark yok, seo açısından yine sorun yoksa kim neden hem daha fazla ücret ödeyip hem cpu izinli, kısıtlı hosting kullanmak ister ? Cevap basit uğraşmak istemeyen ve bilgisi olmayan gider hosting alır.

Ama arkadaş amazondan cloud server almak istiyor yani doğru yolda sizede tavsiye ederim.

Son olarak kullandığınız yerli hosting veya sunucunun yanıt süresini paylaşırsanız sevinirim.

Buyrun fransa lokasyon apache server yanıt süresi (nginx ile çok daha düşebilir)

• Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)

Scrite adlı üyeden alıntı

Bilginiz olmadan konuşmanıza karşı çıkıyorum sadece, oyun sunucusu değil webserver kullanacağını söylüyor. Tepki süresinede katılmıyorum doğru optimize edilmiş bir server, yerli bilmem kaç cpu izni olan hostingden çok daha iyi performans verir.

Yani hız açısından fark yok, seo açısından yine sorun yoksa kim neden hem daha fazla ücret ödeyip hem cpu izinli, kısıtlı hosting kullanmak ister ? Cevap basit uğraşmak istemeyen ve bilgisi olmayan gider hosting alır.

Ama arkadaş amazondan cloud server almak istiyor yani doğru yolda sizede tavsiye ederim.

Son olarak kullandığınız yerli hosting veya sunucunun yanıt süresini paylaşırsanız sevinirim.

Buyrun fransa lokasyon apache server yanıt süresi (nginx ile çok daha düşebilir)

Neyin kavgasını verdiğinizi hala anlamış değilim. Ben yukarıdaki yorumumu hostingler için yaptım, cloud server için değil. Dikkatimi tam verememişim konuya, arkadaşın cloud server aradığının farkında değilim. Yaptığım yorum tamamen hostinglerle alakalıydı yani.

Ancak diğer açıdan haklısınız, cloud server kullanmak daha mantıklı zaten. Ben buna bir yorum yapmadım.

Buyrun, TR sunucusundaki sitelerimden birisi:

• Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 747
  • Beğeniler 27 / 214
  • Ticaret 8, (%100)

Neyin kavgasını verdiğinizi hala anlamış değilim. Ben yukarıdaki yorumumu hostingler için yaptım, cloud server için değil. Dikkatimi tam verememişim konuya, arkadaşın cloud server aradığının farkında değilim. Yaptığım yorum tamamen hostinglerle alakalıydı yani.

Ancak diğer açıdan haklısınız, cloud server kullanmak daha mantıklı zaten. Ben buna bir yorum yapmadım.

Cloud server'a webserver ve panel kurduğunda hosting oluyor zaten :) Amacım kavga veya boş tartışma değil sadece bir nebze bildiğimi aktarabilmek.

Neyse arkadaşın konusunu kirletmeyelim sizede hayırlı günler.

ProSeller

Buyrun birde pingdom tools testi ekleyeyim böylede kıyaslayın;

mts mts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 54 / 125
  • Ticaret 22, (%100)
Eğer VPS yönetebileck seviyedeyseniz, DigitalOcean dışında başka hiçbiryere ihtiyacınız yok. Özellikle, Almanya, Amsterdam ve İngiltere lokasyonlu sunucuların Türkiye'den ping ve açılma hızı değerlerine baktığınızda göreceksiniz ne demek istediğimi.

Aynı değerlere Türkiye lokasyonlu sunucular ile de tabi ki erişebilrisiniz. Fakat DigitalOcean ucuz, güvenilir ve sorunsuz. Fakat VPS konfigürasyonu ile ilgili hiçbir bilgi sahbi değilseniz ve uğraşmak istemiyorsanız, Türkiyede faaliyet gösteren firmadan almanız daha faydalıdır. En azından kendi dilinizde teknik destek alabilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al