wmaraci reklam
lidertakipci

Yoast ve All in seo kesinlikle kurulmalı mı?

8 Mesajlar 987 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

Bir yıldır düşündüğüm ve üzerinde emek verdiğim web site projemi 4 gün önce gerçekleştirdim. Siteye içerikler girilmeye başlandı. Günlük 5-10 adet arası içerik giriliyor. Hiçbir eklenti kurulmadı, sadece wordpress ve ücretli özel tema kurulu. Google 'dan ziyaretçiler gelmeye başladı. Anahtar kelimelerde 2. sayfalara yükseldim. Ne bir tanıtım yazısı aldım, nede bunun için bir çaba gösterdim.

Aklımda ki soru şu; Seo ayarlarını yapan bir eklenti kullanmalı mıyım? Kullanmazsam zararı / yararı ne olacaktır?

Bilgisi olanların, bilgilendirme yapmasını rica ediyorum, teşekkürler. :)

wmaraci
reklam

Nesco Nesco Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 672
  • Beğeniler 23 / 143
  • Ticaret 9, (%100)
Zararı olmaz. Eğer yeteri kadar bilginiz var ise kullanmanıza gerek yok. Bu eklentilerin özelliği sadece bir rehber niteliği taşımak yani size ne yapacağınızı söylemek. Eğer ne yapacağınızı biliyorsanız birinin size ne yapacağını söylemeye ihtiyacınız yoksa kullanmanıza gerekte yok. Hatta kullanmamanız daha yararlı olur. Ama acemiliğiniz varsa ve yapacaklarınızı atlama ihtimali var ise kullanmalısınız. Açıkçası ben kullanmanızı öneririm.

Hangisini kullanacağınız konusunda kafanızda soru işaretiniz var ise detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.
reload58

kişi bu mesajı beğendi.

WpOmerFaruk WpOmerFaruk blogkurdu.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wordpress Geliştiricisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)
Öncelikle projen hayırlı olsun dostum.

SEO'yu iyi anlamak aslında soruna yanıt bulmanda en zor adımı geçmek demektir. SEO tek başına içerik girmek ya da sadece reklam yapmak ya da sadece tanıtım yazıları yayınlatmak ya da sadece başka bir şey değildir. SEO bunların bütünüyle bir araya gelmesiyle oluşan kapsamlıca bir çalışmadır.

Siz temanızın tasarımını, temada kullandığınız dizilimleri SEO'ya uygun hale getirerek bu işe başlayabilirsiniz. Yukarıda saydığım işlemleri de sırayla eklersiniz.

Sorunuzun asıl noktası ise SEO eklentileri. Bu eklentiler sizlere gelişmiş yönetim panelleri sunarlar ve manuel olarak tek tek yapacağınız birçok işlemi kısa sürede toplu olarak yapmanıza imkan tanırlar. Ancak bundan daha önemlisi de -özellikle Yoast'ta bulunan- öneri araçları ile yazdığınız yazıları nasıl daha SEO uyumlu nasıl daha kullanıcılının okuyabilmesine uygun hale getirebileceğinize dair önerilerde ve uyarılarda bulunurlar. Yani yazınızı daha düzgün şekilde yazmanıza olanak tanırlar.

Ben bu noktada size Yoast'ı tavsiye ederim. Son güncellemeleri ile özellikle site içi ve site dışı link takibi konusunda da birçok yeni fonksiyon getiren Yoast ile işiniz daha kolay olacaktır.

Wmaracı üzerinde de sürekli güncel tuttuğum bir içerik var. Gelişmiş Yoast Ayarları konusundan takip edebilirsiniz.
reload58 yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Erhanyavuz91 Erhanyavuz91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 719
  • Beğeniler 127 / 221
  • Ticaret 22, (%100)
Ben yoast seo yu şu durum için kullanıyorum:
örneğin pierre robin sendromu ile ilgili bir yazı yazdım ve seo eklentisi kullanmasam google da başlık "pieere robin sendromu- doktordan haberler" tarzında bişi olurdu. Oysa yoast seo yu kullanarak başlığı "pierre robin sendromu nedenleri belirtileri tedavisi" şeklinde değiştirdim. Ve bunun sonucunda yüksek olasılıkla pierre robin sendromu belirtileri diye arama yapılınca ikinci sırada çıkmak yerine birinci sırada çıkıyorum. Tabi bunu etkileyen onlarca başka faktör vardır onu bu işin uzmanları açıklayabilirler ancak durum resimlerdeki gibi :

Pierre Robin Sendromu Araması :

Pierre Robin Sendromu Belirtileri Araması

reload58

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ismail ismail WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 582 / 325
  • Ticaret 3, (%100)
Sosyal meta, sitemapi nasıl halledeceksiniz peki? Bence kurulmalı.

karolla karolla WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 13 / 67
  • Ticaret 6, (%100)
Kurulması gereksizdir. Ben kullanmıyorum. Sitemap için google xml sitemap kullanabilirsin.

Nimlot Nimlot WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 228
  • Beğeniler 68 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Bence kurulmalı yada özel alanlar kullanılarak bazı şeyler düzenlenmelidir.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Yoast, seo alanında en iyisidir diyebiliriz aslında.

Eklentiyi kurmasanız bile makalelerini takip ettiğinizde anlayacaksınız.

Ancak eklenti size gerçekten yol gösteriyor.

Adımları dikkatle izlediğinizde yeşil ışığı da yakaladığınız zaman keyifli bir site çalışması oluyor :)

WpÖmerFaruk bu konuda gayet detaylı açıklamış zaten.

Kolay gelsin.
reload58

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al