lostyazilim

DGS giren var mı aranız da

12 Mesajlar 1.967 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

haliltas63 haliltas63 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 17 / 116
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba, ben açık liseden bu sene mezun oldum sayılır sadece staj kaldı.Ben mesleki açık lise bilişim deyim. YGS hazırlanıyorum, açık öğretimden mezun birini temeli çokta sağlam değil ama matematik seviyorum, sadede; matematiğe çalışıyorum. Kendim kandırmak istemiyorum ben bir ıtü yada biraz daha düşük Ege üniversitesinde okumak istiyorum, ama mf4 ten o kadar yüksek puan alamam onu için 2 yılık hakkım var 150 geçtikten sonra; ben diyorum 2 senelik bilgisayar programcılığı bölümüne gitsem orda DGS ile 4 yıllık yazilim,bilgisayar mühendisliği yada ıtü-boğaz iç bilgisayar öğretmenliği geçiş yapabilir mi şuanda başlamış 2,5 yıla kadar iyi bir temel yaparım. Benim 1 sene daha kaybedecek vaktim yok DGS girmiş arkadaşlar tecrübelerin yazarlarsa sevinirim.

wmaraci
reklam

Insecta Insecta WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** V**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 5 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
Geçen sene dgs sınavı daha kolaydı ancak bu sene epey farklı soru tiplerine şahit olduk o yüzden dgsye pek güvenmemeni tavsiye ederim kontejan sıkıntısı da biraz var ama sen diyorsan 2.5 yıl ders çalışıcam ygs ve lysde de bence başarı yakalayabilirsin

MUWWEN MUWWEN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Front and Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 13 / 27
  • Ticaret 18, (%94)
DGS de başarı yakalaman YGS ve LYS ye göre daha zor , DGS yerine sınava hazırlık daha mantıklı olur senin için , ki önünde daha uzun bir zaman var

• Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 17 / 116
  • Ticaret 3, (%100)

Insecta adlı üyeden alıntı

Geçen sene dgs sınavı daha kolaydı ancak bu sene epey farklı soru tiplerine şahit olduk o yüzden dgsye pek güvenmemeni tavsiye ederim kontejan sıkıntısı da biraz var ama sen diyorsan 2.5 yıl ders çalışıcam ygs ve lysde de bence başarı yakalayabilirsin

2,5 yıl dgs çalışırım diyorum 2 sene hata 1 sene bile kaybedemem benim bölümler sadece matematikten alıyor siz kaç aldınız

wmaraci
wmaraci

Insecta Insecta WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** V**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 5 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
benim bölümümde matematikten alıyor ve dgs puanları daha açıklanmadı bende sana sene kaybet demiyorum ancak dgs'ye fazla güvenmemeni söylüyorum bu 2.5 sene gibi bir sürede okurken hemde düzgün bir çalışma programıyla ilerlersen ygs veya lysyi de kazanabilirsin sadece dgsnin eline kalma diye diyorum

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)
dgs daha kolay olabilir + Ön lisans bölümünden mezuniyetini de elde etmiş olursun

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
haliltas63 hocam zaman kaybetmiyeyim diyosun iyi güzelde dgs'ye geçince 3.sınıftan devam edeceksin diye kural yok her üni farklı şekilde işliyor kredileri. En baştanda okuyabilirsin dgs ile onu göz önüne al ben riski aldım şuanda dgs sonucunu bekliyorum :)
serdar01

kişi bu mesajı beğendi.

anilgzl anilgzl Mobilya Dekorasyon Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mobilya Dekorasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 148 / 341
  • Ticaret 33, (%100)
Ben önlisans mezunuyum. Geçen sene DGS ile tercih yapmayı denedim ancak istediğim bölümü tutturamadım bende açıkta kalmamak amacıyla açıköğretim yazdım. 3. sınıftan devam ediyorum, DGS ile kayıt olduğumdan dolayı muaf oldum bir çok dersten.
Bu senede DGS'ye girdim ancak bir umudum olmadığından yine bu sene girdiğim YGS ile tercih yaptım ve tutturdum. Sıfırdanda olsa 4 sene bir daha okuyacağım. Kaybım olacak ancak DGS ile bir yere yerleşmek biraz zor hale geldi.

Eğer gerçekten kendine güveniyorsan ve önlisans sürecinde DGS'ye zaman ayırır test çözerim diyorsan DGS ile 2 seneliğe tamamlamayı kesinlikle dene. 2+2 yapabilirsin yani. DGS'nin yarısı sözel yarısı sayısal. Ben lisede ve üniversitede hiç sayısal ders görmediğimden bir şey yapamadım sınavda. Sadece sözelde yetmiyor maalesef.

"...bir daha gel, gel samsundan..."

• Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 17 / 116
  • Ticaret 3, (%100)

anilgzl adlı üyeden alıntı

Ben önlisans mezunuyum. Geçen sene DGS ile tercih yapmayı denedim ancak istediğim bölümü tutturamadım bende açıkta kalmamak amacıyla açıköğretim yazdım. 3. sınıftan devam ediyorum, DGS ile kayıt olduğumdan dolayı muaf oldum bir çok dersten.
Bu senede DGS'ye girdim ancak bir umudum olmadığından yine bu sene girdiğim YGS ile tercih yaptım ve tutturdum. Sıfırdanda olsa 4 sene bir daha okuyacağım. Kaybım olacak ancak DGS ile bir yere yerleşmek biraz zor hale geldi.

Eğer gerçekten kendine güveniyorsan ve önlisans sürecinde DGS'ye zaman ayırır test çözerim diyorsan DGS ile 2 seneliğe tamamlamayı kesinlikle dene. 2+2 yapabilirsin yani. DGS'nin yarısı sözel yarısı sayısal. Ben lisede ve üniversitede hiç sayısal ders görmediğimden bir şey yapamadım sınavda. Sadece sözelde yetmiyor maalesef.

Benim kendi elektronik iş yerim var ondan dolay vaktim epey var sadece iş yerinde ben yokum benle birlikte kardeşlerim de var 4 kişiyiz önümde 2,5 yıl var o süre içinde hem kardeşlerim yetişir hem de ben matematikten o sene için de çok çok iyi bir temel yaparım. yorum için teşekkürler hocam, sonuçlar açıklandığında yazarsanız sevinirim.

Insecta adlı üyeden alıntı

benim bölümümde matematikten alıyor ve dgs puanları daha açıklanmadı bende sana sene kaybet demiyorum ancak dgs'ye fazla güvenmemeni söylüyorum bu 2.5 sene gibi bir sürede okurken hemde düzgün bir çalışma programıyla ilerlersen ygs veya lysyi de kazanabilirsin sadece dgsnin eline kalma diye diyorum

haklısınız hocam bakalım zaman her şey gösterecek

Ranay adlı üyeden alıntı

dgs daha kolay olabilir + Ön lisans bölümünden mezuniyetini de elde etmiş olursun

Evet hocam bende böyle düşünüyorum 2,5 yıl da matematik çok iyi temel oluşur hemde benim vaktim ebey var.

serdar01 serdar01 Akıl+Bilim+Eğitim Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer DGS ile İTÜ,BOĞAZİÇİ gibi üniversitelere girmek istiyorsanız,sıkı çalışmanız lazım.Çünkü kontenjan az veriliyor.Ve sizin gibi düşünen başka öğrenciler de var.Matematik ve Türkçe çözeceksiniz.DGS ve ALES soru bankalarını çözebilirsiniz.
Eğer gerçekten isterseniz sıkı bir çalışma ile neden olmasın ki?
Bu arada istediğiniz bölüme ve üniversiteye yerleşmiş olsanız bile,önceki yorumda bir arkadaşında söylediği gibi 3.sınıftan başlayacaksınız diye bir şey yok.İntibak sınıfında fark derslerini alacaksınız.Yani ben 2 sene önlisans okuyorum daha sonra da DGS ile giderim, 2 sene daha okurum ve toplam 4 senede bitiririm, diye bir şey yok.
Normal şartlarda 4 yıllık bir bölüm ,önlisans ve DGS ile birlikte 5 seneyi bulacaktır.Tabii dönem uzatmazsanız.
Başarılar dilerim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al