LiDYASIZ adlı üyeden alıntı

Akbil de somut değil, ele avuca sığmaz. Ama kartımıza akbil yükleyip kullanabiliyoruz. Bitcoin de tıpkı akbil gibi bir ödeme aracı, ayrıca bir yatırım aracı. İslamdaki olmayan maldan anlaşılması gereken, var olmayan şeylerdir. Mesela günümüzde canlı bir ejderha yoktur. Satışı mümkün olmadığı için ticareti haramdır. Ya da yetkisi olunmayan şeyin satılması, mesela cennetten arsa satmak, gökyüzünden yıldız satmak...

Cennetten arsa satın almakla , bitcoin almanın arasında bir fark yok. İkiside ortada olmayan madum şeyler.
Gözünüzü boyayan para bunu görmenize nasıl engel oluyor?

Bana cennetteki arsayı somut olarak gösterin?
Bana bitcoini somut olarak gösterin?
Gösteremezsiniz. Bakın yoktur. Örneklerinizle yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

novaterro adlı üyeden alıntı

Caiz veya degil bu konu hakkinda yorum yapmam beni atese yaklastirir zira fetva veren kisi atese en yakin kisidir buyuruyor Hz Muhammed SAV
Bitcoin konusuna gelirsek nasilki herkes aselsan hissesi aliyor ve aselsan kuculmeye gidiyor hisse deger kazaniyor bitcoinde oyle ancak bitcoin doyum noktasinda durmuyo ve devam edecek su anca acoin bcoin herkes bu ise girdi onemli olan konu forex nasil sa buda o sekildedir ortada aslinda gercek bitcoin var altin ve gumus seklinde mesela ben 100 bin liralik altin bitcoin elime aldim cebime koydum o zaman caizmi olacak?

Cebinize koyarsanız bi madde hallolmuş oluyor. Konuda yazdıgı gibi birden çok sorunu var.