wmaraci reklam
lidertakipci

Bitcoin Caizmidir?

39 Mesajlar 4.913 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

LiDYASIZ LiDYASIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
Bitcoin bloklarını bilgisayarınıza indirerek görebilirsiniz.

wmaraci
reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Organik hoşaf içmeye devam gençlik.
mustix JumperTech

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

websitetr websitetr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek WEB
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 295
  • Beğeniler 188 / 44
  • Ticaret 3, (%100)

brkrtp adlı üyeden alıntı

Sanırım sizin kafanız karışmış yada okuduklarınızdan anlamamışsınız. Konuda gayet mantıki izahlar yapılmış, benim gibi sizde İslam Hukukunda Ticaret gibi konulara bakıp doğrulayabilirsiniz. Alakasız cevaplar vermişsiniz.

Her biri için uzun açıklamalar yapılması gereken konu, bir iki cümle ile sonuçlandırılmış. İki cümlelik açıklamalara göre hayır buradan bu anlam çıkmaz gibi bir cevap verecekseniz buyrun. Konu helal-haram, konu ekonomi. Açıklamalar ikişer cümle ve o böyle dedi bu böyle dediden ileri bir şey yok.

novaterro novaterro Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 13 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Konuya bakinca herkes bitcoinden zengin olmus vicdan yapiyor gibi geldi bana

wmaraci
wmaraci

wmprx wmprx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 190
  • Beğeniler 60 / 37
  • Ticaret 4, (%100)
1- Paranın belli bir sistemi olduğu için bitcoininde belli bir sistemi vardir. Bitcoin kendi kendini üreten birşey değildir bir emek harcanıyor.

2- Parada aslen olsa bile kağıt üzerinde vardır kendi imzasi üstündeki bilgilerdir. Bitcoininde belli bir imzası ve üretim durumu vardır. Altın neden değerliyse bitcoinde o sebepten değerlidir.

3- O zaman internetteki bütün alışverişler caiz degildir. Sonuçta sanal bir şekilde parayı gönderiyorsun ve fiziki olarak hemen eline geçmiyor.

4- Her türlü ticarette çok büyük paralarda banka mutlaka üzerinde durur buda gayet doğal bı sebeptir. Çok saçma bir açıklama olmuş devamını getirmeye bile gerek yok düşünüyorum.

5-Ticaret yapma durumunda geri döndürülemez malı geri veremez diye bir şey söz konusu degildir. Diyelimki sen kendi elindeki bir miktar para ile bir ürün aldın, ancak bir sıkıntı çıktı geri iade etmek istedin. Bu adam iade almadı o zaman kendi paranla aldığım ürün caiz değildir. Bitcoinde aynı şekilde. Yani ikisi aynı duruma geçmiş oluyor. Buda çok saçma bir açıklama olmuş.

6- Paranın her türlüsü güvenli degildir. Cebindeki cüzdanın bile çalınma durumu her zaman vardır. Temkinli olacaksin.

7- Bildiğin gibi yasadışı işlerin büyük bir kısmı fiziki parayla yapılıyor bir gizlilik içinde. Bana gore %80'lik bir kısım fiziki para geri kalan %20'lik bir kısım bitcoindir. Yani fiziki para ile yasadışı işlemler çok daha fazla şu an.

brkrtp brkrtp Mobile App Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mobile App Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)

wmprx adlı üyeden alıntı

1- Paranın belli bir sistemi olduğu için bitcoininde belli bir sistemi vardir. Bitcoin kendi kendini üreten birşey değildir bir emek harcanıyor.

2- Parada aslen olsa bile kağıt üzerinde vardır kendi imzasi üstündeki bilgilerdir. Bitcoininde belli bir imzası ve üretim durumu vardır. Altın neden değerliyse bitcoinde o sebepten değerlidir.

3- O zaman internetteki bütün alışverişler caiz degildir. Sonuçta sanal bir şekilde parayı gönderiyorsun ve fiziki olarak hemen eline geçmiyor.

4- Her türlü ticarette çok büyük paralarda banka mutlaka üzerinde durur buda gayet doğal bı sebeptir. Çok saçma bir açıklama olmuş devamını getirmeye bile gerek yok düşünüyorum.

5-Ticaret yapma durumunda geri döndürülemez malı geri veremez diye bir şey söz konusu degildir. Diyelimki sen kendi elindeki bir miktar para ile bir ürün aldın, ancak bir sıkıntı çıktı geri iade etmek istedin. Bu adam iade almadı o zaman kendi paranla aldığım ürün caiz değildir. Bitcoinde aynı şekilde. Yani ikisi aynı duruma geçmiş oluyor. Buda çok saçma bir açıklama olmuş.

6- Paranın her türlüsü güvenli degildir. Cebindeki cüzdanın bile çalınma durumu her zaman vardır. Temkinli olacaksin.

7- Bildiğin gibi yasadışı işlerin büyük bir kısmı fiziki parayla yapılıyor bir gizlilik içinde. Bana gore %80'lik bir kısım fiziki para geri kalan %20'lik bir kısım bitcoindir. Yani fiziki para ile yasadışı işlemler çok daha fazla şu an.

1- Bitcoin Madenciliğini bir araştırın.
2- Aslen diye tabir ettiğiniz şey bitcoinde yoktur. Yani ortada bir ürün yok.
3- İnternetten alışverişlerinde para fiziki olarakta taşınır. Böyle sallamasyon birşey olamaz zaten.
4- Burda kabz'dan bahsedilmiş. Anladıgınız anlatılan değildir.
5- Ayıplı üründe istediğiniz gibi hakkınızı arama imkanınız bulunur. Bitcoinde yoktur.
6- Paranın her türlüsü güvenli değildir diye bir dünya yok. Bitcoinden önce nasıl yaşıyordunuz? Bitcoinden daha güvenli ve arkasında garantisini veren bir devlet var. Arkasında Devletlerin olduğu paralar tabiki diğerlerine göre çok daha güvenli ve garantilidir.
7- Madde üzerinde durmayacagım. Bir hukuk sistemine tabi olmadıgı için en büyük işler burdan dönüyor.

Alper Alper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 102 / 69
  • Ticaret 4, (%100)
Bitcoin in kumar olduğuna inanmıyorum. Sonuçta bitcoin değer kaybedince bitcoin e yatırım yapan herkes kaybetmiyor mu, yoksa benim mi bir yanlisim var?

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
Bu konu üzerinde gerçekten tartıştınız mı? Arkadaşlar günümüz Dünyasın da kaç insan dinin şartlarını tam anlamıyla yerine getiriyor? Bu gün sokakta yürüyen bizlerin bir kadına gözünün çarpması dahi göz zinası olarak geçiyor diye biliyorum. Bence böyle BC gibi saçma sapan şeylerin doğruluğunu değilde kendimizle dinimizi ne kadar doğru yaşadığımızı tartışsak daha doğru olur. Umarım anlatmak istediğimi anlatabilmisimdir. Biz her şeyi 4/4 lük yapalim da birakin bitcoin almamız Allah'ın merhametine kalsin.

sefacandemir.com.tr

OmerGunay OmerGunay https://omergunay.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1207
  • Beğeniler 374 / 381
  • Ticaret 16, (%100)
Alper benim 110 bitcoinim var ve bi kumar oynuyorum 100 bitcoini satıyorum diyelim. Kaç tl ye. 15 000 tl ye. Kaç tl oldu bende. 100*15 000 = 1 500 000 Tl. Doğru mu ?. Peki daha sonra bitcoin düştü. Kaça ? 12 000 . Tekrar bitcoin aldım. 100 * 12 000 = 1 200 000. Doğru mu ? Şimdi bitcoin 17 000 oldu ve sattım ne kazanırım ?

İLk alışverişten 300 000 tl kazandın. Sonraki satışından da 500 000 tl kazandın. Toplamda 800 000 tl kazanmış oldun. Peki tersi olsaydı yüksekken alıp düşükken satsaydın ne olacaktı ? Bu kadar zarar edecektin. Yani neymiş herkes aynı anda kaybetmiyor. Birileri kazanırken birileri kaybediyor.
Bu da kumar.

Herkes yediğinden ikram eder..(Yavuz Sultan Selim)
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al