wmaraci reklam
lidertakipci

Bu youtuberlar ne kadar para kazanıyor acaba ?

9 Mesajlar 1.876 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
Arkadaşlar normalde youtube cok bakan bırı degılımde ufak kardeşim bı gun baktım vıdeo ızlıyor bu cok unlu vs dıyor çocuk dubai nusrette 1500 lira falan hesap ucretı oduyor ne kazanıyor ki bunlar youtube dan acaba merak ettim. Yani 5 milyon izlenmenin youtube getirisi ne oluyor acaba tahmini

wmaraci
reklam

dump3cz dump3cz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1750
  • Beğeniler 169 / 326
  • Ticaret 3, (%67)
Tamamen Sosyal Çevreye felan bağlı, iyi bir ses, mizah anlayışı tip vs. varsa kazanırsın örnek: Enes Batur - Veledler bir izliyor 1 milyon izlenme

ibrahimylmz ibrahimylmz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 24 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
Gelirler giderleri karşılıyor ki bu işlere giriyorlar :)

altugse altugse Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 2 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Kanaldan kanala içerikten içeriğe değişir hocam bir standart yok. Adam 5 milyon izlensede her seferinde aynı parayı almıyor. Sen 3 milyon izlenirsin ben 1 milyon izlenirim senden çok para kazanirim. Söz konusu kazancsa YouTube izlenme abone beğeniye bakmıyor o videoyu insanlar ne kadar uzun izlerse o kadar para kazanırsın. Adam videoya tiklar bu izlenmeye geçer ama 30 sn sonra videoyu kapatır YouTube bunun için sana para vermez. Mesela şöyle diyim oyun videolarını 10 dk izleyen yok ama şarkı videoları 4 dk dinleniyor 200-300 binlik bir şarkı videosu 1 milyonluk bir oyun videosundan daha çok para kazandırır önemli olan izlenme değil izleyenin videoyu ne kadar sure izledigi malum 1k izlenme 1 TL'den satılıyor 1 milyon izlenme 1.000 TL olduğu için YouTube artık fake izlenmelerin önüne geçmek için izlenmeye göre para odemiyor

wmaraci
wmaraci

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Benim araştırdığım kadarıyla yazılanlar çizilenler youtuberların anlattıkları ve kendi attığım videoları kazançlarına bakınca, 1milyon izlenmenin kazancı ortalama 800-1000 dolar arası. Yani 1 milyon izlenen videoda tbm'ye göre ortalama 2500 ile 3500 TL arasında bir kazanç var.

1m üzeri aboneli kanallar attıkları her videoda aşağı yukarı bu izlenme rakamlarını yakalıyorlar. Ona göre hesaplayın :)

Ayrıca sadece adsense değil kazançları. Sponsorluklar alıyorlar, firma reklamları alıyorlar. Gittikleri yerlere uçak biletleri bedavaya gelebiliyor, kaldıkları oteller yedikleri içtikleri komple bedavaya gelebiliyor kanalın durumuna göre.
KralFx

kişi bu mesajı beğendi.

grsy grsy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 1256
  • Beğeniler 148 / 399
  • Ticaret 22, (%95)
Pintipanda adlı kanal yayınlamıştı kazancını. Web adsense gibi içerikten içeriğe değişir.

hesap satış

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
vallahi ilginç bi sektör oluşmuş yeni farkına vardım güzel de videolar var helal olsun yapıp tutturanlara

teknotekyes teknotekyes Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 102 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Unutmayın ki Türkiye kazanç 3 bin hikaye AdSense nasıl ise YouTube'da öyle işliyor en az kazanç sağlayan ülkeler arasında youtubedada 1m izlenmeye partnerlerin kesintisi vs. 700 1k arası diye biliyorum

Alper Alper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 102 / 69
  • Ticaret 4, (%100)
Trde kazanc cok dusuk oluyor. 1m izlenmeyede turk bir youtuberin maksimum tas catlasa 1000tl alacagini dusunuyorum. Bu yurt disinda en az 15bin oldugunu iddia edende var..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al