wmaraci reklam
lidertakipci

Dizimi yoksa film sitesimi?

11 Mesajlar 1.242 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

altugse altugse Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 2 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar sizce dizimi yoksa film sitesimi acmaliyim hangisi daha az ugrastirir?

wmaraci
reklam

mdhouss mdhouss Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 426
  • Beğeniler 54 / 100
  • Ticaret 0, (%0)
1 dizi en az 100 bölüm 1 film 1 bölüm düşünemedin mi bunu :)

koraybrs koraybrs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 36 / 59
  • Ticaret 6, (%100)
neye göre kime göre zor... dizi ve film sitesi render - upload - Reklamli Filmler diziler - Özgün icerik olarak yapcaksan bunun altindan tekbasina kalkamazsin bunun icin iyi bir ekibin olmasi sart ekibi kurmak icin para durumu iyi olcak paran yoksa bu opsiyonu gec. Ortak olarak yapcaksan ortaklik isine hic girme derim... yok ben bir wptema - yada bir scprit alcam yanina güzel bir bot yaptirip ...filmleri dizileri kascam dersen botla cekersen birsey olmaz o siteden 3 ay sonra kilit vurursun siteye paran bosa gidder... anlayacagin bu is önce tecrübe sonra ekip isidir ... güvendigin 2-3 arkadasin varsa bu is olur yoksa hevesin kursaginda kalir... bütün büyük film ve dizi siteleri bu sekilde calisir...ekipleri vardir bu sitelerin hepsinin kimse tekbasina film dizi isinin altindan kalkamaz kalkarim diyenler 2 ay sonra dükkani kapatir :) 15 yillik tecrübeyle yazdim.. 3 büyük dizi film sitesinde yöneticilik yaptim .. suan o siteler mahkeme kararlariyla kapandi ama o sitelrde en az 5 kisilik bir ekiple calistik ...siteler oyüzden 1 numar oldu...altyazi cevirmeni - uploader - konu editörü - seo ve reklam danismani - ve teknik yönetici böyle bir ekip kurmalisin iyi forumlar
kizilperi PeRc0Y

kişi bu mesajı beğendi.

OrhanOzkercin OrhanOzkercin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 33 / 21
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam mahkeme kararı ile kapatılan sitelerinizde size hukuki açıdan bir sıkıntı oldu mu
koraybrs

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 36 / 59
  • Ticaret 6, (%100)
Orhan bey Siteler benim degildi biz sadece yöneticiydik..bana bir sorun teskil etmez ben yurtdisindayim .. türkiyede dava acildi sahibi olan arkadasa sorun cimadi zaten biliyorsunuz savunmaniz aliniyor ..serbest birakiliyorsunuz...cezayi bir yaptirim olcagi yok zaten site kapandimi olay bitiyor..kapatana kadar siteyi tehdit ediyorlar...öyle olsa suan dizibox dizilab diziay bunlar korkar ...öyle bir sorun görmüyorum ben siteyi kapatirlar hersey biter..savcilik takipsizlik veriyor ..savunmaniz aliniyor..hepsi bu iyi forumlar
OrhanOzkercin

kişi bu mesajı beğendi.

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Ben tek başıma günlük 5K hiti olan film sitesi yönetiyorum. Özel sunucu ile filmleri indirip altyazı gömüp upload ediyorum. Ardından siteye ekliyorum. 6-7 ay öncesine kadar arkadaşımla ortak yapıyorduk bu işi ancak artık tek başıma yapıyorum. Zor mu dersen elbette zor. Ama içinde hırs varsa tek başına kalkabilirsin altından. Sürekli güncel tutacağım dersen bütün gününü buna ayırman gerekiyor. Bir film en az 30 dakikada render oluyor(orta derece bir sunucuda) hem altyazısı, hem dublajı falan ilgi gerekiyor.

Filmi bul, torrentle çek, altyazıyı hazırla, renderla, upload et, film bilgilerini gir, açıklamasını ekle bir sürü işlemden geçiyor anlayacağın. Dışarıdan göründüğü gibi kolay değil malesef. Bu sektöre gireceksen iyi düşün derim. Başarılar dilerim.

webobur webobur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 295
  • Beğeniler 14 / 82
  • Ticaret 3, (%100)
Eğer bottan çekecekseniz ve sürekli ilgilenirim derseniz birkaç önerim olabilir isterseniz pmden yazın görüşelim hocam

• Üyelik 15.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 36 / 59
  • Ticaret 6, (%100)

Roycolt adlı üyeden alıntı

Ben tek başıma günlük 5K hiti olan film sitesi yönetiyorum. Özel sunucu ile filmleri indirip altyazı gömüp upload ediyorum. Ardından siteye ekliyorum. 6-7 ay öncesine kadar arkadaşımla ortak yapıyorduk bu işi ancak artık tek başıma yapıyorum. Zor mu dersen elbette zor. Ama içinde hırs varsa tek başına kalkabilirsin altından. Sürekli güncel tutacağım dersen bütün gününü buna ayırman gerekiyor. Bir film en az 30 dakikada render oluyor(orta derece bir sunucuda) hem altyazısı, hem dublajı falan ilgi gerekiyor.

Filmi bul, torrentle çek, altyazıyı hazırla, renderla, upload et, film bilgilerini gir, açıklamasını ekle bir sürü işlemden geçiyor anlayacağın. Dışarıdan göründüğü gibi kolay değil malesef. Bu sektöre gireceksen iyi düşün derim. Başarılar dilerim.

30 dakikada ? hangi conveert programini kullaniyorsun merak ettim :) 1080p mkv mi renderliyorsun yoksa divx avi felanmi.. ben 15 yildir bu isin icindeyim 30 dkikada render hic görmedim ..birde 64 gb ram ssd li 24 cpulu makinada en az 1,5 saat ...oda dunyanin en iyi render programi olan gom encoderle ... piyasadaki diger kalitesiz total conver xilisoft formatfactory gibi porgrmlarlda degil gom encoderle 1,5 sate atiyordum renderi...valla sizin hem kullandiginiz dedicated serveri hem kullandiginiz render programini cok merak ettim...birde renderlediginiz filmin kalitesine bi bakabilirmiyim..iyise bizde sizin kullandiginiz programla yapalim... tavsiye ederseniz eger ..tabiki söylemeyebilirsinizde cünkü film dizi piyasasinda kimse böyle bilgileri paylasmaz :) iyi forumlar

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
koraybrs 4-6 GB'lık 720P BluRay mkv filmi 30-35 dakika arasında render alıyorum. 1080P BluRay filmi ise dediğiniz gibi 1.5 saatte render alıyorum. Kullandığım makine 6 çekirdek, 8 gb ram kapasitesine sahip. Herhangi bir görüntü kaybı da yaşanmıyor. Sadece upload siteleri ufak bir görüntü kaybı yaşatıyor oda çok çok az. Bende 6 yıldır ATV'nin haber, reklam ve program montajlarını yapıyorum bu arada :)

Turkesh Turkesh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 307
  • Beğeniler 42 / 68
  • Ticaret 2, (%100)

Roycolt adlı üyeden alıntı

Hocam hangi programı kullanıyorsunuz?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al