Bildiğimiz gibi çoğu sistemde özellikle WordPress temalarinda lisanslar kişiye özel değil domaine özel veriliyor. Ancak firma bir kaç sene sonra kapatsa , temaya destek vermeyi bıraksa yada alan adı degissek tema kullanılmaz hale geliyor ve paramiz çöp oluyor. Şu lisansları neden vbullettin gibi custom number şeklinde yapmıyorlar anlamıyorum. istediğimiz zaman bu numarayı girerek istediğimiz sitede istediğimiz şekilde kullanabilelim , belki ben 10 yıl o temayı kullanmak istiyorum sonra adamlarda tema crackliyor bilmem ne yapıyor. Mesela ben 2 yıl önce aldığım temayi kullanamıyorum adamlar siteyi kapatti gitti , lisansda eski domainde kaldı yeni lisans alamıyorum yeni siteme firma sitesi kapalı olduğu için 500 TL'nin üstüne bir bardak soğuk su içeyim , Site yedegimi bile kullanamıyorum hsiteye girince lisans istiyor admin paneline bile erişilemiyor bu tema sahipleride crack yapan adamlar kadar suçlu bence birde yeni moda olmuş tema alıyorsun altta bir açıklama kurulumu biz yaparız ya sanane kardeşim parasını veriyom ver temayı belki ben 1 sene sonra kullanacam projem var senin ne hakkın var sistemime girip temayı kuruyosun! Adamlar resmen hem paramızı alıyor hemde bizim ustumuzde hak sahibi oluyor. Temayı yapmışsın , parasını verip almışım herkes işine gücüne baksın temayı sattıktan sonra bile kendine bağımlı yapıyorsun adamı sonra böyle ortadan kayboluncada mağdur biz oluyoruz