wmaraci reklam
lidertakipci

Sonra insanlar niye tema crackliyor niye acaba

11 Mesajlar 1.011 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

altugse altugse Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 2 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Bildiğimiz gibi çoğu sistemde özellikle WordPress temalarinda lisanslar kişiye özel değil domaine özel veriliyor. Ancak firma bir kaç sene sonra kapatsa , temaya destek vermeyi bıraksa yada alan adı degissek tema kullanılmaz hale geliyor ve paramiz çöp oluyor. Şu lisansları neden vbullettin gibi custom number şeklinde yapmıyorlar anlamıyorum. istediğimiz zaman bu numarayı girerek istediğimiz sitede istediğimiz şekilde kullanabilelim , belki ben 10 yıl o temayı kullanmak istiyorum sonra adamlarda tema crackliyor bilmem ne yapıyor. Mesela ben 2 yıl önce aldığım temayi kullanamıyorum adamlar siteyi kapatti gitti , lisansda eski domainde kaldı yeni lisans alamıyorum yeni siteme firma sitesi kapalı olduğu için 500 TL'nin üstüne bir bardak soğuk su içeyim , Site yedegimi bile kullanamıyorum hsiteye girince lisans istiyor admin paneline bile erişilemiyor bu tema sahipleride crack yapan adamlar kadar suçlu bence birde yeni moda olmuş tema alıyorsun altta bir açıklama kurulumu biz yaparız ya sanane kardeşim parasını veriyom ver temayı belki ben 1 sene sonra kullanacam projem var senin ne hakkın var sistemime girip temayı kuruyosun! Adamlar resmen hem paramızı alıyor hemde bizim ustumuzde hak sahibi oluyor. Temayı yapmışsın , parasını verip almışım herkes işine gücüne baksın temayı sattıktan sonra bile kendine bağımlı yapıyorsun adamı sonra böyle ortadan kayboluncada mağdur biz oluyoruz

wmaraci
reklam

LiDYASIZ LiDYASIZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek learner
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 134 / 186
  • Ticaret 4, (%100)
Kesinlikle katılıyorum. Fakat tema yapımcıları ne diyor bir de onları dinlemek lazım.

TEKNOATU TEKNOATU Asla Pes Etme... Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 335
  • Beğeniler 24 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Temayı nereden aldın?

" Kimse senin dalgalarla nasıl boğuştuğuna bakmaz. Gemiyi limana getirip getirmediğine bakar. "

TolgaDogaan TolgaDogaan Freelance Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 1129
  • Beğeniler 23 / 264
  • Ticaret 14, (%100)
%10000 haklı buluyorum.

wmaraci
wmaraci

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Aynisi basima geldi themeforestten..Herifler kapatip gitti 2 temam da gitti.Artik warez helal fetva var beyler :))

TEKNOATU TEKNOATU Asla Pes Etme... Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 335
  • Beğeniler 24 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Bu iş baya karışık bir iş. İnsan emeğini korumak istiyor. İki tarafında haklı tarafları var haksız tarafları var. Bu vbullettin teki lisanslama yöntemi tam olarak nasıl anlatabilir misiniz?

" Kimse senin dalgalarla nasıl boğuştuğuna bakmaz. Gemiyi limana getirip getirmediğine bakar. "

mixoloji mixoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Barmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 29 / 17
  • Ticaret 7, (%100)
W*rez tema tamam da bunu kullanmak google ile arayı bozmuyor mu? eksik kod yapısı, gizli kod filan gibi sıkıntıları yok mu?

BocekBasi BocekBasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)
Kesinlikle haklisin themeforestten alinca en azindan dosyalar sende ama Türk yapimcilar illa kendi kuracak.

BerkayZ BerkayZ www.zelyurt.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Z**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 36 / 43
  • Ticaret 4, (%100)
Dostum dediğin gibi key kişiye özel olsa, bir sistem ile o keyi sorgulanması lazım. E o sorgu yapılan sistem kapanırsa - çökerse tüm siteler kilitlenir. Güvenilir bir kaynağı olması lazım geliştiricinin ki sorguyu sağlıklı yapsın. Bana sorsan böyle bir sorumluluk almam. Ayrıca 2 yıl sonra sorgu yapılan sistem kapansa / geliştirici desteğini kesse tüm siteler orta da kalır. Bence bu durum daha kötü olur. Vbulletin dediğin markalaşmış bir firma ama basit bir geliştiriciden bunu yapmasını beklemek saçma olur.

-Z-

ismail ismail WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 582 / 325
  • Ticaret 3, (%100)
Extended license diye bir şey var. Her sitede kullanmak istiyorsan onu satın almalısın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al